Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

janeyzelvicka
12. bře 2008

Já myslím že se objednávat nemusíš. Když ty porodnice maj plno, tak prostě vyhlásí stop stav a neberou, pošlou tě jinde... Myslím že se to tu někde už řešilo, buď dřív v téhle diskuzi, nebo ještě v jedné, co se taky týkala porodnic v Ostravě, ale ta už je zahrabaná asi někde vzadu...

fish
12. bře 2008

toni,já bych se poptala telefonicky,jak to vlastně je,když jsi z Karviné.Tady máš odkazy na porodnice v OV:
http://www.mnof.web4u.cz/oddeleni/porgyn.php

michaela1984
12. bře 2008

Není potřeba se objednávat, mám už to zjištěné 😀 stačí si třeba jen až pojedeš zavolat jestli nemají plno, pokud mají stop stav tak tě musí vzít jinde

toni78
12. bře 2008

fich-děkuji ale já nejsem z Karviné ale z Bohumína-má gynekoložka je z nemocnice Karviná-Ráj. Uvažuji nad Vítkovicema a Fifkama.

lucikpetik
13. bře 2008

ahoj holky, tak objednat se do porodnice nejde, bud te vemou nebo je stop stav....
jinak miso tak spani ani nemluv, sice spim, ale porad se prevaluju a to je hruza, protoze me vsechno boli, do toho to chozeni porad na zachod...ale co se da delat...

fish
13. bře 2008

lucikpetik,asi to s tím spaním máme všechny podobné.mně už se kolikrát ani večer do té postele nechce,když si představím,co mně zase čeká.Tomu už se ani nedá říkat spaní. 😒

michaela1984
13. bře 2008

Já jsem spala až do ted pohádkově... jen ta probdělá noc mě trochu vykolejila... kdyý pak musíš fungovat ráno v práci tak je to na nic. Já si jen přeju at je naše malá po mě taky velký spáč, jinak si užiju 😢
Luciku ty to máš už za pár, docela ti závidím... V práci už nevím jak si sednout, taky se s tím nosit není žádná sranda, ale je to krásné, až na tu cukrovku miluju čokoládu a ted až do porodu nic 😠

fish
13. bře 2008

michaelo,no jo ty chodíš do práce,tak to se ani nedivím,že dobře spíš.Musíš být utahaná jako kotě.Já jsem doma na neschopence celou dobu,takže toho povalování mám už plné kecky a unavená nemám být z čeho.Ale už brzo ti začne MD? 😀

michaela1984
13. bře 2008

jojo jsm v práci do konce března, dělám v bance takže celkem pohoda a od února jsem jen na poloviční úvazek, dá se to i když doktor mi pořád říká at zústanu doma, už jen do konce března a budu se nudou kousat...

lucikpetik
14. bře 2008

misi ja jsem si taky myslela, ze se doma budu nudit a jeste jsem ani jeden den nesedela doma....hrozne to utika...
ani mi neprijde, ze uz to brzy bude....
tak holky preji spokojene spani..

michaela1984
14. bře 2008

luciku asi máš pravdu, nakonec ještě můžu zařídit nějaké ty nákupy pro malou a je toho docela dost... doma rozhodně nebudu. Kde v Havířově bydlíš???

lucikpetik
14. bře 2008

nebydlim v Havirove, bydlim v senove, takze kousicek od hav..a ty?

michaela1984
15. bře 2008

jo a aha, já na bludovickém kopci, ale stavíme dům tak do pázdnin bude velké stěhování... tak mám za sebou další probdělou noc, k tomu jsem nachlazená takže jsem dnes kočka ☹ ale můžu si za to sama, partner odjel na dva dny do Německa a tak jsem se nudila a vyjedla jsem asi kolem 23 h ledničku, no a pak jsem šla spát což samozřejmě nešlo, do toho jsem pořád smrkala a chodila na záchod. Už aby se vrátil at má zase svůj režim.... 😀

michaela1984
15. bře 2008

jinak Šenov vím kde je, já jsem z Petřvaldu to je kousek. Jdu uklízet děvčata i když to se mi asi nepodaří to by bylo tak na dva dny non stop úklidu 😠

lucikpetik
15. bře 2008

je, tak rusna noc...snad uz bude dneska lepsi..a kde stavite domecek? kam se budete stehovat?

michaela1984
16. bře 2008

stavíme na Lučině to je u žermanické přehrady takže moc pěkné procházky s miminkem, i když asi bych spíš s tím kočárkem měla běhat abych se vešla do svých původních věcí 😅

lucikpetik
17. bře 2008

tak to mate hezke mistecko, to je pravda..a do prazdnin, to budete akorat na leto, to budes mit fajn, s kocarkem v prirode...
no o tom behani mi ani nemluv...bude to chtit asi hodne kolecek, nez se vejdu do starych veci...

michaela1984
17. bře 2008

přesně tak...ted jsem koukala na fotky z dovolené to jsem byla už v 5. měsíci a nikde nic.... ted mám 9 kilo a počítám že to ještě hodně poleze nahoru.... no jo no, jenomže já jsem lenoch....asi budu mít na léto špeky a místo do plavek půjdu do neoprenu 😅

lucikpetik
17. bře 2008

9 kilo je pohoda..co mam rikat ja se svymi 20 ☹

michaela1984
18. bře 2008

já mám pocit že to bude taky 20...brzy...pekelně mě bolí záda

lucikpetik
20. bře 2008

no kdyby jenom zada..

fish
20. bře 2008

🙂 lucikpetik,ty už to máš fakt za pár,co ti říkal dr. na kontrole?Vypadá to už na porod nebo ještě ne? 😉 Záda mně bolely asi 3 týdny,ale taky pekelně a kupodivu to nějak přestalo.Mně nejvíc trápí ty bezesné noci a posledních pár dní i žaludek. 😖

michaela1984
21. bře 2008

tak zádá přestaly bolet a spím už zase jako miminko tak snad to ještě nějakou dobu vydržím, dnes mám firemní party ale vypadá to na vodu 😠 Když už nic tak se aspon najím...Jak se to blíží tak si začínám některé věci uvědomovat a mám strach!!!! Fish ty plánuješ kde porodit?

lucikpetik
21. bře 2008

tak to me zada boli dost, nemuzu se v noci ani otocit, ale nakonec se otocim 😀 pač musim...
na kontrole jsme byli vcera, prdos zlobil, tak jsem byla na monitoru asi hodinu, stala, lezela, stala, lezela, porad pred sondama utikal
a fish zatim nerikal nic, jen ze ted uz budeme kazdym dnem cekat, a pokud tomu chceme pomoct, tak mame s tatinkem pry pracovat 😉

aja123
21. bře 2008

Ahoj, tak malé info, včera jsem se dozvěděla, že Vítkovická porodnice je od 9.4. až 19.4. úplně zavřená 😕

lucikpetik
21. bře 2008

jakto????? vitkovice zavrene, frydek zavreny, to bude v Porube veselo

aja123
21. bře 2008

lucikpetik: rekonstrukce, bude se provádět nová klimatizace.

fish
21. bře 2008

Ahoj těhule 😉
michaelo,já jsem chtěla do Vítkovic,ale vzhledem k tomu,že tam mají stejně věčně STOP stav a moc nejsou prý nakloněni EPI a já bych ho chtěla,tak asi Fifejdy.Poruba mně nějak odrazuje.A taky se bojím.
lucikpetik,jak těmimčo zlobilo.Mně se taky někdy zdá,že tam sebou mele až přehnaně moc,ani si neumím představit někdy,co tam vlastně dělá,jsou to rychlé chaotické pohyby.
😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru