Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

achalteke
6. bře 2009

Čau Kristo, jo ona rodila 23/2 a z porodky je pouštěly myslím 28 (syn Matěj), ale to jste se asi minuly 😀 . Ona epi taky neměla, ale musím se jí sakra už zeptat na ten nadstandart. Právě přemýšlím co je lepší - na nadstandartu klid a samota a snad bych se i vyspala 😀 a na společným třeba zkušenost jiný maminky (a vůbec společnost jako taková), ale zase se třeba nevyspim - no nevím, já to asi nechám náhodě - když bude volnej, půjdu do něj. Epi mě taky zajímá, né že bych jí chtěla nějak, ale jsem posera, takže myslím, že půjde-li to, tak ji využiju 😅

Na kurzík brnknu v pondělí, čekala jsem na dnešní UTZ a kontrolu jestli je vše ok (a je) a v PO tam teda brnknu a domluvím se co a jak 😉 😉

krista
6. bře 2009

Já bych prvně asi na nadstandard nešla, neuměla jsem vůbec nic 😝 a se mnou byla na pokoji maminka, která měla 4tý dítě, takže jsem koukala jak přebaluje, čistí, vrství oblečení apod. a chrápaly jsme i přes den 😅 já měla velkej spánkovej deficit nespala jsem nějakých 32 hodin když jsem přijela na pokoj, než jsem zabydlela apod., takže jsem byla hotová.

A jinak v noci spíš rušilo naše dítě a řvalo, tak jsem chodila různě po chodbě, ale těch pár dní se to přežije 😅 ono ale když už tam někomu fakt dítě ječákovalo tak to bylo slyšet po celý chodbě i na ten nadstandard kterej byl vlastně hned vedle nás 🙂 ale je tam ten pokoj hezkej, mě jde teď spíš o to, že by tam nevadilo kdybych tam měla manžela i s dcerou třeba celý den... jenže to bylo pořád obsazený, fakt o to byl zájem ☹

Taky je fajn, že někdo pohlídá když potřebuješ na záchod a do sprchy, protože jako na truc se většinou dítko probere když se sprchuješ 😝

Tak jsem zvědavá co ten kurzík, tam by to taky mohli vědět o tom Epi, nadstandardu apod., když to nebude vědět kamarádka 🙂

No vida, jsem úplně hloupá, teď jsem si to našla na netu 🙂 a dokonce píšou dva, ale já právě zahlídla jen jeden, i když jsem si taky v duchu říkala, že jen jeden tam určitě nebude 🙂

Nadstandardní pokoje
Na oddělení jsou dva 1 lůžkové nadstandardně vybavené pokoje. 1 na šestinedělí s vlastním, ale odděleným sociálním zařízením, televizí, ledničkou a telefonem.
A 1 na gynekologickém oddělení s televizí, ledničkou, telefonem a sociálním zařízením na pokoji.

Za pokoj na oddělení šestinedělí se platí 350,-Kč denně, za pokoj na gynekologickém oddělení 350,-Kč.

krista
6. bře 2009

Neumím číst, tak na šestinedělí je jeden a na gyndě jeden 😉

krista
6. bře 2009

Kdyby si chtěla kouknout, jestli už jsi to nestudovala 🙂
http://www.nemckr.cz/gpo.php

achalteke
6. bře 2009

Jo tak ta cena za nadstandart sedí - teď mi to potvrdila i kámoška, ale epi neví, ale to zjistím na kurzíku. Ty stránky znám, právě tam jsem objevila číslo na kurz 😀 😉

krista
6. bře 2009

Tak super ta cena neni tak hrozná, v Č.B. je to snad 600,- nebo kolik, to je potom znát ten rozdíl, ale zase když jsou nějaký komplikace a člověk je tam dlouho 😅 do toho za tatínka u porodu 500,- + ty poplatky za pobyt v nemocnici, jestli se to ještě platí, jako že asi jo, už abych šetřila 🙂

achalteke
6. bře 2009

no taky si říkám, že si založím zvláštní "porodní" účet 😀 ještě říkala kámoška, že tam přespával i její muž takže je to tam asi pohoda - no já když o tom přemýšlím, asi fakt spíš zvolím normální pokoj. Protože zkušenosti nějaké maminky pro mě budou k nezaplacení 😅. Třeba budeš rodit se mnou ty 😉

krista
6. bře 2009

Já koukám že máš termín koncem srpna, já myslela že jsi zářijová 🙂 Já počítám že porodím trošku dřív, Kristý se narodila ve 38+6 podle papírů, takže to vidím na začátek toho září, ale ono to všechno může být jinak, hlavně přenášet bych teda nechtěla, já už od nějakýho 37tt myslela že prasknu a ty poslíky protivný co jsem měla 😝 Oficiálně zítra (před rokem) v 01:45 jsem začla rodit 😅

Je to dost možný že se potkáme, jen nevím jestli budu ta správná osoba k předávání zkušeností 😀

achalteke
6. bře 2009

tak to gratuluju maličké k prvním narozkám 😵 😵. No dodnes jsem byla zářijová, ale podle dnešního UTZ jsme o 6 dní napřed a tak jsem si to šoupla i v pase. Přenášet taky nechci i když já můžu chtít co chci 😀 😀 😀

krista
9. bře 2009

Děkujeme za gratulaci k narozkám 🙂
To přenášení musí být hrozné, já jsem ke konci těhu jezdila na monitor do CK jednou týdně, ale pak když člověk přenáší tak musí skoro pořád, teď už má monitor můj Dr. tak by to byla větší pohoda, ale i tak 😝

Co kurz, volala jsi si tam? 🙂

achalteke
9. bře 2009

Čau Kristo, no volala...a nedovolala - nějak to nikdo nebral, tak to budu zkoušet zítra. Chtěla bych chodit čistě jen na kurz, na plavčo ne. Chodím tady u nás do fungl novýho bazénu a do toho krumlovskýho se mi moc nechce.
Koukám, že ti Kristý měří jako roční 73, což je fajn. Totiž - budu si objednávat kočík a má 74 cm korbu tak furt přemýšlím jestli je to dost a vy mě v tom utvrzujete 😀

krista
9. bře 2009

Achalteke my jdeme vlastní na KO roční až ve ST, stejně jako jdu na UTZ na výjový vady, ale určitě bude mít kolem těch 74 max. 76. My jsme vlastně ve sporťáku od nějakých 8měs. asi, ono je to podle mě spíš o tom, že ty děti to tam nebaví než že by se tam nevešli 😅 tak to ten kočárek bude v pohodě, uvidíš 🙂

Tak to jsem zvědavá jak dopadneš s kurzem 😲 já bych chtěla chodit na gravidjogu když to bude někdy večer, v prvním těhu jsem nic nesměla, ani ten hloupej bazén, tak bych se teď vyřádila 🙂

A mysli na mě s tím Epidurálem 🙂 až budeš chodit na ten kurzík, jsem hrozně zvědavá jestli se to platí nebo ne 🙂

achalteke
9. bře 2009

Tak držím palce - to jde asi na NT, viď? Určitě bude ok. Já na něj původně nešla, ale dělal mi ho můj mudr minulý týden 😅 , teď čekám na výsledky triplů....

Myslím, že gravidjoga je součástí i těch krumlovských kurzů 😉 . Bazén je super, já jezdim plavat dopoledne - to je aquaworld vyhrazený jen pro plavce (bez atrakcí) a dělá mi to moc dobře.

Čoveče já jsem snad ještě neslyšela o nikom kdo epidurál v krumlovský porodce platil, ale jistá si nejsem, no než to zjistím na kurzu, zkusím povytahovat moudra z okolí 😉

krista
10. bře 2009

Taky si nemyslim že by se ten Epidurál platil, ani nevím jestli by byly ochotný mi ho píchnout, to šlo všechno po tom co mi praskla voda tak rychle, možná už na něj bylo i pozdě, nikdo mi to ale ani nenabídl, jenže jak jsem říkala, asi tam byl "problém" že jsem byla druhá rodička na jednu porodní asistentku a ta pani přede mnou byla na křesle snad 2 hodiny. No jde mi jen o to aby na mě nevybafli pak třeba 4tis. 😅 ale já si myslim, že až mě manžel uvidí zase trpět tak jim dá třeba 10tis. 😝

Jj ve ST jdu na ten NT, já jsem si ho zaplatila, v prvním těhu jsem ho měla, tak teď raději taky, ještě jsem na začátku dostala blbou injekci co nesmí těhotný, nevěděla jsem že jsem těhu, tak se trošku toho postižení bojím.

To ty kurzy budou teda parádní 😵 já už jsem pozjišťovala a ještě zjistím od jakýho "tt" to tak dělaji a určitě začnu, teď se hodlám vyřádit 🙂

A držím palce na ty triply, ty mě čekají 25.3., ale jestli bude nabírat krev pani úžasná na PK Jih, tak se na to vybodnu, byla jsem tam 25.2. a ještě dneska mě bolí ruka a mám přes půlku ruky modřinu 🙄

achalteke
10. bře 2009

Kristo tak pozdravuj u Čutků (já se s k ním snad nikdy nedostanu a to jsem o nich četla celý romány 😅 ) a držím palce a věřím, že všechno bude v pořádku.

No to bych taky nerada dávala třeba 4 tis. za něco co mi třeba ani nepomůže. To bych asi zatla zuby, roubík do úst a z principu bych to za to nedala. Ale věřím, že to je jen ten nejhorší scénář 😉.

Já se obávám nejhoršího a to toho, že můj manžel porod nestihne, jednak slouží nepravidelně a jednak nemá papíry (funkci řidiče mám u nás v rodině já 😀 ), takže včera jsem vytvořila systematický nátlak ať se ještě tento týden přihlásí do autoškoly, aby si mě do porodky (máme to tak 3/4 hoďky) odvezl sám a nemusela jsem sanitkou 😀

achalteke
10. bře 2009

Tak jsem se konečně dovolala a dostala jsem odkaz na www stránky, kde vyplním přihlášku a odešlu. Ideální je prý chodit tak po 20tt, takže ještě asi chvilku počkám a pak se přihlásím 😉

achalteke
13. bře 2009

Kristo prosím tě jaké doklady po tobě v Krumlově chtěli u porodu?

krista
14. bře 2009

Ahojky 🙂

Achalteke tak pozdravovat Čutky budu až kolem 20tt jo 😀 teď jsem byla zatím jen u svého MUDr., dělá to šíjové projasnění taky a podle všech testů čekáme zdravé a hodně aktivní mimi 😅 😵

To by mě mrzelo kdy můj manžel porod nestihl, ale už jsem si taky říkala při tom prvním, že on tam vlastně přijel na konec (bylo to všechno tak blbý) že bych to bez něj taky přežila, ale úžasně podporoval, staral se o malou hned jak se narodila, pak si vtipkoval s Dr., no paráda byly ty dvě hodiny na sále po porodu 😵 mě bylo už strašně dobře, líp jsem se v životě necítila 😅 😵

To máš super s tím kurzem, já jsem se rozhodla taky až po tom 20tt, našla jsem si plavání co bývá až po 20tt, tak jsem si řekla že začnu takhle všechno ať je to pěkně vcelku 😵

Doklady po mě snad ani nechtěli, ani tam nemusíš mít to "Prohlášení o jméně dítěte" jak chcou třeba v ostatních porodních, tam stačí když nadiktuješ jméno až se malý narodí. Ani oddací list po tobě nechcou jako jinde. Jinak samozřejmě těhotenská průkazka a kartičku pojištěnce. Ale nic jinýho důležitjěšího si nevybavim. Být tebou tak si tam skočim potom když tam budeš chodit na ty kurzy, tak po 37tt - oni natočí kontrolní monitor a sepíšou s tebou ten předpříjem, tzn. rodinná anamnéza jak tvoje, tak manžela, první MS (v kolika letech), vdaná/svobodná, bydliště (a zajímavý že se ptaji i na to jak velký máte byt a kolik vás tam žije 😅) a to je tak ve zkratce všechno, ale paráda je že u porodu už máš fakt klid 🙂

krista
27. bře 2009

Achalteke koukám že za chvilku budeš 20tt, tak už se připravuješ na kurz do Krumlova? 😵

achalteke
27. bře 2009

Kristo ahoj, jo za chvilku jsem v půlce - strašně to letí 😀 ale to těhu období je fakt super 😉

Připravuju a nepřipravuju, ještě to celé zvažuju, páč jsem teď mluvila s několika holkama co na kurz chodily a nezávisle na sobě se shodly, že jim to zas tak moc nedalo...tak uvidím, spíš mi vadí to, že Krumlov mám fakt hodně z ruky, ale zatím to vypadá, že spíš chodit budu 😉

krista
24. čer 2009

Ahojky,
obnovuju tohle téma, protože se pořád snažím zjistit, jestli se v Krumlově platí Epidurál nebo ne, tak kdyby tam náhodou někdo v nedávné době rodil, byla bych ráda když hodí zkušenost 😉

lvice9
29. čer 2009

No, vzhledem k tomu, že pan primář není přívržencem epiduralu, tak ani nevím, zda ti ho dají. Já se neotvírala a měla velké bolesti, tak jsem ho chtěla a doktor se zatvářil nějak podivně a pak řekl, že anesteziolog tam není a kdesi cosi..... Tak jsem nakonec dostala Dolzin do zadku 😀 . Ale rodila jsem před rokem a byla jsem tam moc spokojená.

lvice9
29. čer 2009

No a s těmi doklady, po mně tedy Prohlášení o jménu dítěte chtěli, když jsem nastupovala do porodnice. 😉

krista
5. črc 2009

lvice9 tak před rokem zhruba jsem tam byla taky, ten Dolzin to ti nějak pomohlo? 😅

Po mě to možná nechtěli, když jsem měla sepsaný předpříjem nebo nevím, sebou jsem to měla, ale nechtěl to po mě nikdo, tak to máme doma na památku 😵

achalteke
5. črc 2009

Epidurál se v porodnici v poskytuje zdarma, záleží jen na tom, zda je anesteziolog k dispozici 😉 ...jinak porodka aktualizovala informace na aperio.cz. Pro mě byl docela zajímavej procentuální výpočet epizotomie 😉

krista
6. črc 2009

Achalteke no těch nástřihů je fakt malinko 😲 26% já teda doufám, že po druhé už se tomu vyhnu a když ne, tak vím že to je to nejmenší na celým porodu 😅

Mě se ještě líbí tohle číslo:
Počet dětí, které byly při propuštění z porodnice výlučně kojeny v roce :97,5%
Z osobní zkušenosti vím, že tam se opravdu snaží 😵

krista
6. črc 2009

Jo ještě k Epi - přežila jsem jednou křížový bolesti přes 29 hodin a přežiju je při nejhorším znova 😉

krista
5. říj 2009

Ahojky,
přišla jsem přihodit zkušenost, možná se to bude někomu hodit 😉

Rodila jsem po druhé v Krumlově, opět max. spokojenost, rodil mě MUDr. Neruda a jsem za to vděčná 🙂 Co se týče Epi - spíš počítejte s tím že vám ho nepíchnou, mě bylo řečeno, že na Epi jsem měla jít do velké nemocnice, ale něco na urychlení mi přece jenom píchli... také je to o tom na koho narazíte, při prvním porodu jsem se mohla při natáčení monitoru pohybovat, při druhém ne. Toť asi vše, kdyby někoho zajímalo v budoucnu konkrétní info, tak ráda pomůžu 🙂

pennie
25. lis 2009

Zdravím, jsem tu poprvé 🙂 Zajímalo by mě, jestli jsou tu teď nějaké brzké budoucí maminky, co chtějí rodit v Krumlově. My to máme za pár, tak by mohlo být fajn se tam s někým potkat 🙂

zdeniii
28. únor 2010

Ahojky, je tu někdo kdo bude rodit v Krumlově? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru