Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
20. led 2011

@marcalka1 to ukážeš na příjmu.....

karmenina
20. led 2011

@marcalka1 a na to je nějaké lejstro? Jinak já dnes poprvé na monitoru stahy dělohy jako blázen. Sestřička mi říkala, že to vypadá na rozjíždějící se porod 😉 .
Ale s žádným lékařem jsem nemluvila. Jen mi to někdo na porodním sále podepsal. Tak třeba se něco začne dít.

bubanek
20. led 2011

No ja to ted davala sestre normalne u mereni tlaku,tak si to tam soupla a tvrdila mi,ze si to mam jit zaplatit do okynka driv,a ze kdyz bude nakonec na posledni chvili u porodu nekdo jiny nez ten uvedeny v lejstru tak nevadi a kdyz nikdo,tak mi pak penize vrati..

bubanek
20. led 2011

@karmenina tak drzim palecky,at je to ono aje vse v poradku a rychle za tebou...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
20. led 2011

No jak se znám, tak na lejstro času dost do pondělka. 😝
Z porodu beztak nic nebude....

med
20. led 2011

@marcalka1 To jsem netušila, že manžel u porodu se musí platit předem... koukám, že né všem dávají stejné info. Tak kdyžtak v pondělí...
Jinak na mě všichni sází, že rodím zítra. To je totiž jedničkové datum a navíc má manžel narozeniny, takže se musím pořádně "snažit" rodit 😀 První dcerku máme zase samou sedmičku, tak že prý by to bylo stylové 🙂

ameliejulliette
20. led 2011

Někde mají napsáno, že manžela platit předem, ale pak kdesi na netu jsem našla, že se to dá uhradit i přímo na porodním sále a nebo kartou i v době, kdy je pokladna zavřená 😉 Takže žádný stres 🙂

hasky24
20. led 2011

holky platili jsme to až když jsme šli domů kartou v pokladně 🙂 🙂

bubanek
21. led 2011

Holky,brala jste tu nektera kvuli tvrdnuti magnesium..ja brala az 8 tablet denne a vim,ze se ma nejak vysazovat,zapomela jsem se doktora zeptat..kdy jste vysadily? ja se ho snazim uz teda nejist..

macet
21. led 2011

@bubanek Tak to jsem zvědavá jak to u vás bude o tom víkendu probíhat s tím sexem, to bude legranda 🙂 Budu držet palce jestli do toho půjdete, aby to vyšlo 😉
Jinak já včera byla taky v tranzu když jsem byla v odolí vyřízená za 45 minut a ne za 3 hodinky. Jsem nechápala, ale bylo to fakt moc příjemné 🙂
Jinak mě dr taky předepsal magnesko, brala jsem asi 2 tabletky denně, ale pak jsem ho hned přestala brát. Slyšela jsem , že se pak pomalu otvírají porodní cesty. 😢 Ale mam pocit, že se pak nějak cca od 37 tt nebo nějak tak už nemá brát. Ale přesný termín to bych kecala. Snad holky poradí 😉

@marcalka1 No snad se nám to nějak rozjede a nebude jen čekat a čekat 🙂

bubanek
21. led 2011

@macet no treba me to chytne a nic nebude,kdovi 😉 no bude to u nas probihat asi hrozne..uvidime..kdyz ani jeden moc nechcem a HOnza to jeste tak proziva,aby me neublizil a nedotkne se me...tak sem taky zvedava..to vy uz budete mit po porodu tady pristi vikend 🙂 😎

No to cumim jak jste byly rychle...ja tam ty stredy cekam hodku jen k sestram...
No ja ho brala ve vetsim mnozstvi a ted uz ho tyden radsi taky neberu,ale taky mam bricho bolavy a jak kamen..ale prave jsem cetla,slysela,ze by se nemelo uz pak brat..

macet
21. led 2011

@bubanek No já manžílka do toho nepřemluvím a já se na to taky teď už fakt necítim. 😝 No jinak doufám, že už to přijde, od včerejší noci mam dost silné bolesti v podbříšku, tvrdnutí celý den,ale prostě se to nechce rozjet ☹

No já byla taky překvapená, jinak tam jsem fakt 3 hodinky. Nevím co se včera dělo, jestli všichni nezačli rodit 😀
S tím břichem jsme na tom asi stejně, taky ho mám jako kámen a bolavý.

karmenina
21. led 2011

@bubanek já jsem jedla taky magnezko a to 6-8 denně. Vysadit by se mělo ve 36. týdnu. Zabraňuje totiž stahům dělohy a to teď už nepotřebuješ 😀 .
Jinak porod se nekoná. Poslíčků mám asi tisíc, ale nic pravidelného.

karmenina
21. led 2011

@macet jinak mám stejné příznaky jako ty. Tak že bychom se sešly na porodním sále? 😀

macet
21. led 2011

@karmenina Tedy ale už aby to bylo co? Třebas nám to vyjde 😉 Hlavně abychom se dostali do Podolí, pořád mám obavy aby byla zrovna volná kapacita ☹ Nevím jak to tam teď vypadá.

karmenina
21. led 2011

@macet taky na to myslím! Ale snad jen plaší a nebude to tak horký. Bylo by to ale divný. Karta, výsledky, monitory, papíry odevzdané na matrice a pak by ti řekli - promiňte, ale jeďte jinam. Hele jsou tam 3 patra pokojů, tak snad nás tam někam vmáčknou. Kámoška měla tu smůlu, že neměli volno. Ale odrodili ji, dali ji místo na oddělení šestinedělí na gynekologii a čekala až se uvolní místo. Blbý je, že na té gyndě nemohla mít miminko kvůli infekci a tak...

bubanek
21. led 2011

Diky za to info k magnesium...no je vas tu dost,ze se tam hezky muzete sejit.. taky doufam,ze tam bude volno pri porodu..zrovna jsem se na to toho svyho doktora ptala,takze kdyz to mam domluveny,tak asi vyhoda,ze me neodmitnou nebo pry spolupracuje s doktory od Apolinare..ale jinak snad obvolavaji okolni porodky nebo posilaji do spadovy..ale kdyz je to pry hodne rozjety tak vzdycky maji treba dva saly na akutni pripady..

karmenina
21. led 2011

no jo, ale když tam jedeš, jak poznat, že je to pěkně rozjetý....

macet
21. led 2011

@karmenina No já jsem tam rodila Lukáška tak bych ráda rodila tam kde to znám. Kamarádka rodila 17.12. a tu nevzali, že měli plno a nakonec si vybrala Vinohrady. Byla tam spokojená, takže kdyby to nevyšlo tak bych asi taky jela tam kdyby měli volno, ale raději bych prostě to Podolí 🙂
No nedovedu si představit nemít mimčo u sebe. To bych se asi zbláznila. Takhle se mi bude ty dny stýskat po Lukáškovi a ještě kdyby mi alespoň nedali mimčo no to by bylo dost těžký ☹ Tak snad nám to dopadne dobře 😵

@bubanek Oni když nemají volno tak ti dají na výběr více možností. Kamarádce dali Krč nebo Vinohrady. V Motole už měli taky plno. Tak jestli máš toho dr tak by to pro tebe mohla výt výhoda, že by tě vzali.

macet
21. led 2011

@karmenina No to jedině nechat opravdu na poslední chvíly, ale kdo si to troufne co? Nechtěla bych porodit v autě 😀 Nikdy nevíš jak se to rychle rozjede. Může to vypadat že nic a najednou 😅

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
21. led 2011

@macet ty jsi mě vyděsila s tou kámoškou. 😨
Ještě mě napadlo mít nějaký peníze v kapse a kdyby mě chtěli poslat pryč, tak holt uplatit. No není to můj styl, ale co kdyby...
Myslíš, že kdyby byla prasklá voda, tak taky pošlou pryč? No raději to vyvolání porodu.
Já jsem na Vinohradech rodila své první děťátko, ale je to už 13 let. Nemocnice a vybavení hrozný. O porodním sálu ani nemluvě, ale personál ok, tak mi nějaký vybavení ani nevadilo..

karmenina
21. led 2011

@marcalka1 zkus něco vyzvědět s tou kapacitou teď v těchto dnech, třeba budou sdílný....

ameliejulliette
21. led 2011

@marcalka1 O Thomayerce jsem zrovna v globálu slyšela spíš nic moc, konkrétně porodnice nevím. Mně by tam manžel ale nevzal, má k nim nedůvěru. Jako záložní máme Apolináře, i když já jsem na to jejich pracoviště naštvaná, byla jsem tam dvakrát na pohotovosti (paradoxně jednou kvůli možnému nechtěnému otěhotnění a jednou kvůli začínajícímu potratu) a ani jednou mi nepomohli, byli hrozně laxní... Chci rpdit v Podolííííí!
@bubanek Já jsem brala magnesko od nějakého 20tt, skončila jsem ve 36tt, ale žádný stres, ono zas až takový vliv to nemá, i kdybys měla přestat jen teď. Jen asi přímo u porodu to není úplně ideální 😀 (jsem četla nějaké maminy popis porodu, a že si omylem na pití vzala Magnesiu a PA si ťukala na čelo 😀 )

bubanek
21. led 2011

@marcalka1 urco Thomayerku nedoporucuju..dve kamaradky mely spatnou zkusenost,pristup,neprijemny sestricky..ale asi hodne zalezi i o nahode..

bubanek
21. led 2011

@ameliejulliette ja chci tak rodit v Podoli!!!!!!hlavne ne na Bulovce,kam spadam..to je taky nemocnice na dve veci..
Jo ja ho uz prestala radsi brat...

karmenina
21. led 2011

taky si myslím, že to magnézko je jen takový placebo a že to moc vliv nemá. Na mé tvrdnutí břicha to tedy vliv nemělo a to jsem jich brala až 8.

macet
21. led 2011

@marcalka1 Tak ať ti to dnes dopadne dobře. 😉
Já jsem také o Thomayerce neslyšela nic dobrého, takže tam bych nejela.
Přesně jak píšeš, hlavně se nesmíme rozrodit všechny najednou 😅

@karmenina Tak vyděsit jsem tě nechtěla, ale je lepší počítat s tím, že by se to stát mohlo 😉 Já nevím jak to mají že by tě poslali někam jinam. Záleží asi jak je ten porod rozjetý. Mě ale u plrvního porodu odešla poprvé plodovka ve 4 ráno a Luky se narodil až ve 20:30 takže ikdyž praskne plodovka není to pokaždé tak rychlé 😉
Jinak samozřejmě co se týče vybavení tak se nedá Podolí s ničím srovnat. Ale ona byla ve Vinohradech spokojená s personálem a celkově takže kdyby něco tak bych asi jela tam.

Holky věřím, že se nám všem podaří dostat do Podolí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru