Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
17. únor 2008

Gábi a když jezdíš teď do Krumlova vyšetřují ti čípek nebo tak? Co Hamilton?

panterka
17. únor 2008

jo, krist, tak jsem dneska zkoumala průkajdu a mám tam CS1, tak doufám, že se mi to nerozjede 😕

gabcos
17. únor 2008

Terka nic, žádné vyšetření ani Hamiltona mi nenabídli ...☹ jenom monitory a UTZ....taky jsem říkala MM, že to je divný, že by mě měli vyšetřit... ☹

krista
17. únor 2008

Panter neboj, určitě to bude dobrý 😉
Zrovna dneska jsem pročítala nějaká témat - jak vám začal porod nebo tak, psala tam jedna mamina že od 30tt CS5 a pak přenášela nebo naopak byl někdo v den porodu, cituji: "zavřený jako konzerva" nemá to na to vliv, neboj 🙂

krista
17. únor 2008

Gábi a nechceš se na toho Hamiltona zeptat? Třeba by to pomohlo 😉 Nebo zavolat svému Dr., jestli by si si tam nemohla zkočit 😅 Mě už nic nenapadá ☹

cmelaci
17. únor 2008

Joo, tchýně pracuje na soudě, byly jsme v jedný kanceláři a taťku znám zase od moji mamky z práce z FÚ 🙂 svět je malej

gabcos
17. únor 2008

Terka, taky mě to už napadlo, že se na to zeptám....MM mi tvrdí, že pokud jsem doposud normálně neporodila, tak už neporodím, jen s tou vyvolávačkou...☹ co si o tom myslí zkušené maminy????

panterka
17. únor 2008

krist, no, dělám, co můžu, dr. řekl postel na špalky, tak je na špalkách 😀
gabi, s tím hamiltonem se docela divím, zrovna když jsem tam ležela, tak tam jedna mamina přenášela a zrovna Klos jí ho dělal 😉

panterka
17. únor 2008

gabi, já jsem tam ležela s jednou mamčou, která přenášela už druhej tejden, řekli jí, že když neporodí, tak jí v pondělí (to byla rovných 42tt) porod vyvolají, no a ze soboty na neděli se sama rozrodila, teda chodila na dost svižný procházky a taky zkusili ten sex, no a zabralo to 😉

panterka
17. únor 2008

cmelaci, tak to je jasný, Ty jsi dělala na soudě? No a táta je FU známá firma 😀

krista
17. únor 2008

Gabi myslím si, že šance tam pořád je a tvojí mamině to vyvolávali, když jsi říkala že taky přenášela? Moje právě přenášela jak jsem ti psala a nakonec porodila sama 😉 Ty jsi měla termín 12.2.??? To přenášíš dneska 5 dní, to ještě máš určitě šanci na normální porod, akorát to budeš mít zdlouhavý to dojíždění 😖 A chceš ještě čekat? Nebo kdyby ti někdo nabídl teď vyvolání tak jdeš? Zkus se na to zeptat v porodnici, třeba tě nebudou dál trápit, těžko říct 😉

Gábi kdybych nebyla taky ve vysokém "tt" tak jdeme běhat po Budějovicích 😀 Ale já rodit nechci 😅

Panter určitě si nedělej starosti 🙂

panterka
17. únor 2008

krist, Ty ještě drž 😉 chceš přece to březňátko 🙂

krista
17. únor 2008

Panter to chci, ale malá tam tak hrozně vyvádí, nedovedu si představit, že by ta měla vydržet ještě ty čtyři týdny, navíc už mám bolesti častěji a častěji, no nějak si pořád myslim, že to přijde dřív, ale kéž bych se pletla 🙂

panterka
17. únor 2008

krist, ale zas to vypadá, že se všechno krásně připravuje na porod, tak by všechno mohlo proběhnout hladce 😉 to taky není k zahození 🙂 jakej má Kristýnka odhad váhy? už je asi pěkná, ne?

gabcos
17. únor 2008

tak jste mě trochu uklidnily,díky !!!! 🙂 🙂 mám totiž ze všeho už nervy na pochodu...☹

panterka
17. únor 2008

gabi, to je hrozný, člověk se buď bojí předčasnýho porodu nebo je na nervy z přenášení ☹ ach jo, nikdy jsem si nemyslela, že je přenášení tak náročný, ale po tom, co jsem viděla ty mamči v nemocce, tak jsem to pochopila, nejhorší bylo to, jak je furt všichni bombardovali, jestli už něco má a tak

krista
17. únor 2008

Panter tak to bych byla ráda 😀 Včera mi kámoška říkala, že už mám dost nízko břicho, tak nevim kdy to mám očekávat 😕 😅 Ve 32tt měla malá 1900g řekla bych až moc 😅 Takhle měla jedna těhule tady a malej se narodil s 5ti kilama 😅 To by mě roztrhlo, ona teda nakonec musela taky na císaře 😉
A co ty jak se cítíš? A malej? 🙂

Gábi a co kdyby si se teda zeptala že už to chceš vyvolat?

krista
17. únor 2008

Jo to bombardování je šílený, mě volaji známý už teď, co potom kdybych třeba přenášela 😖

krista
17. únor 2008

Teď jsem se dočetla jak poznat, když poklesne břicho 🙂 Já to pořád nemohla na sobě poznat, tak se prý mezi břicho a prsa musí vejít dlaň, ta se mi tam vejde, ale trošku hůř, tak ho ještě tak dole nemám 🙂

panterka
17. únor 2008

krist, já jsem nějak po tý kontrole v nemocnici nechápala, proč se dr. tvářil, tak jak se tvářil, cítím se docela dobře, jen to břico tvrdne, malej je teda proti Hynečkovi raubíř. no, dneska jsem koukla na to CS a tak proto mi asi ještě režim zpřísnil, fakt nevím, myslím, že v tom dost hraje roli to, že se Hyneček narodil v tom 34tt (i když ať počítám, jak počítám, tak podle MS jsem byla 35+1, tak nevím, kde přišli na 34tt, ale mám to i ve zprávě z porodky ☹ ).
tak to je malá krásná, to se fakt už porodu bát nemusíš, já si 5ti kilový mimčo nedokážu představit, ale ta mamina, co přenášela a ležela tam se mnou, tak se jí narodil chlapeček skoro 4,5 kg. chudák, protrpěla si 14 hodin bolestí a pak stejně šel malej císařem, protože už nedokázala tlačit ☹

gabcos
17. únor 2008

to neustále volání a sms mě vytáčí nejvíc, je to den co den... 😠 😠 😠

já se už ptala včera, kdy mi to vyvolají a oni, že pokud nebudou problémy tak až v pátek... ☹ zítra s nimi asi prokonzultuji, že už chci jít na vyvolání dobrovolně teďka....

Terka, raději bych porodila dříve než dopadnou jak já a nervovat se...koukám, že máme termín od sebe přesně o měsíc...🙂

krista
17. únor 2008

Panter tak to je hrůza, toho se taky bojim, že si člověk protrpí ty bolesti a pak ho stejně kuchnou, to samý měla švagrová, ale proč jí nakonec kuchli to nevim, jestli nedokázala tlačit nebo co 😉 Ale to maji teda lepší ty co maji plánovanýho císaře, protože výsledek je stejnej akorát bez bolestí 😖 A kolik měl Hyneček když se narodil?

Gábi já bych taky radši klidně rodila dříve, ale chci prostě březen 😀 Až bude 1.3. a já budu těhotná tak mi bude fuk kdy porodim 😝 Já být tebou tak řeknu, že ti neni dobře, že už to nezvládáš, jestli by to nešlo 😉 Hodně maminek už to tady popisovalo, jak byly unavené a Dr. se takhle svěřili, snad ti vyjdou vstříc 😉 Malá už je dopečená, tak bych v tom neviděla problém 😉 Záleží na tobě, jestli chceš ještě počkat, jestli vyleze malá sama nebo raději podstoupíš to vyvolání 😉

krista
17. únor 2008

Jinak já mám ty termíny porodu různý 😀
Ale pořád se to motá kolem sebe, podle MS 15.3., podle dalšího UTZ 18.3., podle dalšího 16.3., pak zase 15.3. a pak se mi to šouplo o 4 dny, tak to je 12.3. ale Dr. do průkazky napsala 14.3. 😀 Takže já nevim, ale nějak takhle by se mi to klidně líbilo 🙂

krista
17. únor 2008

Kecám 15.3. - 4 dny je 11.3., ale ono se mi to měnilo z toho 16.3. - 4 = 12.3., je v tom bordel 😅 😀

panterka
17. únor 2008

gabi, taky myslím, že za zkoušku nic nedáš, prostě řekni, že máš taky o malou strach a to dojíždění, já bych to zkusila 😉
krist, Hyneček měl 2050g a 44cm, ale podle utz, co mi dělali a na základě kterýho rozhodli, že porodíme, protože neprospívá, měl mít 1800g, takže nebýt toho, tak jsme ještě nerodili 😒

krista
17. únor 2008

Gábi nebyla jsi si na soc. pro formuláře? Já jsem si včera říkala jak jsem pitomá, pořád jsme tam chodili na Červený Kříž a já nebyla schopná si tam jednou dojít, abych si to doma v klidu doplnila a pak to tam jen donesla 😒

krista
17. únor 2008

Jo Panter to jsi mi už vlastně říkala, jak to bylo všechno takový hektický 😖
Ale ve 35tt+1 (když to beru dle tvé MS) 2050g a naše malá ve 31tt+2 (zaokrouhlovala jsem na 32tt) 1900g tak to bude fakt asi macek 😅 Ale beru ty odhady s rezervou 😉 Nemá být po kom macek, jen jsem slyšela že když je ta těhotenská cukrovka tak ty děti jsou pak velký a já jí mám na hraně a sladký jim furt, tak jedině z toho by mohla být macek 😖

krista
17. únor 2008

Já se loučím na chvilku, půjdu škrábat spárovačku do kuchyně 😉 Zatím páá 🙂 😎

panterka
17. únor 2008

krist, navíc mě všichni i v nemocnici tenkrát říkali, že nemůžu čekat velký dítě, když jsem taková drobná, no a navíc jsme všichni tři (já i moji bráchové) měli všichni pod 3kg, takže normálka
ale jinak myslím, že dneska se celkově rodí větší děti, z mých známých měli skoro všichni skoro 4kg 😀 ale mě stačí něco mezi 2,5kg a 3kg 😀

panterka
17. únor 2008

krist, papa 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru