Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

helen3
13. črc 2012

@kaaccka ahoj, pokud máš cukrovku, tak si myslím, že tě přenášet nenechají. Já mám pouze hraniční cukrovku při zátěžových testech. Den před porodem musím do indukční poradny, kde se bude rozhodovat, zda mi porod budou vyvolávat. Určitě ti ale ještě budou dělat váhový odhad miminka a podle toho se myslím rozhodne ...

ameliejulliette
13. črc 2012

@helen3 Můžu se zeptat, co si představit pod pojmem hraniční dukrovka při zátěžových testech? Do dia poradny k Andělové nebo někam jinam chodíš? A hodnoty po jídle máš všecky ok? Díky.

helen3
13. črc 2012

@ameliejulliette mám na mysli ty testy u tvého gynekologa ( jak piješ glukózu) ... tam mi naměřili hodnotu, která o desetinku byla nad normu. Takže to vlastně ani cukrovka nebyla. Každopádně mě můj doktor poslal k paní doktorce Andělové. Ta mi ani nenasadila dietu ... jediné opatření, která učinila, bylo to, že se musí kontrolovala váha miminka ... V úterý mám termín a v pondělí jdu na kontrolu, kde se bude rozhodovat o vyvolání, či nevyvolání ... záleží jakou máš cukrovku, ale obecně se nenechává přenášet

ameliejulliette
14. črc 2012

@helen3 Děkuji za odpověď... Zajímavé, že já měla tu hodnotu o dvě desetiny nad a už mám dietu 😀 No ale přenášení je rozhodně věc, kterou si ráda nechám ujít, stačilo jednou 🙂 Na druhou stranu vyvolávaný porod jsem taky podruhé nechtěla 😀 Když ty odhady, to jsou prostě jen odhady, na to já moc nedám, i když moderní porodnictví zřejmě ano, no... Tak uvidíme. Přeju, ať Ti to dopadne tak, jak si přeješ 😉

raubirka
17. črc 2012

Ahoj! Chci se zaptat holek, hlavne po sekci
@mahafi @luciasekf @evab. nevite jak je to s tim, kdyz mate cisare pod celkovou narkozou a otec ceka na chodbe, zavolaji ho hned po narozeni ditete a nechaji ho treba dite hned pochovat apod, nebo to delaji jen kdyz je u otec u porodu... ale pri celkove narkoze asi stejne u porodu nejsou, ne?

luciasekf
17. črc 2012

@raubirka já měla jen epidurální, ale manžel byl na chodbě. Jak mi malého vyndali, tak ho šli změřit, zvážit,... a u toho manžel byl a pak mu ho dali pochovat a pak mi ho ještě přinesli ukázat a pak ho odnesli.

mahafi
17. črc 2012

@raubirka u nás to byla akutní sekce, takže celkovka a muselo se dost rychle, manžel ani nestačil dojet (porod byl vyvolávaný, takže se mnou nemohl být od začátku a i když jel hned jak jsem mu zavolala, že už je to ono a aŤ jede rychle, tak to nestihl ☹ ), takže mu akorát řekli, ať si počká o patro níž před operačními sály a malou viděl až zabalenou jako kukličku.. Možná, že kdyby byl se mnou aspoň chvilku na sále, tak by se mohl domluvit, věděli by o něm, takhle vlastně asi ani nikdo nevěděl, že tam je. JInak tatínek u porodu v celkovce být nemůže, u spinálu jo..

evab.
17. črc 2012

@raubirka U nás to bylo tak, že manžel čekal na chodbě a hned jak malého vyndali, tak si ho mohl vyfotit a pak koukal jak ho čistí, balí a pak si ho mohl i chvíli pochovat. A pak ho paslali dom 🙂 Ještě dostal telefonní číslo na JIP kde jsem ležela. Návštěvy tam povolené nejsou, ale maj tam přenosný telefon a ten ti podají. A jetli může u celkové narkozy otec být nevím, ale jinak chtěli za otce u sekce snad 3000,- už si to přesně nepamatuju. Jak je to teď nevím, už jsem to u nich v ceníku nenašla.

raubirka
17. črc 2012

@luciasekf ä za to jste platili? ze byl u toho mereni, vazeni apod....?

@evab. ted je otec u porodu za 1500,- at uz u prirozeneho nebo cisare.... jako 3000,- to jsou fakt vyderaci....

@mahafi ty jo, ja prvni porod mela u Apolinare a taky vyolavacka a byl tam se mnou teda od zacatku az na to vyndani potom pockal za dverma, ale to bylo behem dvou minut, takze pak si sel hned malou vyfotit apod... ale neplatili jsme za to,jenze vsude je to jiny, tak se ptam.... jenze tam slo o 500,- to bylo zadarmo o proti tomu co chteji ted, ale jeste uz to neni 3000,- to bysme fakt nedali a sla bych jinam... uz z principu

holky, zatim dekuji .-)

mahafi
17. črc 2012

@raubirka Já už den předtím ležela na P3, s vyvoláním se začalo nějak v 7:30, jenže první tabletka zabrala málo, tak dávali druhou a miminku se během 10 minut přitížilo, tak to pak lítalo a právě dojet nestihl.. kdyby to bylo standardně, tak by měl tuny času dojet, pracuje čtvrt hodinky od podolí, byl nachystaný okamžitě startovat, ale právě od prvních kontrakcí to bylo blbý.. i tak jsme se minuli jen asi o pět minut.. 🙂. Říkal, ale že byl tak moc rád, že jsme obě v pořádku, že ho to ani nijak nemrzelo, i když by byl asi rád, kdyby mu to nabídli.. 🙂.
a ten telefon na jipce je fajn🙂, taky mi volal 🙂.

luciasekf
18. črc 2012

@raubirka ne, nakonec jsme za těch 5minut ani ne,neplatili. A jak píše @evab. , tak také dostal číslo na JIpku a mohl volat kdykoliv, myslím, že od 9ráno, kdy bylo po vizitě.

bl4nche
18. črc 2012

holky,mam pocit, ze manzel muze byt i u celkove sekce. Nedavno jsem tu v profilu jedne maminky videla fotky a odkaz na video z youtube, kde mela natoceny cisar, porizeny manzelem.

ladie
18. črc 2012

@raubirka já jsem skončila na císaři po x hodinách "normálního porodu". Manžel byl celou dobu v přísálí, takže byl u toho, když prcka přinesli (co ho ze mě vyndali). Byl u ošetření, mytí...jak ho zabalili, tak ho dostal do náruče. Pak čekal na mě, šel mě doprovodit na pokoj (měli plnou JIP, tak jsem šla rovnou na normální) a pak domů.

mahafi
19. črc 2012

@ladie jéé, tak to je ideál, doufám, že jestli to příště skončí zase císařem, tak to bude tak, jako u vás 🙂

@bl4nche to se mi nezdá.., že by někoho pustili k celkový anestezii, kdy ta ženská je zaintubovaná, ale nehádám se, možný je ledaccos 🙂.. osobně jsem filipa u porodu chtěla, ale u celkovky bych ho asi neocenila, navíc bych asi nechtěla, aby ze mě viděl trčet roury, to, jak tam třeba blinkám.. Ale doufám, že příště si bude moct poňufat miminko hned (a já teda taky 😀).

mina_
19. črc 2012

Ahoj holky, trochu tady čtu zkušenosti z Podolí.. mám termín za pár dní a přijde mi dost nechutný dát tolik peněz za tátu u porodu... Pokud to správně chápu, tak "bezplatně" se dá sedět v čekárně a když se prcek narodí, tak ho taťkovi ukážou a může i fotit?

Jak je to s erárem k porodu? Dávají nebo si musím přinést svou košili a pak to svinstvo prát (tedy asi rovnou vyhodit)?

nadja73
19. črc 2012

@mina_ je to pravda, poplatek je zlodejna, ale bohuzel ...chces rodit v Podoli? musis zaplatit 😒 a kdyz sjem tam rodila, tak manzel ani ja jsem nedostali vubec nic, vsehcno jsme meli svoje.

mina_
19. črc 2012

@nadja73 ted jsem dávala do kupy věci do porodky dle jejich seznamu.. napadá tě ještě něco, co se bude třeba hodit, nebo něco co můžu vyhodit? balíky s vložkama a plenkama zaberou celkem dost místa, pojedu asi s loďákem....

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60#co-...

bohužel jsem v době registrace k porodu bydlela od Podolí cca 15 min tramvají, tak to byla logická volba... i když podmínky k registraci taky super.. čekali jsme v těch velkých mrazech v chladném vestibulu a v 5:30 už jsme byli 6... Brrrr. Teď bydlím kousek za prahou a nevím, kde skončím...

Měla si možnost eráru k porodu?

nadja73
19. črc 2012

@mina_ urcoite bych s sebou hejd nebrala veci pro miminko. Ty muze privezt druhy den tatinek. Jinak me se celkem hodilo rpi porodu cucat hroznovy cukr, misto piti a jeleni luj je taky vyborna vec.
Yal gel je zbytecnost, klasicky klystyr je podle me nejlepsi. Pak se jeste doporucuje balik papirovych rucniku, kterym se budes utirat po sprchovani, kdy ti budou odchazet ocitky, aby sji nemela hned spinavy rucnik.
Erar mi ani nenabizeli.

nadja73
19. črc 2012

@mina_ cd s hudbou jsem mela taky s sebou, ale nemela jsem na to naladu 😎

mina_
19. črc 2012

@nadja73 papírový utěrky mám, 2 balíky a ručníky jsem vzala ty nejhnusnější, které jsem našla, alespoň mi jich pak nebude líto vyhodit 😎 CD neřeším.. na co přesně je jelení lůj? musí to být takový ten echt komoušský a nebo stačí nějaká pomáda - labbelo a pod?

Věci pro mimčo jsou připravené zvlášť u autosedačky, to už bych fakt nikam nenarvala 🙂

nadja73
19. črc 2012

@mina_ jasne, normalni pomada na rty 🙂 taky se hodi par latkovych plin, na ktere si das miminko na prebalovaku, budes ho do nich utirat. Nemaji nekonecne zasoby a obleceni pro miminko na pobyt. Nejake veci maji, ale neni jich dost a nektere jsou uz peklne jete.

mina_
19. črc 2012

@nadja73 kua, látkovky... a pár hadříků pro prcka 😲 jdu hledat větší takšu...
porodnickejch vložek mám 3 balíky, 30 plenek pro prcka, tak to snad bude stačit

nadja73
19. črc 2012

@mina_ balik vlozek si vem jen 1, dalsi priveze manzel a plen staci tak 5, dalsi taky priveze manzel.

mina_
19. črc 2012

@nadja73 mám to jeden balík porod. do malé tašky a zbytek vedle a plenky mám rovnou vedle.. mám to rozdělený na hned a potom 🙂
nějak to dám, nic jinýho mi stejně nezbyde 🙂

nadja73
19. črc 2012

@mina_ my tam jelli s dvema taskama a nikdo nam taky nic nerekl. To jen ted jsem zkusenejsi, a tak vim, co je dobre vzit hned a co potom 😉

bl4nche
19. črc 2012

@mina_: vložky k porodu nejsou potřeba, to dávají jejich. Jsou potřeba až na šestineděli. Mně teda aspoň nějaký daly, ale to bylo už skoro před rokem a nepobyla jsem tam moc dlouho a voda mi praskla až v závěru. Držím palce!
A taky jsou dobrý jednorázový podložky na šestinedělí. Fasovala se jen jedna a manžel mi pak donesl z domova jinou - takovou tu pro miminko 🙂

anicka164
22. črc 2012

@mina_ K porodu ještě jedny jednorázový kalhotky, pak jedny dostaneš na šestinedělí a pravděpodobně budeš potřebovat ještě aspoň jedny nebo spíš dvoje. Jdou koupit v lékárně dole v Podolí.

nadja73
25. črc 2012

Holky, kolik maminek je v normalnim pokoji? Poprve jsem mela nadstandart, takze jsem se nikam nedivala, ale tentokrat bych vzala i obyc. pokoj. Preci jen to zdrazeni je uz dost velky. Dekuju

mahafi
25. črc 2012

@nadja73 my jsme byly tři, ale naproti nám byly i dvě..

nadja73
25. črc 2012

@mahafi dekuju a slo to?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru