Porodnice Ústí nad Orlicí - 2018

danvitka
14. bře 2018

Zdravím, jsou tu budoucí maminky co čekají tento rok na porod v Ústí nad Orlicí? My čekáme srpen/září a začínám mít spoustu dotazů a nápadů, které by jsme mohli probrat 👍
Např máte porodní plán? Kdy se tak objednat na kurzy? Vaše předešlé zkušenosti, nebo zkušenosti kamarádek?

Hrozně by mě zajímalo jak moc pravděpodobné je, že budu v tom pokoji s vanou (jedna kamarádka rodila na urologii, druhá na pokoji s ostatními rodičkami, další někde na JIP kvůli přeplněnosti). Bohužel v takových případech nelze nesmí být nikdo přítomen (dula, tatínek), obávám se, že v takovém případě se otočím na podpatku a budu rodit radši v sanitě 😅 Taky by mě zajímalo zda jste měli, nebo budete chtít nadstandart 👍 zkrátka spoustu dotazů a nejistoty 😔

danvitka
autor
27. čer 2018

Škoda, že se nedá aktualizovat hlavní příspěvek, na kurzu jsem se ještě dozvěděla následující ceny 🙂 stejnokroj pro tatínka 40,-, 1 dílek Entonoxu 300,- (kdo kolik dílků bude potřebovat se nedá říct, většinou se říká, že jeden dílek vystačí na jedno šití, některé porodnice uvádí 4 dílky za porod), Epidural zdarma, nadstandart 500,- za noc (doprovod přes noc myslím taky 500,-).
K nástřihům se porodnice staví spíše kladně, tedy radši preventivně nastřihnout než natrhnout, šití "prý" umrtvují.
Pocit mám vesměs kladný, tak uvidíme jaké to bude v akci 😂

majvik
27. čer 2018

rodila jsem v ústí v roce 2014, 2015 a snad budu ještě jednou letos. Předem jsem slyšela na porodnici taky spíš jenom to špatné, před prvním porodem jsme se s kamarádkama z okolí rozhodovaly společně kam půjdeme rodit a nakonec jsem byla jediná která šla do ústí (jedna do Svitav, druhá do Chrudimy a třetí do Hradce) a když jsme si po porodech vyprávěli své zážitky tak jsem co se týče takových věcí jako respektování přání rodičky, přístupu personálu, bondingu, poporodní péče a tak jsem měla já z Ústí zážitky nejlepší... I bez porodního plánu, stačilo jenom říct. Nebo resp. se mě na všechno ptali, jestli to chci nebo nechci. U obou porodů. Ale jinak chci říct že hodně záleží na jaký personál člověk zrovna narazí - při prvním porodu mě přijímala fakt hodně nepříjemná protivná porodní asistentka. Naštěstí jí zrovna končila směna a pak už jsem se s ní nikdy nesetkala, ale ta teda milá rozhodně nebyla a muže taky poslala domů s tím že já rozhodně nerodím. Když jsem pak za hodinu muži volala, že opravdu rodím, tak tu půlhodinovou cestu zpátky už nestihl. Ale to nám nijak nevadilo - muž u porodu být nechtěl, takže dorazil přesně v tu dobu kdy chtěl🙂 Kdyby u porodu být chtěl, nenechal by se tak snadno vyhodit😀 U druhého porodu muže automaticky pustili se mnou na sál🙂 Jinak teda rodila jsem taky v dost vytíženou dobu, ale nevím o tom že by někdo rodil na chodbě. A co se platí nevím. Nadstandart jsem neměla.. otec u porodu možná něco platil za oblečení a taky ty pásy na monitor jsem si u prvního porodu kupovala, tak tam jsem něco platila...

aportek
14. srp 2018

Já v Ústí rodila loni v únoru. Bohužel vyvolavaně a moc to nešlo. Nastoupila jsem v pondělí ráno a malá se narodila ve středu v noci, takže hrůza. Za tu dobu se na mě vystřídali asi 3 směny, ale všichni byli moc hodní. Vždy přišli s úsměvem, představili se, měli o mě vše nastudované. Na vše se mě předem zeptali a byli milý. Proto nechápu ty negativní komentáře, co se o Ústí všude píše 😀 Přijde mě, že jsou někteří lidi asi moc náročný a myslí, že doktoři jsem bohové a musejí své pacienty na rukou nosit.. Možná by stačilo se usmat jako první a lékaři nám to pak vrátí.
Příští rok v únoru jdu rodit zase a zase do Ústí. Tentokrát si ale budu psát porodní plán a zajdu si ho zkonzultovat. Přece jenom mám vice zkušenosti a nějaké připomínky.

normalnimatka
14. srp 2018

@aportek naopak, my si právě myslíme, že doktoři nejsou bohové, zato oni si to evidentně myslej;)
někomu holt nestačí, že se na tebe personál usmívá. když dělaj to, co nechceš, ale s úsměvem, tak mě to opravdu neobměkčí.

aportek
14. srp 2018

@normalnimatka jo, to máš pravdu. Nechci házet všechny do jednoho pytle. Je mi jasné, že někdo ty zkušenosti má hodně špatné, já je naštěstí neměla. Jenže mě někdy opravdu udivují některé komentáře, kdy paní, když to prezenu nezachutnala polívka a celou porodnici kvůli tomu pomluví. Někteří si zase stěžují na věci, která já bych třeba uvítala. Člověk se nikomu nezavděči, ale myslím, že jsem úplně odbočila od tématu v této diskusi..

marketicka346
29. srp 2018

Je tady maminka co bude rodit v Ustí v říjnu ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru