Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

gabcos
25. únor 2008

Ahojky, tak mám zae chvíli čas, Emmís je už pěkně vychytralá a pořád vyžaduje naši pozornost nebo spustí pěknou sirénu...🙂
Dneska u nás byla doktorka, vše je o.k., zítra máme ještě poradnu, tak jsem zvědavá kolik přibrala a kolik měří...🙂

A co vy, jak se tu máte???

krista
25. únor 2008

Kuli no ona si jí chtěla koupit mamka sama, ale my pro ní nic nemáme, tak jí to koupíme my a nebudeme jí ani říkat kolik stála a bude to, jo je to naprd kupovat ty starý televize, ale tahle je od toho kamaráda a prý je skoro nová, taka aspoň něco o ní víme 🙂 Jsem docela ráda, ale moc se mi teď ty výdaje nehodí 😅

Postýlku máme asi 10cm od postele 😅 Fotku teda udělám 😀 A jak to budete mít vy? Jak máte velký byt vlastně? 3+1??? A jak to máte řešený dispozičně? Třeba to máme stejný, protože v Č.B. v panelákách je to skoro všude stejný 😀

Panter v tom Liberci jsme právě ještě nebyli, bylo by to poprvé, ale podle referencí dobrý a nebo se prý vyplatí do Rakouska, ale teď nevím do jakýho města, kecala bych - nevíš o něčem? Tam je to prej taky velký a super, to od nás už neni tak daleko co 😉
S mámou jsem ještě nemluvila, já bych chtěla, ale pak mi to vždycky přijde nějak líto, jí to říct ☹ Nevím no, asi nejsem normální co? 😅

Ahojky Gábi 😵 A jak jste na tom se spánkem, jak často se v noci budí ap.? Jsem zvědavá jestli to zvládnu 😅

krista
25. únor 2008

Koukala jsem že dneska má Emmi týden, už to začíná letět ten čas, ještě si tě pamatuju s bubnem 😀

gabcos
25. únor 2008

Terka, teĎ dvě noci to je krize se spaním, jsem totálně odrovnaná.. ☹ v noci se probudí třeba kolem jedné na kojení,ale pak se ji nechce spát...včera to bylo od pul 1 do 4 a dneska v noci asi od 1 do pul 3...je to pěkný řvoun... 😀

krista
25. únor 2008

Teda no to se mám na co těšit viď 😀 No já toho teď taky moc nenaspim, ale až bude malá tak toho budu určitě litovat 😝 Připadám si teď jako otesánek, navíc mě chytaji i záda, no už aby to bylo taky za mnou 😖
Prosímtě od kterého "tt" ti to odcházela ta hlenová zátka 🙂 Pamatuju si jak jsi mi to psala, nebylo to nějak v tom 38tt? Já nemám ještě žádný příznaky 😝

krista
25. únor 2008

A Milan má teda tu dovču? 🙂 To je fajn, že ti pomůže 😵 A kdy teda malou koupete, když jsi říkala, že ještě nemáte rytmus? 🙂

panterka
25. únor 2008

ahoj Gabi 😉 Emminka je nádherná 😵 koukala jsem, že jste fotili na prochajdě 🙂 jé, taky už se těším, až pojedem s kočíkem 😉

krist, tady poblíž v rakousku nic nevím, my jsme byli akorát v laa an der thaya, to je takový lázeňský a je tam i slaná voda a tobogán, je to venkovní i vnitřní a bazény (aspoň ten tou slanou vodou je pěkně teploučkej, že bych tam šla i s malým), ale je to v části rakouska pod brnem 😅 nebyli jste náhodou v třeboni? něco jsem zaslechla, že tam děti do určitýho věku nemůžou na tobogán a to by u nás byl problém, protože Hyneček je miluje 🙂

jinak, právě že jsi úplně normální, taky bych to nedokázala říct jí, aby se sbalila a odstěhovala ☹ je to fakt těžký, je to přece jenom máma 😕

panterka
25. únor 2008

krist, a ta hlenová zátka může odejít až těsně před porodem nebo ne? 😅 já se v tomhle nevyznám, ale mám pocit, že jsem to tak slyšela

gabcos
25. únor 2008

jjo, MM má dovolenou, 2 týdny, jen teĎ ve čtvrtek musí na služebku, jsem moc ráda, že je doma a pomáhá mi, je to zlatíčko !!!
Koupeme jak kdy, nemá se koupat denně, takže jednou za dva dny, jinak omýváme žíňkou...

Emm miluje kočákování, hned jak se dá do kočárku, tak je ticho a usne, paráda...🙂

krista
25. únor 2008

Panter jj ona odchází postupně - ta zátka a když odejde celá tak většinou nastane porod 🙂 Já jen že bych už docela brala nějaký příznaky, ale zase to nechci přivolávat, ještě neni konec února 😅 😀
Ty jo, my jsme nebyli nikde, jsme hrozný, jen v Budějovicích na tobogánu a plavárně 😀 Jinak jsme chodili ke kámošce do bazénu v létě, protože já mám problémy s plísněma, jako že jsem je tam jednou chytla na plavárně a na letní to nemá smysl, tam se koupou černí spoluobčané 😅

A budeš chodit na nějaký plavání s Hynečkem a Jáchymkem? Jak je s dětma víš? Myslím že holky z tématu České Budějovice o tom něco povídaly a mě to docela láká 🙂

krista
25. únor 2008

Gábi tak to je fajn, že to takhle miluje 😵 A používáte nějakou kosmetiku? Já jsem na radu té dětské Dr. na kurzu nic nekupovala, kdyžtak dokoupím za pochodu 🙂

krista
25. únor 2008

Gábi a co sousedi, maji z vás radost? 😀

krista
25. únor 2008

Ty jo gábi ty na tý fotce vůbec nevypadáš že jsi rodila 😲
No teda to ti budu závidět, já jsem sice přibrala zhruba 8kg ale jsem nateklá jak ten balon tak to budu krásná po porodu 😒

krista
25. únor 2008

Jo Gábi a už jsem se na to ptala i jiných těhulek ale jak to vnímáš ty? Co pohyby nechybí ti? 😀

panterka
25. únor 2008

krist, s Hynečkem jsem chodila od 8 měsíců na plavání kojenců u nás v krumlově, bylo to super, sice Hynďa první kurz proplakal, ale pak už to bylo v pohodě 🙂 plave dodneška, ale už chodí do plavecký školy a plave s většíma dětma ve velkým bazénu (bez rukávků 😀 )
S Jáchymkem budu k Zuzce chodit taky, tak nějak po novým roce, pokud bude ok, tak začnem, bylo to fakt fajn a Hyneček fakt vodu a potápění miluje 🙂

jinak s tou kosmetikou jsem to taky nehrotila ani s Hynečkem, já to za prvý ani nestihla a za druhý jsme to nechali na radu dětský dr., u který jsme se zastavili rovnou cestou z porodnice, ta nám taky napsala mastičku na prdelku, jinak jsme používali jen olejíček aviril (i když zrovna nedávno dr. říkala,že dneska už se olejíčky moc nedoporučujou, spíš tělový dětský mlíka) a pak na koupání jen dětský mýdlo nela batole, ale i to jen minimálně 😉

krista
25. únor 2008

Panter tak to zní suprácky 😵 Musím se pak informovat jestli něco tady takovýho dělaji 🙂 😵

Já právě na to umývání ještě nekoupila nic 😅 Mám teda veškerou kosmetiku mimo, ale uvidíme jak to bude až to bude 🙂 Už se moc těšim až tu malá bude, ale bojim se, že to vyhrotí situaci ... hlavně já budu asi na prášky z toho všeho novýho a když mi do toho bude někdo remcat tak to nebude lepší, ale dost stěžování si, jaký jsem si to udělala takový to mám a pro příště vím, že se nedá věřit ani vlastním rodičům 😝

Panter a jak ti vlastně vysvětlili to krvácení jak jsi byla v nemocnici? Z čeho to bylo nevíš?

panterka
25. únor 2008

krist, já dneska po sprše stoupla na váhu a poprvý v životě se mi na začátku objevila 6 😅 takže večer už mám nahoře 10kg (s tolika jsem v prvním těhu rodila)

krista
25. únor 2008

Panter jen si dopřávej 😀 No nechtěj vědět kolik se na váze ukazuje mě první číslo 😖

panterka
25. únor 2008

krist, určitě to plavání zkuste, za zkoušku nic nedáte a uvidíš, třeba se to malej taky bude líbit 😉 když to bude špatně snášet, tak toho prostě necháte 😅

jinak to krvácení v tý nemocnici... při příjmu mi Říman řekl, že je to z čípku a i pak mi říkali, že se to prostě stává, že se většinou nezjistí příčina, jenže pak jsem tam třetí den začla zas krvácet a naštěstí měl večer službu Fialkovič, tak mi udělal utz a zjistil, že mám nízko tu placentu, že mi zasahuje do tý branky, tak prý než se šoupne nahoru, tak můžu špinit pořád... naštěstí od tý doby, co jsem doma, tak je to v pohodě 😉 ale stejně furt chodím na záchod se strachem, že tam zas bude krev a já budu muset do nemocnice 😕

panterka
25. únor 2008

krist 😀 😀 😀 vždyť na těch fotkách vypadáš skvěle 😉

krista
25. únor 2008

Panter tak to znám, já chodim do teďka na záchod s tím že si prohlížim detailně kalhotky 😖
Neboj se, "tt" pěkně naskakujou, určitě vydržíte dlouho 🙂 Aby si ještě nepřenášela 😀 Z toho Římana já mám hrůzu, říkala jsem to MM, že jestli tam bude tak se nenechám ani zašít ☹

krista
25. únor 2008

Panter no to dělá to bříško - víc tam vidět neni 😀
Fakt vážím hodně, je to síla, no ale jsem ráda, že nemám metrák a snad ani do konce těhu mít nebudu 😅 a po těhu snad zhubnu, počítám že zhubnu už v porodnici jestli mi budou dávat k jídlu jen rohlík se sýrem 😀

panterka
25. únor 2008

Ty jsi, krist, ale přibrala malinko, a po porodu to půjde dolů, až začneš lítat kolem malý, tak uvidíš, jak to bude ubývat 😉
no a s tím přenášením nevím, nevím, dneska jsem už na 17 ztvrdnutí a večer ještě nekončí 😅

krista
25. únor 2008

Panter no ještě jsem nerodila a ty moje každodenní čokolády dělaji taky svý 😅
Hlavně ať malá neni obřík ani prcek, něco jako měla Emmi když se narodila by mi bohatě stačilo 🙂 Panter kolikrát denně jste zhruba přebalovali? Je to fakt tak těch 7-10 plínek denně? 😅 nepamatuješ si? 😀

panterka
25. únor 2008

krist, já nevím, to víš, za chvíli to bude 5 let, ale ze začátku jsme byli na těch látkovkách a až od 6 týdnů na papírovkách a já jsem dost často přebalovala a jak už jsem psala holkám červnovkám, tak od 4 měsíců jsem po spaní dávala Hynečka na nočník, když byl po spaní suchej 😅

panterka
25. únor 2008

ale těch 10 bych i počítala

krista
25. únor 2008

Jo Panter já si pořád neuvědomuju že to tam nepíše už těch let měsíce, tak já mám pocit, že Hynečkovi jsou 4 roky, kolik mu teda přesně je? 🙂

No já beru do porodky 40 plínek, to mi asi stačit nebude, tak bude muset dovézt MM 🙂

panterka
25. únor 2008

krist, on je 22.7., takže je mu 4 roky a 7 měsíců 😉 prostě velkej chlap 😀 jinak naše čůrání do nočníku mám tady https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😅
nevíš, kolik plíinek měla s sebou Gabi? tý jo, já už si na to vůbec nepamatuju, já jsem fakt hlava děravá, to je hrůza, ale možná by těch 40 plínek mohlo stačit, ne? 😅

panterka
25. únor 2008

tak, krist, jdu do hajan, dobrouuuuuuuuuuuu 🙂

kulllisek
26. únor 2008

Ahojky holky, přeji všem dobré ránooo 🙂

Venku to vypadá, že bude zase pěkně, dokonce slibují 17°C!!! 😵

Koukám, že jste probraly plínky a čůrání, tedy Panter, to jste šikulky, že jste s Hynečkem trénovali od 4 měsíců!!! 😉 Moje známá má holčičku, jsou jí 2,5 roku a ještě moooc ráda si nadělá do plínek 😖 Prostě ona ji na ten nočník nenutí a tak praktikují plínky! Já jsem toho názoru, že hned, jak se malá udrží v sedě, tak pomaže na nočník 😠 Aby byla šikulka jako Hyneček! 🙂

Krist, my bydlíme ve 4+1, když jsme se tenkrát rozhodovali, jaký byt, tak jsme si řekli, že hypotéku budeme platit tak jako tak, takže radši vezmeme větší byteček, protože jsme už mysleli na to, že hypotéka bude určitě na víc let a my chceme děti, tak aby prcci měli pokojíky! Dispozičně to máme řešený tak, že vejdeš do bytu, vlevo je šatna, naproti vchodovým dveřím dveře do obýváku, vpravo předsíň a z ní vstup do koupelny, WC, ložnice, dětského pokojíku a kuchyně, z kuchyně vstup do pracovny a obýváku, jsme docela spokojeni, že nemám jádro uprostřed 🙂 Jenže ty investice, to je síla, už bydlíme pomalu 4. rok a pořád něco předěláváme, první přišla na řadu kuchyně, pak obývák, pracovna (tam je jenom pracovní stolek a PC) a teď jsme dodělali tu šatnu! A čeká nás dětský pokojík! V ložnici máme zatím jenom válendy a starší skříň a kus staršího nábytku, zatím jsme s tím nechvátali. To víš, korunek moc nezbývá, takže vždycky něco přišetříme a pak se na něco vrhneme! Ještě jádro, ale to je hudba daleké budoucnosti, teď, když budu na mateřské, tak neušetříme skoro nic a že bysme měli zbytečných 120.000,-- Kč, tak to fakt nemáme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru