Je v těhotenství nutné kojení ukončit?

oplatecka
13. led 2017

Ahoj holky, doma mám 21 měsíčního chlapečka, kterého stále kojím, asi 3-4x denně. Dnes jsem byla u lékaře, jsem znovu těhotná. V ordinaci u mé lékařky byla na zástup jiná paní doktorka. Když zjistila, že stále kojím, vyhubovala mi a říkala, že mám okamžitě kojení ukončit! Nedokázala mi však vysvětlit, proč. Navíc prý tak velké dítě už se kojit nepotřebuje, má jíst normálně, a podle ní stejně už mam místo mléka vodu... Je opravdu nutné kojení ukončit? Ohrožuje miminko? Díky za odpovědi.

breberka_ciperka
13. led 2017

Vůbec! Znám mraky holek, co kóji kontinuálně spal ještě tandem po porodu, nikomu nic není. Někomu vadí kojeni na bradavky někomu se dítě odstavi jak se vlivem teh.zmeni chut mlika, často pak v pulce,zas hormon.zmena. Takže k tomu třeba stejne samo dojde at budeš chtít nebo ne. Mam 4 deti po ca 2 letch a kojim v podstatě porad, deti jsou zdravé, silne a všechny maji stejnou porodní váhu. Dost spi, dost jez a rid se potřebami svého tela! 😉

breberka_ciperka
13. led 2017

jo a zas tak velké není a ty kokos jen obcas,ja mnohem casteji

astyna
13. led 2017

Ono tam jde spíš o to, že většině maminkám je to příjemné dejme to mu do 5.-6.měsíce, protože kojením se stimulují bradavky a ty vylučují hormony pro spuštění porodu. Co vím, tak kamarádce z toho hodně tvrdlo břicho. To není nějaký rozmar doktorky, že tě na to upozornila. Zkus si o tom najít více infa na googlu.

bonulinka
13. led 2017

Uvidíš, jak Ti kojení bude vyhovovat i nadále. Pokud by Ti bylo nepříjemné, tvrdlo břicho, tak přestaň. Jinak můžeš pokračovat dál. Kojila jsem dceru až do porodu a po návratu z porodnice ( po 48 h ) jsem pokračovala tandemově. Žádné následky to na dcerách nezanechalo, naopak, neznám, co je to žárlivost, až do nástupu do školky nebyly nemocné.

drzticka81
13. led 2017

jsem jedna z tech, co kojila cele tehotenstvi a pote tandemove pul roku obe deti - ale musim rict, ze jsem cele tehotenstvi byla nahromade - mela jsem zanet hrtanu az do porodu, chytla jsem kdeco, myslim, ze muj organismus byl vycerpany...ale stejne bych to udelal znovu.....ted jsem znovu tehotna, ale dceru uz jsem odstavila (ve 2.5 letech stejne jako starsiho syna) a musim rict, ze uz mi nedelalo dobre kojeni na bradavky.....

oplatecka
autor
13. led 2017

@breberka_ciperka Já bych teda byla nejraději, kdyby se mi odstavil sám... I to občas přišlo doktorce až až 😀 Díky za radu 🙂

oplatecka
autor
13. led 2017

@astyna Mně jen zarazilo, že mě donutila kojení rychle ukončit, ale neřekla mi proč... Díky za odpověď 🙂

oplatecka
autor
13. led 2017

@bonulinka Zatím mi to teda nevadí, není to nijak nepříjemné... To tě obdivuju, tandemové kojení si vůbec neumím představit 😀 Děkuji za reakci 🙂

oplatecka
autor
13. led 2017

@drzticka81 To muselo být teda dost náročné... Pokud bych měla tohle těhotenství stejné jako první, tak bych asi musela s kojením rychle skončit. Celých devět měsíců jsem prozvracela, byla jsem z toho úplně vyřízená... Děkuji za odpověď a krásné těhotenství přeju 🙂

lajla
13. led 2017

Kojim furt. Faktem je ze ale mlika rapidne ubylo

lajla
13. led 2017

Ad tvrdnuti bricha..predtim jsem v tehu nikdy nekojila...a bricho tvrdlo snad od 16tt furt...ted to vubec neznam...fakt je ze me hodne boli bradavky a maly mi druhe prso dost i krouti..tak je to nekdy o preziti🤗ale dokud chce necham ho

ivca87
14. led 2017

Já jsem kojila norálně i při těhotenství a nikdy jsem s tím něměla sebemenší problém.

olusenka
14. led 2017

Kojila jsem normálně během těhotenství až do porodu. Je pravda, že jsem to omezila. Doktor taky kloudně neřekl proč, ale od sestřenice, která na tom byla stejně jsem se dozvěděla to, že těhotenství vyčerpává tělo dost a k tomu to kojení....takže proto.

kacitka16
14. led 2017

Muzu se zeptat trosku mimo 🙂 taky kojim, dcerka 16m a uz uvazujeme o druhem 🙂 planovali jste? Zatim jsem mela jen 2 velmi nepravidelne MS a koupila jsem si ovu testy... chci chlapecka a ridit se ovu testama :D holka mi tak vysla 🙂

oplatecka
autor
15. led 2017

@lajla Díky za reakci 🙂

oplatecka
autor
15. led 2017

@olusenka Mně kojení vyčerpávalo i předtím, než jsem otěhotněla 🙂 Taky jsem to dost omezila, tak uvidíme, jak dlouho to ještě zvládneme... Děkuji za odpověď 🙂

oplatecka
autor
15. led 2017

@kacitka16 Plánovali jsme, ale moc jsme to neřešili. Ovulační testy jsem si nedělala, nijak jsem se nesledovala. Byla jsem docela překvapená, že to vyšlo poměrně rychle 😀 Přeju hodně štěstí 🙂

anniesfibis
15. led 2017

kdyby kojeni meli vadit u tehotenstvi- tak nase telo bud nedovoli itehotnet kojici matce (neprijde ms) a nebo se zastavi laktace...ridte se instinktem...jak rikas, sama dr. ani nevi proc, ale kaze i tak - neni to absurdni?;)

kacitka16
15. led 2017

@oplatecka a MS jsi mela pravidelnou? Ja obsolutne nevim podle ceho se ridit 🙂 a hlavne chceme do 3m otěhotnět aby mi to vyslo s rodicakem 🙂 a za jak dlouho se vam to povedlo?

oplatecka
autor
15. led 2017

@anniesfibis Právě proto ji neposlouchám :-P Děkuji za odpověď, která dává smysl 🙂

oplatecka
autor
15. led 2017

@kacitka16 Do července jsem brala antikoncepci, v srpnu už ne. MS přišla někdy v září, hned další měsíc jsem ji měla tak, jak jsem byla zvyklá před prvním otěhotněním. Takže pravidelnou 🙂 Zadařilo se nám třetí cyklus 🙂

kacitka16
15. led 2017

Tak to máš fajn, já jsem nebrala prášky..

lenkamor
15. led 2017

Dej na svou intuici a poslouchej svoje tělo 🙂 Já také otěhotněla a kojila - gynekoložka mě dokonce pochválila, že tak dlouho kojím! ;) Jen mi teda doporučila vitamíny, které jsem stejně víc nebrala než brala. A ke konci těhotenství jsem brala železo, ale to mi chybělo i v tom prvním. Přestala jsem kojit na začátku 2. trimestru, protože mi to už nebylo příjemné a byla jsem hodně unavená. Dcerce v té době byly 2 roky a kojila jsem ji už jen večer na uspání - vzala to v pohodě a já měla 5 měsíců "nerušeného" spánku do porodu druhé dcery...a teď už zase půl roku kojím a doufám, že dlouho budu! 🙂 P.S.: Miminku určitě nic chybět nebude - chová se jako parazit a vezme si všechno, co potřebuje 🙂

kacitka16
15. led 2017

@lenkamor 🙂 děkuji 🙂 no máme hodně kojící noci, dost únavné, tak jsem zvědavá, jak to při případném odstavu bude zvládat..."nerušený" spánek mi dooost chybí už ted :D my se snažíme pomocí ovulky trošku ovlivnit, aby to byl chlapeček :D
Takže máš děti 2 a něco roku od sebe že, jak to zvládáš? kolik bylo první jak jsi otěhotněla? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru