Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
12. dub 2008

Panter já nevím jak je to u tebe když jsi rizikovka, ale rozhodně už by měly být ty kontroly po 32tt častější, já je měla tuším po týdnu nebo po dvou, takže ty určitě taky 😉 A myslim že ti ten UTZ udělá aby si udělal vlastní obrázek 🙂

krista
12. dub 2008

Ježiš Gábi, to mě mrzí, vůbec ti to nezávidím a věř že vím jak ti je ☹
Ale nechápu co jí je!!! Já aspoň vim že jsou to ty prdy, když tlačí a nemá teplotu Gábi???? 😲

jck
12. dub 2008

ahoj holky,
jen jsem vás kousek přelítla... 😅

Kristi...já dávala Natále fenyklový čaj přímo, od Hera je od 1 týdne věku

teď vás jdu dočítnout, píšu hned kdyby jsi náhodou utekla 😅

krista
12. dub 2008

Jck moc díky a to pomáhalo? 😲

krista
12. dub 2008

Já už mám obrovskej seznam co všechno koupit a co všechno nezabralo a co všechno zkusit kdyžtak znova a v jiných kombinacích, kdyby to aspoň zabralo hned a ne až za týden všechno 😢

panterka
12. dub 2008

ne, tak rozhodně bolesti jako při ms nemám, prostě mě to břicho jen dost tlačí, až to někdy bolí, ale je to jiná bolest, taková tupá..
no, já se chci taky zeptat na teoretickou možnost vyvolání porodu, za jakých okolností by to bylo možný 😅 s tím píchnutím vody, to mi už říkala jedna alternativka, co se mnou ležela v nemocnici (přenášela a MM jí říkal harekrišna 😅 ), ta chtěla čistě přirozenej porod a pak když přišla po porodu ukázat malou, tak říkala, že by si příště taky tu vodu nechala píchnout a oxytocin, že by neodmítala a tak... ta to vlastně měla podobný jako ty, s tý to začlo "údajnýma" pravidelnýma poslama v noci ze čtvrtka na pátek a malá se narodila v neděli před polednem

gabcos
12. dub 2008

teplotu nemá, ale je děsně prostivná, to jsem u ní ještě za těch 7 týdnu co ji máme nezažila...☹ Fakt řve v kuse, nevím kde bere sílu, ani nespí.....☹ ☹

panterka
12. dub 2008

Gabi, jck, ahojky 😉

Gabi, jak říkám, tyhle bezdůvodný hysteráky měl Hyneček po těch 6 týdnech taky, to jsem brečela s ním 😅

krista
12. dub 2008

Panter ty už by si chtěla vyvolávat? 😲 😀

Gábi možná je to takový to období jako popisovala Panterka, že jsou bez příčiny kolem šestinedělí (vím že už jí je trošku víc) protivní 😲 ale počkej jak ti bude spát v noci, malá se vždycky vyřve a pak dlouho spí, teda pokud jí to nebudí a to jí neutěší ani chování, brečí v kuse?

krista
12. dub 2008

Jo tak Panter už se taky zmínila 😅

gabcos
12. dub 2008

Holky zase musím, MM mi ji vrací...☹ ☹

Béééé, co to s ní je?????? 😢 😢 😢 😢

panterka
12. dub 2008

kristý, no teď rozhodně ještě neeee 😀

krista
12. dub 2008

Jck a to je na prdy? 😅 Tam píšou na imunitu 😅

gabcos
12. dub 2008

ahojky panterka..🙂

nee, řve i u chování, mazlení, prostě pořád.....☹ Jen jídlo ji zklidní...🙂

tak zase pááá

krista
12. dub 2008

Gábi tak pá, neboj v noci bude hajat jako andílek, věř mi 😉
Aspoň že máš doma TM, jen mu jí zase hezky vrať za chvíli 😝 Já se těšim až přijede ten můj, bude v noci za trest i kojit 😀

krista
12. dub 2008

Gábi a nemá teda pořád hlad? 😲

krista
12. dub 2008

Mě se taky někdy stává že malá chce víc než jsem zvyklá a já pak nevim že řve hlady, když jsem zvyklá že řve pořád 😝

panterka
12. dub 2008

Gabi, tak páááá ☹

panterka
12. dub 2008

Terko, a malá pořád ještě spinká?

jck
12. dub 2008

holky co to s těma dcerama děláte 😅

Gábi...zkus Emmi chovíčkovata, aby ti usla na ruce, třeba se uklidní... 😕 mě když Natála řičela bezdůvodně, tak jsem si jí brala na ruce a koukaly jsme na telku a ona časem usla a ještě na ní hoď plínu, u nás je to opravdu záchrana. Natála se s plínkou chvilku pere, pak šmrdlá a pak usne 😀

Kristi...já pila odvar z fenyklu (ze zrníček, každý večer hrnek) a Natále jsem dávala ten čajík, ale třeba jsme na ty prdíky vůbec netrpěly, jak jsem psala to nikdo neví jestli to pomohlo 😅

panter...co vím, tak kámošky segra chodí taky k Fialkovičovi a byla na rizikovým a měla utz ke konci každou kontrolu, je to i si myslým nebo mělo by být automaticky, mimčo se musí víc hlídat jestli nechce třeba už ven a je vše o.k. protože když jsem já ploužila ke konci těhu, tak mi bylo divný, že ona měla plno foteček malý a já nic. Tak jsme to pak rešily a určo je to tím rizikovým těhu.

a jinak já třeba MS bolesti nikdy neměla a nemám, jak to přijde tak to odejde bez bolesti nebo něčeho jinýho

krista
12. dub 2008

Jo Panter kroutí se, ale spí od těch cca 19:30, takže zase tak dlouho ne 😅 Akorát bude dneska dlouhá noc, to už cítim, dala jsem jí brzo spát, takže vydrží max. do 22h, pak další koj. max. v 1h, další max. v 4h a pak tak v 7h,8h - to je moc dlouhý 😖 Jsem zvyklá na kratší intervaly 😅 a hlavně bych měla jít spát já, mě budou ty hodiny chybět 😒 Ale ještě se mi nechce 😖 V kolik chodíš spát ty? 🙂

krista
12. dub 2008

Jck to se máš 😲 Já se válím bolestma po zemi při MS 😀
Tak já to zkusim jako ty když teda nezabere ten Baby calm, já už mám tolik variant co zase odzkoušet, no času dost, jestli nás to bude trápit do půl roku věku 😒 já jsem říkala, že si hodim mašli asi 😅

krista
12. dub 2008

Aha no tak nespí 😒

krista
12. dub 2008

tak čauky

jck
12. dub 2008

kristi...ale co vím, tak se říká, že fenykl je na trávení a bolesti břicha 😕 tak proto...a můžu ti říct, že já jsem po tom fenyklu prděla jako nikdy v životě 😀 😀

panterka
12. dub 2008

jck, tak to jsem zvědavá, i když je fakt, že jak mi dělala Bartošová ten podrobnej utz v úterý, tak jak mi tlačila na břicho, tak jsem ho pak měla celý odpoledne ztvrdlý, prostě mi ho to ještě víc podráždilo... ale zas chci, aby mi malýho radši zkontrolovali, jestli prospívá...

Terko, tak jak říkám, zítra dej malou, až bude najedená, TM a oddychni si, fakt to potřebuješ a bodne Ti to 😉

já teď chodím spát tak do těch 10h, já chodím spát docela s odporem, protože se v noci necítím dobře... pak přijde 1h ráno a to mi zařve budím a já si musím vzít prášek, což je hnus, protože jsem hrozně ospalá a pak mě začne děsně pálit žáha a čumákuju 😒 každý převalení je úděsný 😒 no a pak to raní vstávání, když musím s Hynečkem v 7h ráno vyskočit a vypravit ho do školky

panterka
12. dub 2008

aha, tak já vždycky, než to dopíšu, tak už tu nejsi... chápu to 😉 tak papa a přeju vám klidnou noc 😅

panterka
12. dub 2008

jck, já ten fenykl nikdy nesnášela... byl takovej ble 😅

dludli
12. dub 2008

Holky ahoj, tak ctu ty vase story, no je to neco 😲 snad se vam ty holcinky uz brzy uklidni, Kristy ty musis mit nervy jako spagaty!

Obdivuju vas, holky, musi to byt zaprah jako blazen. Kdybys mela toho manzela aspon doma, co?

POslove jsou jako boleni pri MS? To sem mela dneska, docela dlouho az sem mela uz strach 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru