Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

krista
22. dub 2008

Narvala jsem jí dudlíka a je chvíli klid, taky mě napadlo, že má hlad, jak mám teď míň mlíčka, ale já už jsem se celkem rozkojila, když vypije celý prso, tak jí dám druhý, ještě se mi nestalo, že by vypila obě a měla hlad, takže už fakt nevim, ale nějak to přežijeme 😉

Jo Gábi ještě jsem si vzpomněla jak jsi říkala, že pokud jí nezabavíš tak brečí, ono i když si s ní hraje MM tak mu pláče a to se snaží hodně, tím to fakt nebude, ale netušim čím to teda je 😲

Připadá mi, že jí trápí něco kvůli čemu nemůže spát a pak je teda otrávená 😲

krista
22. dub 2008

Četla jsem si o tom spurtu, všechno nasvědčuje tomu, že to zrovna prožíváme a mělo by to trvat max. týden, tak se těšim na ten konec, u nás je to teď dva dny 😝 ale prdíky byly asi horší 😉 i když mi přijde že máme tak nějak obojí dohromady 😅

gabcos
22. dub 2008

Terka, mě Emmi teďka taky spí tak půl hodinky a konec...☹ Prostě se chce více bavit a nechce spinkat...no dneska se taky vzteká u všeho, tak nevím..

ale naladím ji třeba tím, že ji položim třeba na postel(přebalovák, sedačku...), sednu si nad ní, a povídám si s ní,říkám říkačky (změním hlas) hladím ji přes pusinku a nosánek to má ráda, ona se začne smát, má dobrou náladu a pak ji dám na deku, kde třeba v našem případě hýbu zajíčkem nad ní a mluvím za něj - jako že s Emmi mluví zajíček - no a řehtá se u toho...taky jsem dala na hrazdičku více hraček, zavěsila jsem je tam a pak je pozoruje a tak..

podle mě si Kristýnka vyžaduje pozornost - to dělá Emmi taky....a když se ji nevěnuji podle jejich představ, tak brečí... ☹ ☹

musíme to nějak vydržet...mě teda včera nervy pěkně pochodovaly...☹

krista
22. dub 2008

Gábi to mi povídej 😀 A už nepochodujou nervy jen mě, ale i MM a sám uznal, že se mi nediví že jsem na prášky 😀

To hraní mi teda moc nezabírá ☹ taky měnim hlasy 😀
No teď jsem přečetla diskuzi o tom spurtu a jsem už na 100% přesvědčená že to je zrovna ono!!! Protože prdíky vypadaly jinak!!! Kdyby někdo chtěl si počíst 🙂
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

Moc mi to pomohlo, protože teď vím, že je všechno v pořádku, za chvilku to zmizí a my si budeme zase vesele hrát 😵 A je fakt, že jsem jí dala dudlíka a je klídek 😲 😵

Jo Gábi a o tom spaní jsem četla, že nějaký děti to tak maji, právě že jsme tohle měly už někdy před dvěma týdny - že spala chvilku a dýl byla vzhůru, pak se to zase otočilo a teď zase tak 🙂

To je počasí dneska co? 😲 Jo a ani kočár mi nepomáhá, včera jsme byly na procházce a pěkně vyváděla potvůrka 😲

gabcos
22. dub 2008

mě teď taky v kočárku občas brečí...☹

no včera mě MM taky politoval a říkal, že to chápe, že je to záhul...nahrála jsem si řvoucí Emmi do mobilu a pustila mu to...🙂
No a nikde nikdo na pomoc, na pohlídání apod. ...☹

No my ten spurt už taky asi měli, chtěl pořád jíst a jinak brečela...☹

No jsem zvědavá jak zvládneme cestu a pobyt u našich...☹ Bojím se, že v cizím prostředí bude protivná....☹

gabcos
22. dub 2008

takže už jsme zase vzhůru...🙂

krista
22. dub 2008

Jééé Gábi dobrej nápad, to taky udělám až mi bude malá řvát dlouho 😀 Ale on to včera viděl 😀 Včera totiž řvala asi 2 hoďky, pak jsme šli koupat, tak se zklidnila, jenže si ublinkla ve vaně a začlo to nanovo 😅
Jo kdyby si chtěla pohlídat tak řekni, aspoň se sousedům pomstim za ten jejich rambajs, když mi tady budou řvát dvě děti 😀 Já jsem na to taky sama, sice kdybych chtěla tak by mi asi měl kdo pohlídat, ale já nechci 😉 Jak jsem říkala, otočilo by se to proti mě 😖

Neboj určitě u vašich bude Emmi hodná, tam ti s ní aspoň pomůžou 🙂 Zrovna jsem tu nedávno četla jak někdo psal, že říkala tchýně mimču, když brečelo: "Ty máš hlad a máma ti nedá najíst potvora" no přijel tchán a přesně tohle pořád říkal Kristýnce, jí trápily prdy a on mi bude tvrdit že má hlad 🙄

krista
22. dub 2008

Tak pááá, K. si vzala dudlík a asi spí 😅 radši se tam nepůjdu podívat, je totiž vyčůraná a hned by se vzbudila 😀

dludli
22. dub 2008

Holky vim ze to je narocny, ale mozn aby bylo treba "hodit" mimco nekomu na krk, na chvili, at si trochu odpocinete., nevim jetsli mate nejakou moznots, kamaradky, nebo tak, myslim ze minimalne Kristy uz je asi i ve stresu, jako kdyz zase zacne kricet, a ono to podle mi to mimco taky vyciti, tak je to pak mozn a jedno s druhym. No ale zase jestli jde o ten spurt, to se asi musi proste vydrzet 😅

krista
22. dub 2008

Dludli no však já se těšila na víkend jak hodim mimčo na krk MM, ale ten zase byl pryč 😖 Příští víkend by měl s námi být aspoň jeden den, tak se bude starat a já budu spát a budit se jen na kojení 😀 Naplánovaný to mám hezky, ale stejně vim že to tak nebude 😀 No na prášky jsem, ale nějak jsem se s tím už sžila, bylo to horší 😅 Drží mě nad vodou že ten spurt brzo přejde a prdět už umí krásně sama 😅 zrovna před chvilkou jsem si z ní dělala legraci, že si z toho určitě rozpárala kalhoty 😀

A co ty jak je? Už jste byly juknout na porodku holky? 🙂

krista
22. dub 2008

Jo a taky psala Panter, že jí zase daly u porodu 😖

gabcos
22. dub 2008

tak pozoruje kolotoč...🙂 ha, jsme zvědavá na jak dlouho...🙂

dludli, já tady žádné příbuzné nemám, naši jsou 250 km a tchyně, většina kamarádek taky tak.... ☹

Terka, tu větu znám, kolikrát když s mamkou volám a zeptá se mě jak Emmi, tak když ji odpovím, že brečí, její jednoznačná otázka zní: no a nemá hlad??? Dáváš ji dost najíst???
FAKT KLASIKA !!!!

Jak panterka u porodu??? jako že na ni byli šeredný??? chudák, já vím, že do ČB nechtěla a zase tam skončila...☹

kulllisek
22. dub 2008

Ahojky holky, tak to tady čtu s těma vašima holčičkama a říkám si, že to taky brzo přijde 😕 😅
Malá je v bříšku pořád hrozně neklidná, pořád se vrtí a kope mě do žeber, jak v práci celý den sedím, tak každý odpo se už nemůžu ani hnout, bolí mě záda (fakt příšerně) a ty žebra, cítím, jak mi tam do nich pořád na jedné straně buší 😝 Ale hlavně, že je živá, horší by bylo, kdybych ji necítila!

Dneska jsem konečně objednala povlečení do postýlky, takže kdybych mohla pít, tak to zapiju, páč o něm přemýšlím už půl roku a pořád jsem se nemohla rozhodnout a rozhoupat 🙂 Takže to zapiju maximálně jablkovým džusem, páč mi doma došla i Kofola (na té hrozně ujíždím 😵 ).

Takže Panterka nás potom bude informovat, jací "milí" na ni byli při porodu, jooooo??? To jsou parchanti 😠

dludli
22. dub 2008

AHojky, no ja sem taky cela rozlamana po celem dni v praci, to sezeni u pC je des. Tedy hlavne ze doma delam neco jineho ze 😀 ale s notebokem si klidne muzu vlizt do postele, nebo do houpaciho kresla jako ted a hodit si fajfky nahoru 😎 No to brisko nam Misko zkratka nedovoli uz co driv 🙂

Ja se zacnu porodnicema zaobirat az budu doma (i kdyz mam ted nejak dojem ze muzu rodit kazdy den 😕 ) v pondeli jdeme na skoleni tatinku, dalsi tyden pece o mimi, tak nemuzu toho myho chudaka tolik zahlcovat, j ez toho beztak celej mimo a vyplesklej. Chtela bych kouknout do CB i do CK, a rada bych aby sel MM se mnou, nejsem porad rozhodnuta kde budu rodit. Tak aby mi nejak pomoh se rozhodnout. I kdyz nevim zatim jiste zda u porodu bude. On by rad, ja tedy taky, ale nevi zda na to ma. Takze si to musi nejak promyslet. Rikala jsem mu ze muze kdyztak kdykoliv odejit, na to on ze ne, ze tam proste bude, ale vidim na nem ze k tomu premlouva sam sebe, ze to zkratka citi jako nejakou moralni povinnost, ale ze by ve skutecnoti mnohem rad veril ze s emimi ven nejak teleportuje 😀. No mozna bude jasneji po tom skoleni.

Holky byli jste s tatinkama na skoleni? CO se tam delo? Dneska na cvicu jsme si rikala ze jestli tam budem predavdet to funeni ze tatinco asi padnou 😀 😀 😀

No nic pujdu pomalu spat. Tak zase zitra, holky a pokud to jde preju klidnou noc 😔

kulllisek
23. dub 2008

Ahojky Zuzí,

docela jsi mě pobavila! Taky by mě zajímalo, co se předvádí na přednášce s tatínky 😀 Většinou se pouští na videu porod, ale to si tam v Pansofii nedokážu představit, není tam ani telka 😒 To funění určitě bude, to je jasný. Pak asi bude tatínkům ukazovat, jak mají maminku masírovat, hned vám samozřejmně nabídnou z aromaterapie olejíčky za "super" ceny 😀 Určitě to bude paráda! Kdyby šel manža k porodu, tak ho tam taky dotáhnu!

S tím manželem u porodu, musíš to fakt nechat jen a jen na něm!On se s tím musí poprat, i když, jak píšeš, možná to fakt bere jako morální povinnost! Víš, někde jsem četla, že si mnozí tatínkové odnášejí z porodnice příšerný zážitek na celý život a někteří se z toho jen horko těžko dostávají! To víš, chlapi nejsou tak odolní jako my ženy! Takže mu řekni, že když tam bude, tak to pro tebe bude hodně znamenat, ale když se rozhodne, že tam nebude, tak že se nic neděje! 😉 Nemá cenu něco lámat přes koleno, ale já myslím, že tvůj manža půjde 😉

Hele, ta péče o miminka je v pondělí nebo v úterý a od půl pátý? Nějak se mi to vykouřilo z budky 😕 😅

A co jinak, holky, jak se máte? Co Kristýnka a Emmi? Písejte, kočky 🙂

gabcos
23. dub 2008

Ahojky holky...🙂
koukám, že tu řešíte ty kurzy...🙂 Myslíte ten od červeného kříže?? tak na něm jsem byla s Terkou a s náma naše MM taky...🙂 byla to pohoda, pouštělo se video a mluvilo tak celkově o porodu, žádné nacvičování dýchání se před tatínkama nekonalo..🙂 I když tím tu hodinu před tím "vyhrožovala"...🙂
Byli tam všechny v páru, takže všechny tatínkové to zvládly levou zadní..to video je hodně staré, řekla bych natočené ještě za komunismu... 😀 😀

Jinak já si mylsím, že tatínek je u porodu hodně důležitý , já jsem byla hrozně ráda že tam je, sama nevím nevím jak bych to zvládla, byl mou oporou, hodně mi pomohl...no a "stoupla" jsem v jeho očích, když viděl, co jsem si vytrpěla....

Dneska jde Terka na naušničky a kontrolu...držíme pěstícka at to poběhne hladce a pak poreferuj, ju????

dludli
23. dub 2008

Misko to mimi je taky v pondeli od pul 5

Gabi myslim ze ten kurz je sice pod zastitou cervenyho krize, ale ze to bude asi neco jineho, povede to ta Mirka Caplova, PA ktera vede i to cviceni v Pansofii

Jo jsem zvedava jetli Kristynce daji ty nausnicky, pokud bere ATB tak myslim ze by snad radsi ani nemeli

kulllisek
23. dub 2008

Ahojky holky!!!

Gábi, díky za reference 🙂 No, ono to možná bude od toho Červeného kříže, protože když jsme Zuzi volaly na cvíčo a objednávaly se, tak jsi taky volala na Kříž, néééé! Teď mě napadá, neměly bysme si zapykat květen?

Náš tatínek u porodu bohužel nebude. Myslím, že by to psychicky asi neunesl, už jsme se o tom bavili, nechci ho přemlouvat, protože myslím, že nikdo se nemá do ničeho nutit. Je fakt, že na druhou stranu mi to nevadí, protože nevím, jestli by mi jeho přítomnost byla v těch choulostivých chvilkách milá.

V ČB stejnak tatínka pustí až k II. době porodní, takže už je jenom přítomen tlačení 😨 Když už, tak si myslím, že tatínek by měl být s maminkou v I. době porodní, kdy maminka prožívá bolesti, aby ji uklidnil, vzal za ruku a ona cítila, že je to v pořádku, že je s ní a že to spolu zvládnou 😎 Stejnak tady ta ČB porodnice, to je hnus velebnosti.... 😝 😝 😝

Takže náš taťka bude čekat venku a doufám, že tam bude čekat pěkně dloooooouhooooo!

Jinak taky myslím na Kristy, aby to zvládly u doktorky, i když s těma zanícenýma očičkama nevím, jestli píchnout ty naušničky! 😉

jck
23. dub 2008

Ahoj holky,

gábi...včera jsem byla v tom sekáči ve Vrbným, nakoupila jsem za 800 je to fiklo 😅 koupila jsem už větší věci, paní to má na ramínkách, žádnej smrádek, super obchůdek - doporučuji. Ale je to sekáč, tak je nákup o náhodě a o štěstí 😉

kulísku...hlavně se neuraž nebo tak něco 😅 ale přijde mi trošku divný, když píšeš, že nevíš jestli by ti byla manžovo přítomnost při porodu milá! v choulostivých chvilkách, když jste mimi počali tak to bylo myslým víc choulostivější než porod 😅 možná jsem špatně pochopila jak si to myslela, tak se omlouvám, ale osobně nechápu jak se někdo může třeba stydět před manželem rodit, protože když mimčo dělali tak se určo nestyděli 😀
A doufám, že tvůj taťka dlouho čekat nebude a budeš mít rychlý porod, aby jsi tam nehekala v bolestech dlouho

Ale jak píšeš, je to věc každého tatínka, třeba ten můj pořád říkal, že k porodu nepůjde, že mu bude špatně atd. (opravdu nesnáší krev) ale nakonec seděl doma a čekal až napíšu aby mohl přijet a sám byl a je moc rád, že u toho mohl být 😉 ale bylo to jen jeho rozhodnutí, já bych ho k tomu nikdy nenutila i když jsem si celou dobu přála aby tam byl se mnou 😅

krista
23. dub 2008

Ahojky, nemám moc čas, jen jsem tady oznámit, že naušičky máme a je to kočka!!! 🙂 😵
Píchala jí to Dr. se sestřičkou, mě řekli že můžu jít ven jestli chci, tak jsem šla 🙂 Malá brečela, ale ne moc, spíš jenom tak kňourala, jako že má bebí 😀 Sotva jsme vyjeli ven s kočárkem tak bylo po pláči 🙂 Teď ještě leží v kočárku, ale už kňourá 😝

Odpoledne jdu na gyn., tak držte palce ještě mě 😅

Zatím páá 🙂

krista
23. dub 2008

Jo ještě musím říct, že je máme v uších naopak, protože to nejsou dětský naušnice, takže máme kamínky vzadu, ale nevadí, i tak vypadaji hezky, chtěla jsem dodat fotku, ale MM zase půjčil kabel od foťáku jedné kolegyni 😠

kulllisek
23. dub 2008

Ahojky Jck,

díky za názor, určitě jsem to nemyslela tak, že bych se před manželem styděla....to fakt ne, po tolika letech, co jsme spolu 😀 Spíš jsem myslela, že až budu v porodních bolestech polykat andělíčky, tak určitě nebudu mít náladu na to, aby mi někdo říkal, jak mám tlačit...můj manža je takovej někdy rejpal...on všechno dělá dobře a mě pořád napomíná...tak při představě, že mi na porodním sále bude dávat návod jak na to a říkat, že dýchám blbě, tak se mi otvírá kudla v kapse... 😠 Asi jsem to blbě napsala.... 😅

Jinak je super, že se váš taťka nakonec rozhodl a byl s tebou, to je tak kráááásný, až mi tady skoro ukápla slza ☹ 🙂 Takže nakonec překonal sám sebe 😉

Kristý, gratuluju k naušničkám!!! A co říkala doktorka na ty očička?

gabcos
23. dub 2008

jééé, tak už máte naušničky, tak moc gratuluji, nás čekají přístí týden...🙂
a co jinak, co ta mykoza a kukadýlka???? už je to o.k.????

tak ještě dobře dopadni na gyndě,ale to určitě jo...navíc nový mladý doktor, hmmm... 😀 😀 😀

gabcos
23. dub 2008

jck: tý jo, ty ses nám nějak roznakupovala...🙂 ale fajn, že tam mají pěkné věcičky !!!

kullisek, toho bych se na prodním sále nebála, myslím, že by manžel ani trochu nerýpal a podporoval Tě...MM si taky ze mě doma dělal srandu jestli umím dobře dýchat jako pejsek a tak a na sále byl zlatý !!!!!!

jck
23. dub 2008

kulisku...tak jsem to blbě pochopila, ale třeba jsem i tady na MK četla názory, že mamky taťku u porodu nechtějí protože se stydí 😅 což osobně právě nechápu 😅
Manža změní názor uvidíš sama, ten můj na sále břečel dojetím (a to opravdu) štěstí a radostí, prostě všechno dohromady a byl to nádherný pocit když jsem ho viděla v tom úžasným zeleným oblečku, ale hlavně s našim malým pokladem v náručí 😵 😵 😵
Já jsem tu třeba říkala, že to bude jeho dcera a jednou bude litovat, že jí nechoval první 😀 😀 😀

gabi...to já se rozjedu dost často, když nakupuju hrozně mě to baví 😀 😀 😀

gratulace Kristýnce k naušničkám
jsem ti Kristi psala, že bude Kristýnka úpln jiná, taková krásnější, viď? 😅

dludli
23. dub 2008

Ju tak na fotku jsem zvedava 😵

No ja si taky myslim jestli si to Miso Vilda nakonec nerozmysli, ale je jasne ze tohle jsou veci, ktere se nedaji lamat pres koleno. Ale naprosto s tebou souhlasim s tema dobama, ze ten tatka tam muze byt neco platny hlavne pred tim, nez pri samotnem tlaceni. Prijde mi to i drasticke toho tatku tak "hodit" na porodni sal k "tomu nejhorsimu"

No jsme zvedava na toho svyho, jak se nakonec rozhodne

gabcos
23. dub 2008

dludli, mě teda tlačení přišlo na porodu to nejlepší.... 🙂 🙂 Už tě "nic" nebolí, je to úleva a během pár minutek máte miminko... 😀 😀

kulllisek
23. dub 2008

Jck, zase jsem z toho pěkně naměkko... ☹ ☹ ☹ To muselo být nádherný!!!! 😵
Zuzí, taky jsem zvědavá, ale spíš myslím, že ne a taky to tak beru, abych nepočítala s tím, že si to rozmyslí a u porodu bude a on by tam pak fakt nebyl....to by mě asi naštvalo a mrzelo ☹
Jinak dneska mi psala jedna holčina, jestli zajdeme příští úterý do té porodnice, nevím, jestli to zvládnu příští úterý, když ne, tak to další, tak jsem (teda vlastně nejsem) zvědavá 😎

Co Martin, už jsi mu řekla, že příští pondělí v půl páté jdete nanečisto rodit??? 🙂

dludli
23. dub 2008

to vis to vi hned jak nam to Mirka rikala, takove veci se mu musi sdelit dosattecne dopredu a pak nekolikrat pripomenout.

Holky on je tak roztomilej jak je z toho celej popletenej 😅 ted ma porad starost jestli ma uz sbalenou tasku, sem tam mu reknu nejaky moudro z konika nebo z nejaky knizky a on se toho pak porad drzi, jako ze se doporucuje sbalit tasku ve 30 tt a tak. Ted mel starost jak se nauci nejaky rikanky a pisnicky pro mimi ze nic neumi a ze si bude muset koupit nejakou knizku, no ma za tyden narozky, tak mu ji spis tak ze srandy koupim ja 😀

Gabi tak ted jsi me dostala 😕 😅 😨

krista
23. dub 2008

Ahojky 🙂

Tak jsem zpátky z toho všeho 😝 Nevím kdo se mě na všechno ptal, vůbec vás nestíhám 😅
Takže zánět v oku je pořád 😖 ale máme teda ATB jen do pátku a pak zase Opthalmo Septonex ☹ a když to nezabere tak prý poslední volba ta sondáž, ale Dr. říkala, že z toho vyroste, navíc musím 5x denně 30x mačkat každý slzný kanálek, přiznám se, že fakt nestíhám 😲 opruzenina na prdýlce se vrací ☹ takže musím omývat pouze vývarem z řapíku a mazat Imazolem, pak musim vytírat i pusinku genciánovou violetí, protože ten sajrajt má i tam ☹ a na závěr ošetřovat 2x denně ouška lihem, protáčet a ještě mazat Framykoinem, no je to teda záhul to všechno dohromady 😲 ale co mám dělat, Dr. říkala, že tohle jsem maličkosti, že jinak je naprosto zdravá, tak aspoň něco a nechtějte vědět kolik váží 😅

Gábi kolik váží Emmi? 😀

Jinak já na gyn. taky pohoda, Dr. byl fakt moc hodný, sestra taky maximálně příjemná 😵 Ptal se mě proč od své Dr. odcházím, no nevěděla jsem co na to říct, nevybavila jsem si všechny ty hnusy co mi udělala, tak jsem asi působila blbě, ale řekla jsem mu, že mě poslala týden před porodem do porodky že porodim 😝 a když jsem mu říkala, že mě rodil Fialkovič tak se zaradoval, že ho zná a že prý jsem výborně zahojená 😵 tak jsem strašně ráda 😵 aspoň něco se mi na porodu vyvedlo, zrovna toho že se mi nebude hojit nástřih jsem se bála nejvíc 😝
Napsal mi HA, tak jsem v lékárně vyplázla 550,- 😲 a uvidíme 😀

Dludli na porodu je opravdu nejjednodušší to tlačení, když někde trpíš xx hodin a při každý kontrakci máš tlaky, tak to tlačení je úleva jako blázen, to už tě ani ty kontrakce nebolí, ale možná to tak hodnotim protože jsem měla dlouho bolesti, někdo kdo má rychlý porod tak je pro něj to tlačení nehorší - co jsem tak četla a slyšela, tak uvidíš sama, všichni to vnímáme idividuálně 🙂

Kuli jestli TM nepůjde tak si z toho nic nedělej, zvládneš to i sama, spíš jde o to, že se k tobě jinak PA chovaji když tam někoho máš, ale já upřímně kdybych tam MM neměla tak bych to měla stejný, protože přijel hoďku před porodem a když došlo na II. dobu porodní tak jsem se s ním stejně nemohla držet za ruce jak jsem si představovala z romantických filmů 😅 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru