Kdy zajít k doktorce? Jsem těhotná

andreaseda
18. říj 2017

Ahoj budoucí i současné maminky. Mam takový (možná trochu hloupý) dotaz. Před třemi dny jsem zjistila, že se nám s přítelem zadařilo a povedlo se nám počít miminko. Od tebe doby každý den testuji a čárka je podle mě stále viditelnější. Vím, že si to mimi může rozmyslet a proto se chci zeptat, kdy je nejvhodnější volat dr. na objednání prohlidky na potvrzení těhotenství. Děkuji 🙂

listopadka1
18. říj 2017

klidne hned, jestli je ten test pozitivni.

andreaseda
autor
18. říj 2017

@listopadka1 Ano je pozitivní, jinak bych to sem ani nedavala. 🙂 Děkuji, bylo by to první těhotenství, tak sem ze všeho vyjukana.

betelgeuzz
18. říj 2017

někdo se tam žene hned, ale často není na UZV nic vidět a akorát to přináší stresy, když doktor straší, že se nezadařilo. Já chodila až kolem 8 tt.

listopadka1
18. říj 2017

@betelgeuzz tak pokud doktor na utz nic neuvidi, udela test z krve. ale zavolat tam prece muze hned, sestra se zepta, jak je to dlouho, a podle toho si ji pozve. ja volala hned, jak byl test pozitivni, a nikdo me nicim nestrasil. samozrejme ze se muze stat jeste spousta veci, ale to, kdy si clovek zajde na gyndu, je neovlivni.

betelgeuzz
18. říj 2017

@listopadka1 pročti si pár diskuzí, kde jsou holky vystrašený, že dr neviděl srdíčko a mluví o zamlklým potratu, vyhrožuje zákrokem. A za 14 dní se srdíčko objeví. Kdyby šly k dr později, nemají žádný stres. Já nejsem zastáncem chození k dr brzo a testů z krve. K čemu? dřív ženská těhotenství zjistila, když jí 2 měsíce vynechala MS a taky to fungovalo.

beruda
18. říj 2017

Klidně hned, stejně se váz zeptají na datum poslední ms a objednají vás až cca v 5tt, kdy bude vidět alespoň váček. Někdo objednává až rovnou na kontrolu srdíčka, což je zhruba 6 - 8 tt. Zavolejte a vidíte co vám řeknou. Mimčo si to bohužel může rozmyslet jak třeba ve čtvrtém, tak i ve dvacátém týdnu. Doba detekce těhotenství na to nemá vliv.

kejt29
18. říj 2017

Doporucuji nejdriv ukonceny 6tt.

jezz1e
18. říj 2017

Můj dr. objednává zhruba v 6 tt, což ale přesně nese ten problém, že je to těsně před srdíčkem. Na druhé straně je zas dřív jistota, že nejde o mimoděložní.

gepe
18. říj 2017

@listopadka1 z pěti těhotenství jsem neměla ani jednou delany test krve 🙂 a na prvni ko k Dr. vzdy az okolo 8tt (až na jednu neplanovanou výjimku). Výše hladiny HCG pouze potvrdí graviditu, což v podstatě s ohledem na další vývoj, je informace k ničemu. Pokud to má dopadnout špatně, tak nezávisle na výši hladiny HCG v krvi.
@andreaseda klidně si tam zavolej a zeptej se, kdy máš cca přijít. 🙂 Většinou tu návštěvu sami směřují až po 6tt. Sestřička u Dr Ti poví. Jinak za mě testy z krve taky zbytečnost, první trimestr je to vabang. A držím pěsti 🙂

andreaseda
autor
18. říj 2017

Holky moc vam děkuji. 🙂 Já si tam zavolám a nechám to na nich. Bud me objednají rovnou už i na to srdicko a nebo dřív. Kazdopadne se musím naučit trpělivosti, protože to čekání je hrozne 😀

ellias
18. říj 2017

@andreaseda to mi povídej, já zjistila těhotenství 14.6.2017. Zavolala jsem doktorce a ta si mě objednala až na 4.7.2017. Za normálních okolností by se to dalo vydržet ale bohužel jsem měla 29.6. autonehodu a věř mi, že vydržet potom těch 5 dní nervy do kontroly, jestli je všechno v pořádku bylo hrozný. Ale to samozřejmě není tvůj případ :D u tebe bude vše ok 🙂

andreaseda
autor
18. říj 2017

@ellias Ty brdo. A jak to dopadlo, jestli se můžu zeptat? To chápu, že to byly nervy. No ja jí dneska volala tedy, aby si me objednala jak bude potřebovat a jdu už v pondělí. Což je chvilicka. 🙂

ellias
18. říj 2017

@andreaseda v bříšku se mi již 22týdnů chruje naše malá Malvínka, takže díkybohu dobře 🙂 uvidíš, že i u tebe všechno proběhne jak má a třeba už uvidíš srdíčko ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru