Je v těhotenství nutné nosit podprsenku bez kostic?

lucy1994
25. zář 2015

Ahoj,
nevím, kam to přesně zařadit, tak to dávám sem.
Většinou všude čtu, jak se všem těhotným nalila prsa, až si musely kupovat volnější podprsenky, podprsenky bez kostic a tak dále. Vzhledem k tomu, že mám docela drobnou postavu a nikdy jsem se nemohla chlubit obrovským poprsím, tak jsem se ani ze začátku moc nedivila, že mi o tolik nepovyrostly. Vždy jsem je měla tak akorát do ruky, pro představu 😀 a na začátku těhotenství se mi trochu prsa napla a zvětšila, byla trochu citlivá, ale nic zvláštního. Nehnalo mě to ke koupi nové podprsenky. Jen jsem si trochu povolila ramínka a vzadu si to také zapla volněji. Ale nosím pořád s kosticemi. Teď je moje děťátko v bříšku vývojově skoro 33 týden, a já mám prsa pořád stejně malá. Začínám si tak říkat, zda jsem nějak růst "nezabrzdila" díky těm kosticím? 😀 😨 Možná už mě napadají blbosti. Ale opravdu mě tato myšlenka napadla, protože jsem i v brožurce četla, že by těhotná neměla nosit od 4. měsíce podprsenku s kosticemi. Ale PROČ, to už nepsali. A mně ta podprsenka nevadí (aspoň zatím, po porodu to TŘEBA bude jiné), ale nějaký důvod to asi mít musí, ne?
Je tu někdo také takový, komu se moc prsa nezvětšila a nosila celé těhotenství podprsenku s kosticemi? Neříkám, že jsem očekávala kdo ví jak obrovská prsa, to bych ani nechtěla, ale docela mě překvapuje, že všude kolem těhotné mají prsa nalitý pořádně už na začátku těhotenství, zatímco moje tělo je asi nějak pozadu nebo si prostě usmyslelo, že to takhle bude stačit 😀 Má to někdo také tak?
A nevíte, jestli je opravdu nutné nosit volnější podprsenku bez kostic? 😖
Děkuji moc za odpovědi! 🙂

karlajasmine
25. zář 2015

@lucy1994 Tak ja jsem tohle teda neresila a nevim o tom nic, a normalne nosim podprsenku s kosticema.. a to mam velikost 75F... pred tehotenstvim jsem mela 70F, ale pak uz me ta 70ka skrtila a prsa se mi nalila.. tak jsem nejdriv chvili nosila 70G a pak musela prejit k ty 75ce.. na kojeni jsem si koupila podprsenku bez kostic, ale tu mam v planu nosit az po porodu.. jako uprimne s moji velikosti prsou jsou ty kostice to hlavni co mi delaji hezkej tvar.. tak kojici sice neni uplne spatna taky, ale proste to neni uplne ''ono'' 🙂
Tak ze za me, doufam, ze kostice nicemu nevadi... ja si nemuzu stezovat, zada me neboli a citim se dobre.. tak moc nevim cemu by vadily 🙂

Jo a jeste dodam ze jedna kamaradka nosi volnejsi podprsenku a nadava, ze ji boli strasne zada... takze si naopak myslim, ze volnejsi podprsenka je blbost, ze spis musi dobre, pevne a pohodlne sedet, aby clovek nemusel na zadovych svalech nosit krome bricha jeste prsa..

citun
25. zář 2015

Jestli si drobná, tak je to normální. Taky jsem nosila kostice a ničemu to nevadilo. Podle mého jsem je v těhotenství měla straaašně veliká, ale jedna známá mě dostala slovy: vždyt ty v tom těhotenství nemáš žádný prsa! 😀

jitavrtule
25. zář 2015

Ano , napadají tě blbosti 😉 určitě jsi nic nezabrzdila, jestli se prsa v těhotenství zvětší nebo ne je naprosto individuální, ovlivněné hormonama. Znám holky, které v těhotenství přes prsa nepřibraly ani cenťák a bylo to úplně v pořádku. Já šla o velikost nahoru v košíčkách, co se mi ale zvětšilo podstatně (především v posledním trimestru) byl obvod - to si myslím, že je taky důvod, proč potenciálně vadí ty kostice. Mně vadily hodně. Pokud ti to je pohodlné, neřeš.
Jinak o "nalití" se dá mluvit spíš až v souvislosti s mlíkem a s tím počítej plus mínus tak třetí den po porodu. Tam i holky, co byly před těhotenstvím a v průběhu neprsatý, najednou vypadaj jako s mlíkovejma silikonama 🙂 Pokud budu mluvit z své zkušenosti - před těhu 75B, v těhu 75C a ke konci 85C, těsně po porodu megakozy, na který žádný pevný číslovaný podprdy, neřku-li s kosticema, dát nešly, leda tak studená plína a látková pružná lambáda, no a teď po 4 měsících jsem na 75D a už si to tak nějak sedlo.
Ale fakt se vůbec nevzrušuj, každá jsme jiná, všechno je tak, jak má být.

mogwaika
25. zář 2015

@lucy1994 nezabrzdila, neboj 🙂 Btw, já jsem taky hodně drobná, měla jsem vždy 65B, před porodem pěkné dvojky. Po porodu 70F, prsa se nalily ze dne na den. Bohužel, zůstaly mi velké jizvy, které neschovám...

karlajasmine
25. zář 2015

@mogwaika ty jo nestras :( jestli se mi po porodu nalijou prsa tak jak tobe tak budu mit kosicky tak J :(...

mogwaika
25. zář 2015

@karlajasmine pro mě to byl taky šok, večer dvojky, ráno pětky a všude ošklivé fialové jizvičky. Ale snad jsem byla vyjímka, sestry říkaly, že bych v klidu mohla nakojit tři děti...

shine2015
25. zář 2015

@lucy1994 neboj po porodu se nalijou ....a já nosim podprsenky s kosticema každý těhotenství a teď mám třetí pro představu a nosim pevné s kosticema i po porodu,když jsem kojila a i teď budu....prostě pevnou, vyztuženou s kostici. Když to někomu řeknu, da mi přednášku o toku mléka a zánětech....já si do podprdy dávám chicco antibakteriální vlozky a problém jsem nikdy neměla....já bez kostic pouze tehotenskou nenosila neb jsem měla obavy abych neměla prsa u pupiku....časem...tak se neboj a kostice vůbec teď nos!!! 🙂

renros
25. zář 2015

Ahoj, já měla běžně velikost 70D, během těhotenství se prsa nezměnila, po prvotním nalití se určitě zvětšila, jakmile počáteční nalití zmizelo, měla jsem zase 70D. U obou dětí jsem to měla stejně a mlíko mi stříkalo, kudy jsem chodila. Podle mě množství mléka se zvětšením nesouvisí - jsem toho zářný příklad. Kosticema jsi to určitě neuškrtila.

lucy1994
autor
25. zář 2015

Moc všem děkuji za reakce, nebudu si teda s prsama a podprsenkama dělat těžkou hlavu :D Díky moc! 🙂

mogwaika
25. zář 2015

o těch zánětech... Nosím elastické sportovní podprsenky - Anh bra a nevidím rozdíl, jen je to pohodlnější 🙂

mogwaika
25. zář 2015

@lucy1994 nedělej, to bude dobré 🙂 Švagrová mi říkala, že mám malá prsa a tím pádem nebudu kojit. Princezně je 20 měsíců a kojím, ač jsem předtím byla placatá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru