Od kdy nosit těhotenskou podprsenku? A i doma?
Ahoj holky, od kdy jste začaly nosil těhotenskou podprdu? A nosily jste ji i doma?
Já jsem zatím v I. trimenstu, ale prsa už se mi dost zvětšily. Je těhotenská podprsenka jiná, než normální?
Stručné shrnutí
- Těhotenská podprsenka se obvykle doporučuje nosit od chvíle, kdy se prsa začnou zvětšovat, protože poskytuje lepší podporu a pohodlí než běžné podprsenky.
- Volby zahrnují nevyztužené těhotenské podprsenky bez kostic pro vyšší pohodlí, vyztužené/kojící podprsenky s kosticemi pro pevnou oporu a „topy přes hlavu“ jako levnější alternativa; ceny ve vláknech se pohybovaly od 50 Kč do cca 900 Kč, zmíněné značky a prodejny zahrnují Litex, mamashop, ebay a e-shopy typu Luxusni-spodni-pradlo.cz.
- Doporučuje se zkoušet podprsenky osobně v prodejně nebo se nechat přeměřit, protože správná velikost (obvod a košíček) zásadně ovlivňuje komfort i tvar prsou během těhotenství a kojení.
Nejčastější otázky
Q: Kdy mám začít nosit těhotenskou podprsenku?
A: V diskusi ženy doporučovaly začít nosit těhotenskou nebo dobře padnoucí podprsenku hned po prvních známkách zvětšení prsou; některé ženy ji začaly nosit v I. trimestru, jiné až po porodu, a sestry v porodnici její nošení nevyžadují.
Q: Je lepší podprsenka s kosticemi nebo bez kostic v těhotenství?
A: Věcí názoru: některé ženy radily nosit bez kostic kvůli pohodlí v raném těhotenství, zatímco jiné uváděly, že vyztužená podprsenka s kosticemi a správnou velikostí lépe drží prsa a zabrání jejich „vytahaní“.
Q: Kde hledat těhotenské nebo kojící podprsenky v Česku?
A: Ve vláknech byly doporučeny kamenné prodejny (možnost zkoušení), specializované obchody v Praze, e-shopy jako Luxusni-spodni-pradlo.cz, stránky výrobců typu Litex a inzertní/prodejní zdroje jako ebay; byla zmíněna i možnost objednat si velikosti u prodejce a vyzkoušet je později.
Q: Kolik stojí těhotenská/kojící podprsenka?
A: Ve vláknech byly uváděné cenové příklady: levné podprsenky ze stánku kolem 50 Kč, „topy přes hlavu“ kolem 220 Kč, levnější těhotenské kolem 230 Kč, dražší modely u mamashop až kolem 900 Kč a zmíněné kvalitnější kusy Litex od cca 500 Kč.
Q: Jak řešit citlivé bradavky v těhotenství?
A: Doporučené řešení byly vložky na kojení nebo jednoduché odličovací tampony vložené do podprsenky; tuto radu zmínila i údajná konzultace „od doktorky“ ve vlákně.
Q: Jak vyřešit problém s nevyhovující velikostí (malý obvod / velké košíčky)?
A: Ve vlákně ženy doporučovaly návštěvu specializovaného obchodu pro přeměření, hledat modely s širšími ramínky a zapínáním s více pozicemi (zmíněno „asi 5 posunutí“) a poptávat objednání větších velikostí u prodejkyně.
Závěry z diskuze
Shoda
- Těhotenská podprsenka není povinná, ale mnoho žen ji volí pro lepší podporu a pohodlí při zvětšení prsou.
- Správné přeměření a vyzkoušení více velikostí/střihů v obchodě výrazně zvyšuje šanci, že podprsenka bude dobře sedět.
Sporné názory
- Některé ženy tvrdí, že podprsenky s kosticemi jsou v těhotenství nepohodlné; jiné uvádějí, že vyztužená podprsenka s kosticemi lépe drží prsa a zabraňuje jejich „vytahání“.
- Některé ženy doporučují levné modely ze stánku jako dostačující podporu; jiné doporučují investovat do dražších značek (Litex, specializované prodejny) kvůli lepšímu držení a pohodlí.
Otevřené otázky
- Které konkrétní střihy a modely nejlépe sedí ženám s velmi velkými prsy (E a výše)?
- Kdy přesně přejít z těhotenské podprsenky na kojící podprsenku, aby byl zachován tvar a pohodlí prsou?
Zmíněné značky a firmy
Litex, Luxusni-spodni-pradlo.cz, mamashop, sexymamas.cz, ebay, Olmík, Prior
Zmíněné produkty a metody
těhotenská podprsenka, kojící podprsenka, podprsenka s kosticemi, vyztužená podprsenka, topy přes hlavu, push-up, vložky na kojení, odličovací tampony, tehotenska lambada
Místa a osoby
Olomouc, Praha
eliot: ja jsem si ji kupovala v tom tydnu asi jak jsi ted ty, ale prave ze ne s kosticemi, protoze to si myslim, ze neni v tomto obdobi moc pohodlne...prodavaji specialni tehotenske, ale ty jsou treba az do 1000kc a to je teda podle me zbytecny...nakoupila jsem si takovy ty topy pres hlavu, protoze jsou pevne a dobre drzi...a primo dokonce v tehu mode, v malem kramku, kde mi pani poradila, ze si je hodne berou a stala me asi 220 kc....jsem s ni moc spokojena..dobre drzi a prsa me neboli.... 🙂
já si koupila taky těhu za 230,- ale prsa moc nedržela,tak na to pozor,pokud jsou větší je asi lepší koupit ty dražší 😉 v obchodě se mi zdála dobrá a pak jak jsem ji nosila tak naprd,vůbec nedržela prsa,to bych je měla zachvíli na břiše 😀 😀 😀
teď zatím nosím s kosticemi se stánku a prsa mi aspoň drží nahoře 😉 ale už musím co nejdřív mrknu po kojících,ale teda pořádných,holky chválí z Litexu,stojí třeba přes 500,- ale prý fakt prsa drží,tak uvidím,budu muset zajet do Olmika,u nás mají prd 😠
já mám teda asi tak 75DD a v životě jsem těhu podprdu nenosila...nosila jsem normálně svoje pusch-upky 😎
sisstin - taky jsem slyšela,že ta těhu podprda není vůbec povinná,že jí po tobě sestřičky ani nevyžadují,takže být nemusí,že to je tvoje věc 🙂 ale je horší tady ty velikosti sehnat 😀 😀 😀 já mám doma teď 2 ze stánku 90D a jsou mi tak tak 😀 😀 😀 😀 a větší neprodávají,teda u nás ne 🙂
mám strach,že se pak prsa ještě nalijí,to bude asi nářez,už teď je mám jednou takový,než jsem měla předtím
many: jo vy myslíte jako kojící jo?Tak tu jsem měla jenom do porodk..a jelikož nekojim...tak jsem ji nikdy neoblíkla 😅 na netu maj normoš velikosti až do G 😉
many: mně kozy v těhu nerostly..a mlíko se mi nikdy neudělalo..takže já jsem furt na stejných DD 😅 ..ale jestli chceš..tak mám úplně novou 80E..kojící bílou s kosticí 😉
Já právě taky nosila vždycky jen pus-upky 🙂 Taky jsem měla áčkový, max u některých typů béčkový košíčky, prsa malá, ale teď se bojím, aby se mi nevytáhly a neměla jsem je na břiše.
Tak to abych se šla podívat po nějaké podprdě už teď. Zdálo se mi blbý jít do těho krámku a shánět se už po podrpdě, když na mě ještě nění nic vidět. 😕
many, a kde jsi si objednala ty podprdu? I když možná je lepší to zkusit...
já mám strach objednávat z netu,lepší je to ozkoušet v obchodě,mrknu pak v Olomouci,tam mají určo výběr,ale dobrý je,že to není povinný ta kojící 😉 ale taky si ji pro pohodlí koupím,aby se mi pak líp kojilo a nemusela venku někde sundavat vše 😀 😀
sisstin - díky,ale ten objem by mi určo nebyl 😉 když mám teď 90 akorát 😀
eliotka - já neobjednávala,byla jsem v obchodě a tam si ji zkusila a koupila,ale hodně jsem slyšela chválu na ty z Litexu,tak mrkni na stránky,holky mi psaly,že je to v Olmiku u prioru,tak jak budu mít cestu,tak tam pojedu a vyzkouším osobně,mám strach objednávat,pak to zase vracet,kdyby něco 😒
eliot: taky na me koukali jak na debila, protoze jsem nemela na sobe nic videt a kdyz jsem chtela podprdu skoro D, tak na me koukali jak na blazna...porad mi cpali S nebo velikost B fakt mazec, ale chce si to proste obchodit a zkouset, co Ti vyhovuje nejlepe....me teda ted push-upky vubec nevyhovuji, ty prsa by ted mela byt pohodlna a ne nacpana ve zvedacce, ale to je kazdeho vec, me to tak bolelo, ze se to nedalo 😖
lisounek: no já měla teda tu s kosticí..jen jsem si jí zkusila..asi záleží, na co jsi zvyklá..já jak to není celý vyztužený..tak si připadám jak 60-letá bába s kozama u pasu 😅 😅 😅
jinak ty těhu podprdy bývají i krásný,ale dražší 😀 😀 😀 😀 no hlavně ať pořádně drží prsa a budu spokojená i kdyby stála 100,- 😀 😀 😀 😀
taky jsem pred tim nosila s kosticema, ale ted mi to proste neslo, fakt me tak bolely, ze ty topy mi naprosto vyhovuji a drzi mi dobre....
no zase já pušapky chválím,protože když jsou citlivé bradavky,.. tak ta pušapka je taková pevná a prsa pěkně drží nahoře a to je fakt potřeba 😉 ale musí být pohodlná 😉 jinak doktorka mi poradila na citlivé bradavky nosit už ty vložky na kojení a nebo stačí si tam dát odličovací tampony 😉
Já pushupky už nosit nemůžu. No, pohlídnu se. Prsa nemám ještě moc velká, i když na mě jo, tak třeba mi budou stačit nějaký ty sporotvní podprdy. Uvidím 😉
Holky, taky se budu poohlížet po těhu podprdě, ale na www.litex.cz jsem žádnou těho nenašla 😕
Dnes jsem se dívala v mamashopu a měli jen jednu jedinou krajkovou!!! 😒 A ještě za 900,-.
Tak to jste mě docela překvapily, vůbec jsem netušila, že nějaká těhotenská podprsenka existuje! 😀 No, zatím se ještě vejdu do dvou svých "předtěhotenských", tak to asi zatím nebudu řešit 😉 Hoďte někdo nějakej odkaz ať vím jak to vypadá 🙂
Prý je rozdíl hlavně v tom, že ty těhotenské mají široká ramínka. Mně už moje dosavadní nevyhovuje. Není moc prodyšná a ty těho jsou prý prodyšnější.

tak já si koupila těhu podprdu taky brzo 😉 rychle mi narostly prsa a ona se aspoň trochu natahuje,abych si zbytečně nekupovala větší podprdy,co mi pak budou na nic 😉 jinak teď je mi už malá,tak si musím koupit novou,ale koupila jsem si i na stánkách za 50,- obyčejnou s kosticemi 😀