Vyvolávaný porod v Podolí - máte zkušenosti?

ceitryn
5. led 2014

Ahojky, čeká mě vyvolávaný porod v Podolí. Ráda bych se zeptala jak to v této konkrétní porodnici probíhá. Máte s tím některá zkušenost?
Musí se nastoupit den předem? Probíhá to na sále nebo na oddělení? Předem moc díky za odpovědi. 🙂

brsh
5. led 2014

Ahoj, ja osobni zkusenost nemam, ale kamaradka tam touhle dobou loni prave lezela na vyvolani. Nastup mela v patek a davali ji na pokoji po tabletce. V po uz mela jit na cisare, ale nastesti se porod v nedeli vecer rozjel a v pondeli rano mela malyho na svete. Prenasela celkem 11 dni

adelle007
5. led 2014

Nastupuje se ráno v den termínu vyvolani a probíhá to ve 4p na rizikovem odd. Vyvolavany porod je vždycky na prd, ale ja to měla naštěstí rychlý. Trvalo to den a půl, s kontrakcemi po 2min a malý byl na světě. Taky mě strasili že to může trvat i 3dny a když nic, půjdu na císaře. Každý to má jinak rychlý, důležitý je vydržet, těšit se a nepřestávat věřit, že to všechno k něčemu je a relativně brzy to skončí. Císař by měl být opravdu až tou poslední mozností. V podolí jsou experti na císaře. Když jim tam nějaká vyvádí, napíšou že nespolupracuje a jde na císaře což je škoda, když by to šlo i přirozeně. Ten pocit, když ti dítě položí na tebe a všechny bolesti jdou stranou, za to stojí 🙂. Tak hodně sil, ať vše dobře dopadne

ceitryn
autor
5. led 2014

@brsh
@adelle007
Holky moc děkuji za odpovědi, já se právě toho vyvolávaného porodu děsím. Prní dítě jsem rodila spontálně přesně 40+0 v jiné porodnici. A ve čtvrtek jsem byla právě na kontrole v Podolí a tam mě doktorka právě vyděsila tím, že se uvidíme za týden a domluvíme se na indukci a to jsem byla 39+5 a ani mě ten den nevyšetřila. ☹

brsh
5. led 2014

@ceitryn Neztrácej naději, že to všechno půjde - zkus tomu doma trošku pomoct a třeba se ani k vyvolávání nedostanou 🙂

ceitryn
autor
6. led 2014

@brsh Díky za povzbuzení. 🙂 Doma tomu pomáháme jak se dá. Teplé koupele, sklenička vína, s manželem se každý den "tulíme". Chodím s malým na procházky. Tak se snad mimi umoudří. 😉

adelle007
6. led 2014

Jj, třeba k tomu vůbec nedojde a vše půjde samo 🙂. Každopádně dej pak vědět, jak to dopadlo

brsh
6. led 2014

@ceitryn tak ještě umýt okna 😀 a na netu jsou různý rady ohledně takovýho koktejlu z ricinovýho oleje a kompotu, mrkni na to. Každopádně i to projmutí může pomoct, tak kdyby ses bála ricinu, tak zkus ted kompůtek 🙂 Držim moc palce!

jemi
6. led 2014

@ceitryn já byla s vyvolávaným porodem v podolí spokojná.
Už měsíc před porodem jsem byla připravena (hlavička naléhala, hrdlo měkké, krátke...), v den vyvolávaní jsme se měli dostavit na 8h, různě se něco sepisovalo...ubytovala jsem se na pokoji, kam manžel nesměl, a tak jsem spolu čekali na chodbě, pak jsem šla na monitor... v 10:20mi rovnou zavedli tabletku na vyvolávaní (byla jsem na 1cm-jinak by mi dali ještě něco aby se nejdřív hrdlo změkčilo a mohli zavest tu tabletku-nebolelo to), manžela poslali domu-naštěstí bydlíme 20minut od porodky, poslali mě znovu na monitor, pak na pokoj, začala jsem mít lehké kontrakce po 7minutách, pak rychle po 5ti, tak jsem šla v 11:50 na kontrolu k doktorce, před její ordinací mi praskla voda, vyšetřila mě, že jsem na 2-3cm a že teda budu rodit, odeslala mě na lůžko na rizikovém, protože kuli streptokokovi mi museli dát antb. Kontrakce se hned rozjeli, hodně mi pomohla nahřívací dečka na záda, pak byli po 2minutách, volala jsem manželovi at rychle jede zpátky, v tu dobu mi přinesli i oběd, nějak pořád nikdo nevěřil, že to bude tak brzo. Monitor jsem měla nasazený blbě, takže tam lítali nízké čísla i když jsem se slušně svíjela. Pak jsem volala na sestřičku, že dokapala kapačka a že mi přijde, že musím tlačit. Tak se to kolem mě začalo hemžit, nasadili správně monitor, zjistili, že tam jsou vysoké čísla a že mám fakt kontrakce co minutu, začali mě rychle stěhovat, na přijmu ještě neco vyplnovali,ale to už mám v mlze, protože to fakt nešlo, měla jsem strach z toho, že se potrhám, protože jsem kontrakce nedokázala rozdýchat a občas přitlačila, nakonec mě rychle převezli na sál, tam čekal manžel, který to stihnul jen tak tak, pa konstatovala, že můžu tlačit (12:30). Jenže se mi zastavili kontrakce, tak to chvíli trvalo a ve 12:50 byla slečna na světě 🙂
Ale takový průběh to mělo hlavně tím, že jsem byla už před vyvoláváním hodně připravená.

ceitryn
autor
6. led 2014

@brsh okna mejt nemusím, mě stačí že každý den vyluxuju a vytřu barák a pak se věnuju malýmu, ono stačí poponášet těch jeho 12Kg a mám toho blný zuby 🙂 ten koktejl už jsem taky zkoušela, lítala jsem na WC celý večer a taky nic, podruhý už to ale pokoušet nechci 😉

adelle007
6. led 2014

U mě to trvalo den a půl, protože vyvolávali o 2 týdny dříve. První tabletka byla jen k uvolnění zátky a tu druhou mi dali další ráno a to už pak šlo rychle. Za 3h jsem byla na sále 😉

zzuzinda
6. led 2014

Mě vyvolávali porod v Podolí před 5,5 leta (to už je tak dlouho? 😉 ). Nástup jsem měla v 7 na ambulanci, tam koukli do PC, řekli, že mě doktorka den předem nenahlásila, takže nemají pro mě místo, takže mi natočili monitor a poslali nás domů, ať přijdeme druhý den 🙂 Tak jsme druhý den v 7 naklusali, ubytovali mě na pokoji, cca kolem 8 mě vyšetřili na UZ, zavedli tabletku, dali na monitor, musela jsem ležet asi půl hodiny a pak mi doporučili, ať chodím a chodím, nejlíp poschodech. Tolik kilometrů, co jsem nalítala po schodech v Podolí..... Během dopoledne nic moc a odpoledne se mi začaly rozjíždět kontrakce a v půl osmé večer mě dali na sál, že jsem na 3 cm. Kolem půlnoci jsem si nechala dát epidurál, mimču klesaly ozvy a nehýbalo se to, tak mi ho i doporučovali a ve finále z toho byl akutní cisař a malý se narodil ve 3,59.

adelle007
6. led 2014

@zzuzinda Doporučovali? To slyším poprvé. Co ja vím, tak epi může celý proces naopak zpomalit. Jela jsem bez něho a dá se to vydržet. Taky po mě chtěli abych ležela na sále kvuli monitoru, ale to by se nikam nepohlo. Stála jsem, chodila, seděla do poslední chvíle a když už jsem cítila, že je to TADY, lehla jsem si a byl venku. Doktoři jsou fajn, když jsou po ruce ale rodíme MY

zzuzinda
6. led 2014

@adelle007 U mě byl trpchu problém, že se porod vůbec nehýbal a malému slábly ozvy a já už byla vyřízená. Takže mi epidurál doporučili, abych si odpočinula. A upřímně, já už viděla, že to směřuje k císaři, tak jsem si říkala, že když mi dají epidurál teď, mohla bych mít pak císaře v něm a nedají mi celkovou. Sice se jim pak do toho nechtělo, ale vyšlo to a viděla jsem malého hned. A já měla na sobě monitor pak už pořád a ve finále zavedli sondy i k malému, takže mi nedovolili vůbec vstát a to jsem teda trpěla. Bohužel, u mě příroda věděla, proč se mi porod sám nerozběhl, Adam byl tak zamotaný, že by se nikdy sám nenarodil živý.

adelle007
6. led 2014

@zzuzinda tak to je jiná, určitě to bylo oprávněný. Akorát je těžké se v tom vyznat, když se dneska dělají císaře jak na běžícím pásu, jen proto že rodičky o něj v porodních bolestech prosí nebo se jim chtějí vyhnout. Stačí se podívat na podolskou statistiku. Mě chtěli taky řezat protože byl koncem panevním, ale 3dny před termínem vyvolaním si to rozmyslel a otočil se. Na UZ jsem jim řekla že chci teda rodit, když tomu nic nebrání a dr se na mě podíval, jestli to myslím vážně. Klidně by mi ho totiž udělali.

zzuzinda
6. led 2014

@adelle007 To je fakt, že císaře dělají všude kolikrtá po jistotu. Já se u druhého těšila, že budu rodit spontánně, ale malá zůstala zadečkem dolů, což bych klidně rodila, měla i malý váhový odhad, ale po předchozím císaři to bylo riziko, takže to byl zase cisař. A docela mě nemile překvapilo, kolik jsem tam měla mediků, ne proto, že bych je u toho nechtěla, sama jsem zdravotník a taky jsem se cpala, kam jsem mohla, abych něco viděla, ale proto, že už se porody koncem pánevním učí jako indikace k císaři a za pár let je nikdo nebude ani umět porodit spontánně 😒

ceitryn
autor
11. led 2014

@zzuzinda
@jemi
Ahojky tak 14.1. mám nástup na vyvolání. Prosím poraďte co sebou za věci. Mám sbalené ty 2 tašky jak píšou, jednu na sál a druhou na šestinedělí. Co budu dle vašich zkušeností potřebovat na tom rizikovém? Protože je mi jasný že to může trvat několik dní. Předem děkuji moc za odpověď.🙂

zzuzinda
11. led 2014

@ceitryn Na rizikovém MP3, knížku, pití, klidně nějaké ovoce, noční košilku a župan a botky a jinak nic. Já tam strávila jen 12 hodin a ty jsem většinou prochodila po schodech a pobyla v kantýně na chlebíčkách 😉

ceitryn
autor
11. led 2014

@zzuzinda díky moc za radu, byla bych nerada kdybych něco neměla, nebo naopak sebou měla milión zbytečností 🙂

zzuzinda
11. led 2014

@ceitryn 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru