• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak probíhá pobyt v porodnici?

15. července 2014 
Dobrý den, mám jednu otázku- jak probíhá pobyt v porodnici po porodu. Sice již budu rodit po 3, ale s 10letým odstupem. Jestli tu jsou maminky které ted nedávno rodily, mohly by se podělit se svými zkušenostmi a zážitky. Za tu dobu se jistě všechno změnilo. Za případné odpovědi děkuji. Zdeňka :slight_smile:
14. črc 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když porovnám první pobyt v porodnici a druhý (odstup skoro 7 let), tak se nezměnilo skoro nic. Možná jen přibyly další vyšetření novorozence. Jinak to bude +- nastejno, takže vlastně to, co znáš. Ale taky záleží kde budeš rodit, zda si zaplatíš nadstandart....
14. črc 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží, kde budeš rodit, každá porodnice to má trochu jinak. Já byla ve Zlíně, pokoje jsou po 2, dítě máš pořád u sebe, koupání probíhá na pokoji. Ráno vizity, na jídlo se chodí ke stolům v na chodbě, to se odváží miminka k sestrám.
škoda, že jsi to založila jako otázku, protože pak se nemůžeš ptát a lidi ti znovu odpovídat, každý může odpovědět jen jednou. Zkus založit znovu, nebo požádat adminy, ať to změní. :slight_smile:
14. črc 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že se tohle nemění. :slight_smile: Já rodila v Motole a prcka jsem dostala druhý den po porodu. Do té doby mi ji vozili po třech hodinách na kojení a mohla jsem za ní kdykoliv k sestrám. A teda v době návštěv (celé odpoledne) jsem ji mohla mít u sebe. A když už jsme byly na pokoji spolu, tak klasicky ráno ženská vizita, pak snídaně, dětská vizita, oběd, návštěvy a večeře. Na jídlo jsme se prostřídaly s druhou maminkou na pokoji, aby vždycky jedna hlídala děti, nebo jsme je mohly odvézt k sestrám. Jinak si jen zjisti, co potřebuješ s sebou, jestli i věci pro miminko, nebo ne. V Motole bylo všechno erární a nepotřebovala jsem nic.
14. črc 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já rodila v malé porodnici (1000 porodů ročně). Dceru jsem měla po porodu 2 hodiny na sále u sebe, pak jsem šla do sprchy, miminko si odnesla dětská na umytí. Došla jsem si na pokoj, přivezli mi malou a už jsem ji měla u sebe (nabízeli mi, že si ji nechají přes první noc, ale nechtěla jsem). Jídlo nám nosili na pokoj. Pokoj pro 2 maminky s WC a sprchou....
Hodně také záleží na personálu, na který narazíš....
14. črc 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Páni tak to tedy koukám, ještě někde to funguje, tak že miminko nemáte u sebe a přivezou ho až druhý den po porodu? Tak to musel být nějaký těžký porod, nebo normální? :confused: Vozí po 3 hodinách na kojení? To jsem myslela, že je dobá už dávno minulá. Rodila jsem v malé porodnici, dítě jsem měla u sebe, pokud bych chtěla mohla jsem ho dát k sestrám, ale neměla jsem k tomu žádný důvod(max, když jsem se chtěla třeba osprchovat, ale dělala jsem to, když byl někdo na návštěvě a tu chvilku mi pohlídala návštěva, jídlo na pokoj, koupání taky na pokoji, včetně prvního koupání ihned osobně se sestrou na pokoji.
14. črc 2014 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
po cs jsme byla ráda, že si ji nechaly na den a noc u sebe.... měla jsem co dělat, abych se zvedla z postele a byla jsem ráda že byla se mnou sestra ve sprše... pak jsme ji měla u sebe pořád... na jídlo jsme si ji vozily sebou na jidelnu....
14. črc 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
rodila jsem 8. 4. u Apolináře a za mě absolutní spokojenost, personál profesionální a otevřený, vstřícný přítomnosti tatínka, byli jsme spolu od začátku porodu do konce, žádné sama na hekárně nebylo, na šestinedělí taky super, pomohli mi s kojením, malého jsem měla pořád u sebe, krom toho, když byl pod lampou kvůli žloutence, ale i tak jsem mohla k němu, kdy jsem chtěla včetně širší rodiny, fakt jsme se tam střídali jak na běžícím pásu a nikdo ani nepípl, žádné divné pohledy. Před porodem jsem procházela podobné diskuze a byla vystrašená všemi komenty o zlém personálu, zbytečném odloučení od dítěte, nevstřícností a pod, a skutečnost byla naprostý opak :wink:
14. črc 2014 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem v únoru v Praze Vinohradech a za mě velká spokojenost. Od začátku jsem si přála, aby semnou byl přítel po celou dobu porodu, pže jsem prostě věděla, že když tam bude semnou, budu v klidu. A to se mi naštěstí vyplnilo, od příjmu do porodu se odemě nehnul na krok :slight_smile: malou mi pak přivezli asi za 3 hodiny na pokoj na kojení, pak jí zase odvezli, přivezli ráno a už semnou zůstala. Jinak klasika: ráno vizita z pediatrie, následně na to z gyndy. Pak snídaně. Návštěvy byly od 13:00 do 19:00, ale bylo celkem běžný, že je tam nikdo moc nedodržoval, takže když přítel odcházel třeba i v půl 9 večer, nikdo nic neřekl :slight_smile: A celkově volnost, když bylo potřeba, tak nám vše vysvětlili, ukázali, mohla jsem kdykoliv za někým přijít, ale jinak to bylo hodně o pohodě. :slight_smile:
15. črc 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek