icon

Těhotenský kabát pro 23letou, co nevypadá jako pytel

avatar
yorii
24. čer 2016

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, jestli nevíte o nějaké značce, která vyrábí kabáty pro mladé maminky, co nevypadají jako pytel. Moje švagrová jeden takový krásný má, ale bohužel z Anglie od kamarádky a tam já už se nedostanu.
Už jsem obešla i několik obchodů, ale většina prodavaček mi natvrdo řekla, že už se s mladými rodičkami moc u nás nepočítá a vše se u nás v ČR prodává spíše pro ženy kolem třicítky. Já si tedy myslím, že i třicetiletá žena nechce vypadat jako pytel, ale co už...
S pozdravem Yorii 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 48 příspěvků

Stručné shrnutí

  • V kamenných obchodech v Česku je podle příspěvků omezený výběr moderních těhotenských kabátů, ale online a zahraniční značky jako Asos, Mango, Newlook, Zara, H&M, Mama licious, Happymum a Chercher nabízejí širší sortiment.
  • V Česku existuje lokální výrobce specializovaný na těhotenské kabáty pro nošení dětí v šátku, provozovaný pod webem angel-wings.cz, o kterém vyšel článek na idnes.cz.
  • Praktické alternativy k těhotenskému kabátu zahrnují oversized kabáty, áčkové střihy střižené pod prsy, softsheelové bundy (např. vel. L) a běžné kabáty nošené o číslo větší; konkrétním příkladem nabídek je "Elegantní těhotenský kabát" na Bonprix (produkt 391816214) a áčkový model z Reserved.


Nejčastější otázky

Q: Kde koupím moderní těhotenský kabát, který nevypadá jako pytel?
A: Hledejte online u značek Asos, Mango, Newlook, Zara, H&M, Mama licious, Happymum a Chercher; v Česku může pomoci i Bonprix (např. produkt "Elegantní těhotenský kabát" 391816214) a lokální výrobce angel-wings.cz.

Q: Existuje v Česku výrobce těhotenských kabátů přizpůsobených nošení dítěte v šátku?
A: Ano, v diskuzi byl zmíněn český projekt angel-wings.cz, který šije kabáty pro nosící matky a byl o něm článek na idnes.cz.

Q: Můžu místo těhotenského kabátu nosit běžný kabát?
A: Ano, osvědčené alternativy v praxi jsou zvětšené běžné kabáty (objednat o číslo větší), oversized kabáty nebo softsheelová bunda (v diskuzi zmíněna vel. L), a flaušový elegantní kabátek jako varianta do práce.

Q: Jaké střihy kabátů sluší těhotným, kteří chtějí moderní look?
A: Doporučovány jsou áčkové střihy střižené pod prsy ("áčkový"), oversized střihy a kabáty střižené do A pod prsy; v diskuzi byl konkrétně zmíněn áčkový kabát z Reserved.

Q: Je rozumné objednávat těhotenský kabát naslepo z internetu?
A: Objednávat "naslepo" byl v diskuzi označen jako velké riziko; jeden odkazovaný model na Bonprix byl chválen designově, ale uživatelka varovala, že reálný vzhled může být jiný.

Q: Kde najdu konkrétní online modely a inspiraci v ČR?
A: Prohlédněte Bonprix.cz (produkt 391816214), angel-wings.cz pro českou produkci, a mezinárodní e-shopy jako Asos; také lze sledovat nabídky v Reserved, Mango, Zara, H&M a Newlook.

Závěry z diskuze

Shoda

  • V ČR je podle diskuze omezený výběr pěkných a moderních těhotenských kabátů v kamenných prodejnách.
  • Online značky (Asos, Mango, Newlook, Zara, H&M, Mama licious, Happymum, Chercher) a specializovaní výrobci nabízejí širší možnosti než běžné české obchody.
  • Praktické alternativy zahrnují oversized kabáty, áčkové střihy, softsheelové bundy a běžné kabáty nošené o číslo větší.


Sporné názory

  • Někteří diskutující tvrdí, že věk (např. 30 let) by měl ovlivnit volbu oblečení a že třicátnice by měly volit jiný styl; jiní argumentují, že věk není rozhodující a třicátnice mohou nosit stejné moderní kousky jako dvacítky.


Otevřené otázky

  • Kde v Česku najít více kamenných prodejců se zaměřením na moderní těhotenské kabáty dostupné k vyzkoušení?
  • Které střihy nejlépe kombinují vzhled "nevypadat jako pytel" a funkčnost pro nošení dítěte v šátku?


Zmíněné značky a firmy

Asos, Mango, Happymum, Chercher, Newlook, Zara, H&M, Mama licious, Bonprix, angel-wings.cz, idnes.cz, Reserved

Zmíněné produkty a metody

Elegantní těhotenský kabát (Bonprix, produkt 391816214), softsheelová bunda vel. L, flaušový kabátek, áčkový střih pod prsy (A-line, "áčkový"), oversized kabáty, Angel Wings kabáty pro nošení v šátku, nošení běžného kabátu o číslo větší, těhotenské 3/4 kalhoty, těhotenské legíny

Místa a osoby

Anglie, Švédsko, Španělsko, ČR, Tábor, Budějovice, Květa Fialová

Strana
z2
avatar
astyna
27. čer 2016

@mrskato

já jsem měla zpočátku na mateřský a pak rodičku Mlíčný mozek - nedokázala jsem se zase vyžveknout, co chci a kde to např. najdu 😀 Stála jsem před ledničkou a hledala jsem tu "studenou věc v boxu" - a partner: myslíš zmrzlinu? 😀 mě taky pomohla práce 😎

avatar
soyevita
27. čer 2016

@astyna Mě zase pobavilo to,jak jsi se chytla Ty.Jenom Tvoje matka je pracující a ostatní "leží " v kanclu?
Já Teda rozhodně v kanclu nikdy nepracovala,většinou jsem dělala práci hodně fyzicky náročnou.Ale to je na jiné téma.
Tady se řeší kabát.

avatar
yorii
autor
27. čer 2016

To nemá cenu... 🙂 Ženský pitomý, když napíšu, že se mi nelíbí móda v ČR, protože z mladých mamin na rozdíl od jiných zemí v Evropě, jako je třeba Anglie, či Španělsko dělají prodavači starý baby a tvrdí, že už taková třicítka je prostě postarší mamina, tak to neznamená, že se musíte do mě opírat, jako kdybych to prohlásila já. Naopak se zastávám toho, že by prostě v ČR měli otevřít oči. A to, že jsem řekla, že na druhou stranu trochu chápu, že obchodníci vnímají dvacet let jinak, než třicet, to je proto, že já si prostě ve třiceti letech minisukni neobleču. Jestli někdo z vás ano, je mi to jedno. Každej jsme individuál a máme vlastní názor. Hanit se, urážet se a napadat se je kravina, takže si noste, co chcete a nechovejte se jako kdybych vás tu soudila a opravdu vás urážela. Já vás ani neznám, jste anonymní lidé na internetu... Takže proti vám i vašemu věku těžko můžu něco říci. 🙂 Jinak kabát už jsem sehnala, to jsem psala, tak nevím, co pořád šílíte.

avatar
yorii
autor
27. čer 2016

P.S. Kabát jsem chtěla, protože jedu na dovolenou, kde je zima. Už ho mám, tak z toho nedělejme drama. Napsala jsem Adminovi, aby diskuzi smazal, protože evidentně tato diskuze nikomu užitečná nebude a souhlasil. S pozdravem Yorii

avatar
astyna
27. čer 2016

@soyevita

Tak on je to fakt rozdíl - tím, že máma od 18 let dělala ve slévárně, v 55 odešla do důchodu, tak ve 40 letech už "byla hotová" a to ještě měla porodit mě...Pokud si někdo hřeje nožky v kanclu, tak pak může hezky vypadat i v 50 letech 😉 Nelze srovnávat.

avatar
astyna
27. čer 2016

@yorii

Já myslím, že s tebou jako jediná souhlasím...ale dnes je prostě taková moda tvrdit, jak ve 40 letech se každá cítí na 20 😀 kdybych to nevídala v parcích a v babyclubech, tak tomu i věřím...

avatar
mandala
27. čer 2016

@astyna soyevita ti přece psala, že dělá fyzicky náročnou práci, takže v kanclu asi nesedí...

avatar
kika_21
27. čer 2016

No jo, ale já bych si minisukni nevzala ve dvaceti a dneska už klidně jo. 😀 Jak už jdu za pár do důchodu, tak už je mi jedno, co si o mně kdo myslí-to je hrůza, ale co nadělám. Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Zakladatelce doporučuju se narozčilovat, kabát si užít, o věku žen moc nemluvit, aby ,,nešílely" a pořídit si od teď do 40tky hodně dětí-je to super, mluvím ze zkušenosti. Já už čtu knížky Květy Fialové a tam je, že každá babička stará je veselejší zjara-rozhodně si přečti-pro lepší náladu a taky kvůli vztahu ke starším a pokročilým.Ta Fialová je prostě super. 😀 😀

avatar
mandala
27. čer 2016

A moje mamka zase dělala celý život v JZD, takže se nadřela taky dost a dost, porodila tři děti, poslední skoro ve 40, ale energie má víc, než lecjaká dvacítka, takže nemůžeš hodnotit paušálně...
@astyna

avatar
astyna
27. čer 2016

@mandala

Nečtu to celé - je to diskuze o kabátu, ne?

avatar
astyna
27. čer 2016

@mandala

Tak to jí všechna čest 🙂 má máma 40 let ve slévárně, na jedno ucho z toho neslyší, v obou rukách artrozu a v kolenech také, takže ta v 66 letech je ráda, že je ráda...

avatar
zuzineckah
27. čer 2016

@yorii happymum.cz

avatar
mandala
27. čer 2016

@astyna jo, je to diskuse o kabátu, ale ty jsi odbočila, já jenom reagovala 😉

avatar
astyna
27. čer 2016

@mandala

Já myslím, že nejsem ta, která to tu rozpoutala. Koukni se na začátek diskuze 😉

avatar
evulina77
27. čer 2016

@yorii no na to, že žena ve 30 je prostě starší žena se dá napsat jen to, že ti taky bude tolik a pokud budeš mít štěstí tak i víc... Pokud se už připravuješ na to, že ve třiceti budeš starší žena, je mi líto tvého okolí, protože starší ženy se už tolik nesmějí, nehrají a vůbec jsou vážné a klidné a tudíž nudné... Jinak úplně ti rozumím s těmi mimisukněmi, po třicítce ženám vyrostou na stehnech ošklivé věci a vůbec nohy jsou na pohled odpudivé... Prostě užívej života, dokud jsi mladá a máš nárok nosit pěkné věci a být těhotná, protože to plíživé stáří už si na tebe brousí zuby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
yorii
autor
27. čer 2016

@evulina77 Naučte se číst. 🙂

avatar
yorii
autor
27. čer 2016

A už toho všichni opravdu nechte. Je to zbytečné, chtěla jsem jen poradit kabát.... Toto je můj poslední příspěvek, odmítám už reagovat, když polovina uživatelek ani neumí číst a chovají se nesmyslně.

avatar
terezapetrova
27. čer 2016

@yorii tady se někdo vzteka 🙂 mozna priste spis uvazuj nez něco napíšeš, mozna prave vek okolo 30 je tady průměr..

Strana
z2