Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

furaha
8. kvě 2010

ahoj - manželé tam někteří byli - ale je to doprovod jen do čekárny. dovnitř jdeš všude sama. nejdřív k sestrám na tlak, pak na monitor, pak doktor. je to docela na dlouho. 🙂

sambucca
8. kvě 2010

furaha: ja myslim ze je ciste na partnerovi jestli vejde i dovnitr ne? myslim ze na to zadnej zakaz asi neni, ze je to na danym paru. ale prijde mi to zbytecny, pokud to teda neni velkej ultrazvuk 😉

xhnip101
8. kvě 2010

Jo jo tak díky za rady... Tak půjdu sama... 😉

furaha
8. kvě 2010

na monitor určitě nemůže, poulí tam svý břicho několik žen najednou. jo, k doktorce by možná mohl - ale tam se nic nedělá, jen vnitřní rychlovyšetření. já tam byla vždy 5-10 min. je tam fakt nával.

sambucca
8. kvě 2010

furaha: aha, no vidis, ja na monitoru jeste nebyla...

keminek
9. kvě 2010

Sprchy a wc na chodbě na šestinedělí mi nevadí vůbec, i když jsem se na ně belhala (někdo ale může mít větší problém tam dojít), jen bych je zvětšila. Aby se na 2 sprchy nelezlo kolem 2 wc, je to takové pidi a otevřené..
Holky, v Podolí není nadstandard to co jinde. Je to jak v penzionu 😅 Čím dražší, tím hezčí. Velký pokoj s výhledem. Ale to samozřejmě není důležité. Sestra je na telefonu, zavoláte a přijde kdykoliv s čímkoliv poradit, nikdo vám tam nevpadá tak, že ťukne a zároveň už bere za kliku. Miminko ošetřují (dávají injekci, dokrmují stříkačkou) před vámi. Nikdo vám ho nemusí hlídat, wc i sprcha je na pokoji. Je to pro ty, co chtějí mít soukromí s rodinou. Když tam bude váš manžel nebo někdo jiný, tak tam může být nonostop a kdykoliv během 24 hod. přicházet a odcházet. Jednání personálu VŽDY milé. Kd\yž chcete radu ke kojení, věnují vám čas. A při kojení vás může stresovat přítomnost cizích osob. Např. když to hned nepůjde, mimi bude řvát a tak. Taky je to pro ty, co se chtějí vyspat. Podolí má tlusté zdi a na nadstandardu je klid. Na šestinedělí je na chodbě šrumec, světla, miminka pláčou a spolubydlící si nemusí sednout (nemají společnou řeč nebo jsou příliš vyčerpané). Sestry jsou oráchlé, radí protichůdně nebo můžete narazit na ty milé a ochotné s dobrými radami, jen nemáte jistotu předem. Za 1500 + 500 doprovod je nadstandard i v Neratovicích a mrkněte na foto na jejich stránkách.. a pak si najděte za podobnou cenu nadstandard na stránkách ÚPMD. Hlavní je tam ale to soukromí, klid a můžete tam být s rodinou 🙂 Nevýhoda je cena a to, že jsou furt plné.

bramburka
9. kvě 2010

Keminek, já to chápu, i když tohle by mělo být standartní službou - krom těch návštěv samozřejmě. V krči to celkem fungovalo. Sestry tam byly super. nevim, ale já se bavila ráda i s paní uklízečkou, vždycky mi říkala, co novýho, ale mě to bylo jedno, hlavně že na mě někdo mluvil, když jsem byla sama, strašně pomalu to utíkalo.

keminek
9. kvě 2010

bramburko, se mnou byl skoro furt manžel, takže jsem se nenudila, ani nebyla sama, měl dovču. Pomáhal mi se vším možným (byla jsem hodně rozbolavělá), těšili jsem se z miminka společně celý den i noc. Myslím pak na nadstandardu. A ano, mělo by to být takto normální, standardní.. (nemyslím kraviny jako tv na pokoji, ale to podstatné). Na šesťu jsem na něj jen čekala, byla jsem ráda, když dorazil a byl tam se mnou, jak to šlo v rámci návštěvních hodin. Já byla vyřízená, spolubydlící taky, takže jsme ani moc nemluvily.

jesterka09
9. kvě 2010

Přesně tak jak píše keminek, tak to bylo u nás, byly jsme tak vyřízené, že jsme ani si ani nepovídali.. Nehledě na to, že jsem tak vyřízená, že jsem zrušila všechny návštěvy.. Nehledě na to, že jsem byla v pokoji, který byl hned vedle pokoje s miminkama, které se svítili kvůli žloutence a ty tan non-stop plakali ☹

sambucca
9. kvě 2010

jesterka: fiiha, no tak to si sebou pro jistotu vzit spuntiky do usi a nocni masku na oci... S navstevama krome manzela ani nepocitam, myslim ze si kazdy na miminko klidne tak tyden dva pocka, kdyz to slo devet mesicu. Urcite se chci nejdriv szit s ditetem ja a manzel, spolecenske povinnosti nejsou prioritou.

keminek
9. kvě 2010

V porodce je vcelku nuda i na šesťu i na nadstandardu, horší je to pak doma 😅

jesterka, jj a těch miminek na světýlku mi je taky líto ☹
a ještě bych dodala (krom toho, že jsme měly dost starostí samy se sebou a se zvykáním si na novou situaci, takže jsme prohodily pár slov a důležitější pro nás byl manžel než my, které se ani neznáme a jsme vyřízené - každá z jiného průběhu porodu).... nehledě na to, že jsem na šesťu byla s prvorodičkama (a věděly ještě míň než já dle naivních rad), nehledě na to, že ani vícerodička nemusí umět poradit s kojením, protože sama nekojila nebo o tom ví málo na to, aby věděla, co v jakém případě komu a jak říct nebo má v paměti jinou zkušenost s miminkem, než jaká čeká vás. A všechno děláte před sebou, personál taky říká vše před všemi. Nehledě na to, že některá miminka prostě často řvou a pak je problém spát. Na šesťu je i bez toho šrumec. Spolubydlící si nevybírám. Sestry taky ne. Buď to bude OK, nebo z toho budu KO 😀 O návštěvy jsem vůbec nestála, neměla jsem na ně energii. Nejdůležitější bylo být spolu (miminko a my dva). Ale ty návštěvní hodiny docela ušly, jedny se vztahují k návštěvám na pokoji a druhé se vztahují k návštěvě na chodbě, kde je možné být déle.

bramburka
9. kvě 2010

no holky, manzel tam se mnou nemuze byt, páč bude doma hlídat, že jo... takže tak...

jinak s Xendou jsem o návštěvy taky moc nestála, jen o manžela, ale jak jsem psala, v krči za mnou nemohl, takže to jsem dost obrečela, protože Xenuška byla i jeho miminko a když si ji pochoval jen jednou, tak mu to bylo lito, to je jasny. Spis asi ale me.

kapr
10. kvě 2010

holky poradíte mi prosím někdo s tou cenou za přítomnost otce u porodu?
Díky 😨

esuska
10. kvě 2010

1000 Kč

kapr
10. kvě 2010

a u císaře 3000?

esuska
10. kvě 2010

Ježiš tak to nevím, já měla oba porody normální 🙂
Ale co vím, tak v těch papírech bylo, že když se porod " zvrhne " v císaře, tak peníze nevracej - to by mělo být snad stejný - na jejich sránkách je každopádně jen jedna cena a to těch 1000.

kapr
10. kvě 2010

........no já to tam právě studovala a tam je to skurzem a bez kurzu a císař a klasický porod........ 😠 jsem z toho voľaká zmeťená 😅

bramburka
10. kvě 2010

Kapr ja myslim ze je to tam jasné, bud je cena s kurzem nebo bez kurzu...kazdopadne 1000 kč stojí osoba u porodu a s kurzem 1500 u plánovaného císaře s kurzem 2300 (bez kzurzu 3000) a při neplánovaném císaři se dopláncí k té 1000 kč ještě doplatek

keminek
10. kvě 2010

bramburko, já vím, no.. co se dá dělat.. 😒 Já mám naštěstí hlídání zajištěno.. a krom toho na ten velký nadstandard by se starší sourozenec vešel a mohl by tam být. Jen je to dost drahý a nikde není psáno, že zrovna tenhle bude volný 😝

bramburka
11. kvě 2010

cau nechodite nekdo do poradny ve stredu? zitra mam monitor - pouze - dnes ho delali 2x, podle sester ukázkový, ale Dr. Stefanocové se nelibil, tak musim rano znova. Celkem by me zajimalo, zda tam bude ona, nebo nekdo jiny... 😉

houbik
11. kvě 2010

Ahoj holky, nevite nekdo, jaky bude postup, kdyz se mam v patek dostavit na indukci? a jaky je dr.buben? co jsem cetla, tak nic moc 😒 diky

tegina
11. kvě 2010

Ahojky houbik, já jsem nastoupila myslím o půl deváté, příjem byl do devíti, taky v pátek 🙂 . Postupně nás poslali na pokoj, bylo nás více 🙂 . Já jsem šla na kontrolu až před 12. U mě se rozhodli pro dvě tablety. Kamarádce dávali jednu 🙂 . Potom se chodí přibližně co hoďku na monitor. No a čeká se. Úspěšnost je individuální. Jedna paní šla ve dvě už rodit, mě začaly bolesti až po 18.00, což už asi nikdo nečekal. Ozvala jsem se až v 21.00,když si mě tři hoďky nikdo nevšímal..Až doma mi docvaklo, že mi říkali, že tablety zabírají do 6 hodin. Pokud přijdou kontrakce, které ale k ničemu nevedou dají utišující tabletu a na druhý den nanovo. Já jsem porodila ve 24.05 v sobotu, bohužel nakonec sekcí, když asi o půl dvanácté při otevření na 9cm zjistili, že se mi malý otočil koncem pánevním. Zase jiný případ,holčina, která nastupovala se mnou, přijela na můj pokoj až po 3dnech.
Takže ti přeji ten první případ,ať vyvolávačka zabere co nejdříve a máš supr porod. Dej pak vědět 🙂 . Dr.Bubna bohužel neznám.

jesterka09
11. kvě 2010

Já dostala tabletu v 7hodin a od 7:04 jsem měla neskutečné kontrakce... v 18:05 jsem porodila..
Kamarádka co dělá v podolí Dr. Bubna chválí... 😉

bramburka
12. kvě 2010

houbik, já tam jdu v pondělí...pokud nebude nějaká změna...

houbik
12. kvě 2010

bramburka: a je nadeje na zmenu? u me to nevypada ☹ musim docist nasi diskuzi 😉 tak v pondeli tam budu urcite, tak se treba potkame 😉

bramburka
12. kvě 2010

v patek jdu na posledni poradnu, v pondeli k Bubnovi domluvit vyvolavacku

eirin
12. kvě 2010

A já zítra nastupuju na sledování na P3, tak se třeba sejdeme na šestinedělí 🙂

bloumik
12. kvě 2010

Xeni ty seš furt 2v1?? Chjo, no to je opruz. A já furt vyhlížím smsku. 🙂 😉 Tak držím pěsti, ať se Ondráš už rozhoupe a nemusíš na indukci. 🙂

houbik
12. kvě 2010

bramburka: a v kolik v patek tam jdes? ja jdu na 7 na monitor a pak taky k Bubnovi...

bramburka
13. kvě 2010

jo v patek jdu na 10 do poradny a pak v 11 na monitor, tak to se zase mineme. k Bubnovi jdu ale az v pondeli. Zjistila jsem jak to chodí. Tak tě ubytují na rizikovém a jdes na prohlidku, zavedou 1. tabletua za hodinu musis na monitor. Kdyz to pak nezabere zavadejí 2. tabletu. Na tom rizikovým jsou prej vsichni hrozně hodní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru