Porodnice v Turnově. Máte zkušenost?

kachnicka01
8. únor 2008

Ahojky holky, neni tu nahodou nekdo, kdo rodil nebo bude rodit v Turnově? Nikde jsem to tema nenašla (i kdyz je fakt, ze sem vsechny stranky neprojizdela...) dekuju moc za vsechno info 🙂

kachnicka01
autor
11. únor 2008

to tady fakt neni nikdo, kdo by tam rodil? Ach jo ☹

wsmoulinkaa
11. lis 2008

ahojda, tak to už je pěkně dlouho co tu nikdo nebyl, ale švagrová druhé mimi rodila v Turnově a nemohla si vynachválit. Také o tom přemýšlím...papa

martaa
12. lis 2008

Ahoj, do porodu mám ještě pár měsíců, ale chystám se rodit v Turnově, taky jsem na modrém koníku hledala nějaké info o turnovské porodnici, ale nenašla jsem nic. Tak doufám, že přilákáme nějaké zkušené či budoucí mamky 😀

evinka
13. lis 2008

Já uvažuju taky o Turnovské porodnici, známí ji dost chválili

martaa
27. lis 2008

článek o porodnici v Turnově, jsou tam i nějaké příspěvky od maminek, které tam rodily, ale stále je toho málo...............http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=275626

krista
28. lis 2008

nemo1984 • 25. listopad 2008 v 11:27
Ahojky,jsem tu nová 🙂

Máte někdo zkušenosti s touhle porodnicí?Díky

evinka • 16tt • 25. listopad 2008 v 11:54
Nemo, o porodnici v Turnově už tu téma je, ale bohužel jsme tam jen ty, které tam chtějí rodit a žádná mamina, která už tam rodila.

evinka • 16tt • 25. listopad 2008 v 11:54
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

martaa • 15tt • 26. listopad 2008 v 15:37
Ahoj nemo Eva má pravdu, tohle téma už tu je pěkně dlouho a nikdo tam nechodí.Nevím čím to je, asi turnovské maminy o Koníka nestojí 😉 Já se chystám k porodu do Turnova, ale uvítala bych nějaké zkušenosti od jiných, ale jak říkám zatím o toto téma nikdo nejeví zájem ☹

martaa • 15tt • Včera v 17:12
Toto jsem našla na netu...........http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=275626

evinka
14. pro 2008

Vytahuji toto téma. Opravdu tu není nějaká maminka, která by nám mohla napsat svoje zkušenosti s touto porodnicí?
Pro ty, kteří o ní uvažují: http://www.nemtur.cz/index.php?id=204
Ale chtěla bych si přečíst osobní zkušenosti, prosím.

gwendolina
15. pro 2008

Ahoj v turnovské porodnici jsem rodila v r.2004 a trauma mám ještě dnes ☹ . Ne snad proto, že by můj porod byl nějak komplikovaný, ale z přístupu primáře Mikla a jeho suity. Jako prvorodička jsem tam zpočátku vylehávala asi 10 dní pak jsem nastoupila ve 30.týdnu znova na 7 týdnů. Bylo to jako noční můra dokonce jsem si vedla deník, ale do dnešního dne jsem neměla odvahu jej otevřít. Primář je tam brán jako bůh nad kterého není. Jeden den na vizitě řekne můžete jít na chodbu když Vám přijde návštěva bude to pro Vás jen prospěšné. Když za mnou přišli druhý den rodiče a on mě na chodbě viděl nic neřekl. Podotýkám že jsem si jen vzala čisté prádlo a zpět na pokoj. Za hodinu za mnou přišel na pokoj a sepsul mě co si to dovoluji jakto že se promenuji po chodbě ve své závažném stavu a jestli tak ohrozím své dítě a narodí se předčasně bude postižené mrtvé tak si za to mohu jen a jen sama.... Druhý den mě poslali samotnou přes celou nemocnici na Ekg....Spolupacientce sestřičce která v 8.týdnu špinila a hezky a s obavami zeptala jak vidí její prognózu tak řekl velice hrubě že je snad zdravotnice a určitě musí vědět že to dítě je stejně mrtvý a furt lepší než aby se narodilo bez hlavy.... a takové výstupy pana nadprimáře tam byly velice časté. Mohla bych pokračovat dál a dál, ale bylo to pro mě těžké období a nerada se k tomu vracím.

musilka
16. pro 2008

no já zas musím gwendolině trochu oponovat... Je fakt že jsem nerodila to ne ale ležela jsem na tomtéž oddělení letos v červnu byla jsem na laparoskopii při které mi byl odebrán aječník a zdiagnostikována neplodnost. Můj gynekolog tady v MB spolupracuje s Turnovem protože většina rodiček z MB jezdí rodit buď do prahy nebo právě do Turnova. Ležela jsem tam v tom červnu je tedy fakt že jsem si zaplatila nadstandart, ale primář Mikl byl naprosto úžasný je pravda že to tam má dost pod palcem ale tak to má přesně na oddělení být já jsem taktéž zdravotník a oproti tomu co jsem vídala tady v MB klaudiánově nemocnici je gynekologicko porodnické oddělení v Turnově vzorné a precizní pracoviště. Primář na mě působil dobře i jako člověk řekl mi "do roka ať jste tady zpátky ale o oddělení vedle... " (jako v té porodnici) i MUDr. Tala na mě působil velice příjemným dojmem.
Bydlím v městečku ze kterého to mám přesně 20 km do Mladoboleslavské nemocnice 20 km do Jičínské porodnice a 20 km do té Turnovské. A vím na 100 % že až to přijde a budu těhotná a budu si vybírat porodnici tak určitě Turnov.

gwendolina
16. pro 2008

Ahoj musilko výběr porodnice je každého svobodná volba. Pokud jsi v Turnově byla spokojená tak nemáš co řešit a určitě Ti moc přeji zdravé miminko. Já jsem napsala jenom svojí osobní zkušenost, která pro mě byla velmi negativní - dokonce tak že už jsem druhé mimi nechtěla. Osud rozhodl za mě a teď mám vedle sebe 6-měsíční dceru. Podruhé jsem změnila gynekologa a rodila jsem v Jilemnici a musím říci, že tam byli všichni skvělí 🙂
Mám kamarádky, které byly v Turnově spokojené, ale také ty které tam již nikdy nevkročili.
Pár dobrých i opačných názorů si můžeš přečíst na rodině.cz
Mimochodem u porodu jsem měla MuDr.Jurašku. Přišla jsem oholili mě dali klystýr bez ptaní, pak vyšetřili a na porodní sál asi 2 hod jsem se otvírala pak jsem přešla na kozu kde mi přivázeli nohy a Dr. Juraška na mě vždy štěkl teď tlačte-bohužel jsem nerozeznávala výšky kontrakcí-bylo mě jen špatně pořád stejně-až později jsem se dozvěděla že takový průběh kontrakcí má asi 10-15% žen.
Zatlačila jsem dvakrát,ale malou nevytlačila tak mě nastřihl až ke konečníku-neptal se, neřekl co bude dělat.Dodnes si myslím kdyby mi dal trochu víc času šlo by to i bez nástřihu.Zatlačila jsem napotřetí a vzdychla u toho mmmm- co řekl Dr.- no no abyste....Hned jak byla malá na světě tak jí odnesli ani mi jí neukázali a to měla agpar 10.Přitom když jsem se informovala předem tak jsem byla ujištěna že mimi mě automaticky položí na bříško a teprve pak odnesou na vyšetření.Byla jsem doslova okradena o první okamžiky života mé dcery ani jsem nevěděla jaké má vlásky. Když mě začal Dr. Juraška zašívat tak bez anestezie no na můj dotaz zda bych ji mohla dostat tak mi odvětil jestli si myslím že mi to pomůže ta to jsem na omylu, ale injekci mi dal a samozřejmě že mi to pomohlo a necítila jsem nic.
To je můj zážitek z porodu v Turnově a abyste si nemysleli že tam bylo pro mě vše jen negativní tak co tam bylo super - sestřičky.
Víš musilko žena pro to aby donosila a porodila zdravé dítě je ochotna obětovat vše a já Ti ještě jednou přeji, aby Tvoje těhotenství bylo nejkrásnějším obdobím Tvého života.

musilka
17. pro 2008

gwendolino já se s tebou nedohaduju o tom tohle téma není holky tu jen chtějí slyšet názor na tu nemocnici-porodnici takže trochu zklidni hormon 😉
Já za sebe prostě říkám že s turnovem 100 % spokojenost ty zas říkáš že nespkojenost o.k. je na každém aby si udělal obrázek a svůj názor 😉

gwendolina
17. pro 2008

Svůj názor jsem napsala a taky proč takový mám. Co Ti vadí forma nebo obsah?

hankal
18. pro 2008

Rada bych se s Vami rozdelila o svuj zazitek v porodnici Turnov, 20 dni pred porodem jsem prijela do Turnova s velmi vysokym tlakem, po cekani na chodbe mi tlak premerila sestra a sdelila mi, ze s takovym tlakem tam zustavam az do porodu, po 5 minutach me prijmul pan primar, prohledl si moje zpravy a zjistil, ze mam lehkou a nevyznamnou srdecni vadu, take zjistil, ze s mym gynekologem mel kdysy davno nejakou vymenu nazoru, takze s techto duvodu me poslal pryc - do jine porodnice, naprosta lhostejnost, jeste zmackal papir s namerenym tlakem a rekl Nashledanou! Na konec me ihned hospitalizovali v Mlade Boleslavi, jeste ze tak, neodvazuji domyslet co se mmohlo stat. V Turnove maji krasne saly a perfektni vybaveni, ale k cemu to vsechno, kdyz zdravi rodicek je to posledni co je zajima, predevsim pana primare!

petra.v
10. led 2009

Ahoj holky,
rodila jsem v Turnově v listopadu 2007 a nemohu si tuto porodnici vynachválit 😉 takže vřele doporučuji...
Co se týká pana primáře Mikla -mám opravdu dobrou zkušenost...na mne působí jako člověk na svém místě...choval se ke mne velice slušně to samé mohu řici i o ostatních lékařích i sestřičkách. 😉 takže já turnovskou porodnici mohu jen doporučit.... 😉

wsmoulinkaa
11. led 2009

jejda musilka...já aničku -nandu znám...tak to je náhoda....s ní byla vždycky prča 😀

evinka
11. dub 2009

Ahoj, dneska jsme se s manželem byli podívat v této porodnici a tak píšu, co jsem se dozvěděla. Zážitky až koncem května 😀
Porodnice má super porodní pokoje - je tam letiště, sprcha, bublinková vana, wc, porodní stolička, žebřiny, míč a pak samozřejmě porodní lůžko. Poporodní pokoje jsou po dvou, sociálky mají společný na chodbě. Ten standardní pokoj si lze (pokud to kapacita umožňuje) zaplatit jako "nadstandardní" s tím, že tam bude maminka sama, bude moct mít návštěvy celý den (jinak jsou omezený a pokud přijde někdo mimo určené hodiny, tak se musí s mimčem před porodní oddělení). Cena za "nadstandard", který má teda pořád sociálky společný na chodbě, je 200 Kč na noc. Epidurál nabízejí za 600,-, otec u porodu 300,-. Po porodu nechávají mimčo na maminčině bříšku do dotepání pupečníku, pak tatínek může přestřihnout pupečník a dětská sestřička s tatínkem miminko vezme na ošetření na novorozenecký box, mezi tím maminka porodí placentu, příp. ji zašijí atd. Pak tatínek miminko přiveze zpátky a jsou společně ty 2 hodiny (4. doba porodní)na porodním sále. Pak si cca na jeden den odvezou mimčo dětské sestřičky, kvůli odpočinku maminky s tím, že pokud bude chtít, tak ho může mít u sebe hned. Pouští domu 5 den po porodu (den porodu se nepočítá), druhorodičky cca o den dřív. V případě, že je s miminkem něco v nepořádku a je to závažnější, převážejí do Hradecké nemocnice.
A POZOR - ten můj chlap mi řekl, že do Turnova by se mnou asi k porodu šel. Takže u mě je to skoro jasný.

andrea681
8. čer 2009

Ahoj holky, v Turnově jsem rodila 2x. Oba porody byly hrozné, jsem jedna z mála žen, které neumí rodit ☹. Ale porodnici musim jen doporučit, přístup lékařů i sestřiček byl úplně na jedničku. U prvního porodu jsem měla Mudr.Nožičku, byl výborný. Primáře jsem zažila jen u vizit a tenkrát na mě taky nedělal dobrý dojem, vzpomínám si, že mě vytknul moje bradavky, neměla jsem je prý nachystaný na kojení, měla jsem si je v době těhotenství masírovat, tenkrát jsem na něho koukala jako tele. U druhého porodu, ktarý jsem měla vloni v červenci po 7 letech od prvního porodu, jsem zvažovala, zda mám jít do Turnova nebo Jablonce, v Turnově jsem se bála primáře. Jenže Jablonec byl plný, do Liberce jsem nechtěla a jelikož chodim k Mudr. Dlouhému a ten je z Frýdlantu, kde v té době zavřeli porodnici, tak jsem to měla vyřešený.... Turnov. Do Turnova jsem docházela už měsíc před porodem na pravidelné prohlídky. Chodila jsem převážně k paní doktorce, byla tam zřejmě nová, taky byla docela mladá, jen si nemohu vzpomenout na jméno. A tu jsem měla také při porodu, ale asistoval ji MuDr. Tala a primář mě přijímal 😕. A musim říct, že mě velice mile překvapil, byl příjemný a byl skvělý. I přest, že chodim k jinému gynekolovi a né k němu, tak se ke mě choval velice hezky. 😅 Takže Turnov doporučuji.

jenniffer
2. črc 2009

Ahoj holky, já rodila v Turnově před necelým měsícem (v červnu 2009) plánovaným císařským řezem. (Mimčo bylo v poloze KP.) Veškerý personál se ke mně choval velmi vstřícně, doktoři ochotně odpovídali na všechny moje dotazy ohledně porodu. Zvláštní dík patří určitě sestrám z porodnice i těm z novorozeneckého oddělení, které mi poskytly spoustu cenných rad ohledně kojení a péče o mimčo. Jediné, co bych viděla jako nevýhodu této porodnice, je její sociální zařízení - WC i sprchy jsou společné pro celé oddělení. Patřím k lidem, kteří mají rádi soukromí, a proto bych uvítala možnost mít toto přímo na pokoji. Každopádně jestli se někdy rozhodneme našemu synovi pořídit sourozence, určitě půjdu znovu rodit do turnovské porodnice. 🙂

evinka
4. črc 2009

Ahoj, v Turnově jsem rodila koncem května Ondru. Do poradny jsem tam chodila od 36.tt k dr. Lebedové. V den porodu jsem nastupovala na hospitalizaci kvůli otokům nohou a hraničnímu tlaku. Týden jsem tam ležela a pak mi začali porod vyvolávat. To rozhodoval primář. VYvolávat začali ve čtvrtek 28. ráno, do 4 do odpoledne se nedělo nic, kromě bolestí jako při menstruaci, pak mi začali bolesti sílit. Bohužel moje kontrakce monitor nezaznamenal, prý jen jako mírné bolesti, které nejsou k porodu (i když mě už bolelo břicho hodně, ale vůbec ne celé, jen podbříšek a netvrdlo mi celé břicho), po půl osmý večer mě znovu prohlédla dr. a hned jsem šla na porodní sál úplně otevřená, takže jsem si ho neužila a to jsem se těšila na vanu. Celou 1. dobu porodní jsem byla na pokoji rizikového těhotenství a ve společných sprchách. U porodu jsem měla dr. Lebedovou, přišel se podívat zástupce primáře dr. Tala a měla jsem u porodu i 2 por. asistentky (byla jsem jediný porod toho dne a den před tím rodila taky jen jedna holčina), ačkoli to nebylo potřeba. Manžel stihnul přijet na posledních 10 minut. Jinak všechny sestřičky (porodní asistentky i dětské) i doktoři byli moc příjemní. Druhé dítě budu rodit taky tam (už v den propouštění jsem to tvrdila dr. Lebedové 😀) Původně jsem si chtěla zaplatit pokoj sama pro sebe, ale s tou holčinou, co rodila den přede mnou, jsme se znali taky z koníka z nají květnové diskuze. Nakonec to bylo fajn, že jsme si mohli popovídat, navzajem si ohlídali děti, když jsme šli na WC, do sprchy, nabo na oplacy Rosalginem.
Jinak málokdy se mi stalo, že bych ve sprše někoho potkala, většinou jsem tam byla sama, max. 2 (druhá byla za rohem).

weruuunka
18. pro 2010

Ahoj chtěla bysem se zeptat jestli mate někdo zkušenosti s porodnicí v Turnově. Nebo jestli se někdo chystate rodit v Turnově. A jestli je nutné se registrovat? Díky moc.

evinka
19. pro 2010

Ahoj, moje zkušenosti jsou výš. Registrovat se není nutné až v 36.tt zajet sepsat porodopis. Pak můžeš chodit do poradny tam, nebo ke své dr., jak chceš. Předpokládám, že za ty dva roky se to nezměnilo. A je dobré se tam zajet podívat. Telefon na domluvení je na jejich stránkách. Porodní asistentka, co tě bude provádět ti všechno, co budeš chtít, ukáže a hlavně řekne- sepsání porodopisu, kde se hlásit k porodu, jak to tam chodí.
Já se tam chystám jet rodit znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru