Homeopatika před a po porodu

vercakolca
4. led 2017

Zdravím Vás maminky, snažilky a budoucí maminky 🙂

v dubnu tohoto roku mám termín porodu a ráda bych se zeptala, zda některá z Vás má zkušenost s užíváním homeopatik. Četla jsem něco málo, že jsou homeopatika pro snadnější porod a také na hojení po porodu 🙂 a taky homeopatika pro lepší tvorbu mléka. Máte někdo zkušenost?

baluci
4. led 2017

Ja mam termin v unoru a urcite budu zkouset pred i po porodu na kojeni🙂

vercakolca
autor
4. led 2017

@baluci a máte nějaká doporučení, která homeopatika používat? 🙂

kekulice
4. led 2017

Mě homeo nezabralo, na kojení jsem brala Motherlove kapky z pískavice, používala jsem od nich olej na masáž miminka a hráze, výborná je taky regenerační emulze po porodu.

fitzyk1987
4. led 2017

Zdravím. Já byla u homeopatky, dala mi skvělé rady, takže do toho určitě půjdu. Termín mám taky v dubnu, tak uvidíme, jestli to k něčemu bude 🙂

8slunicko6
4. led 2017

Dneska jsem se ptala holek v Dubnokách-já koupila Arnica Montana 15CH (proti krvácivosti a jako základní homeopatikum k porodu, lepší hojení poporodních zranění a příprava porodních cest). pak ještě GELSEMIUM SEMPERVIRENS CH15 (na nervové uklidnění, zmírnění obav a strachu z porodu)+ricinus comunis 9CH na podporu
laktace.
Tady je odkaz jak a co užívat- http://www.ordinace.cz/clanek/homeopatie-a-teho...

vercakolca
autor
5. led 2017

@8slunicko6 děkuju za tipy 🙂

zuzinka6
9. bře 2017

@vercakolca
@fitzyk1987 ahoj, já mám taky termín v dubnu a akorát si chci něco objednat, co jste si nakonec koupily?
Já uvažuju nad tou Arnicou 15, Actea Racemosa(na bolest a zkracuje 1.dobu porodní), Gelsemium na strach, rescue sprej, pak na nálady v šestinedělí a zpevnění Sepia Officinalis, Ricinus communis 5CH na rozkojení, Phytolacca Decandra na vyprázdnění a odtok mléka. S první jsem měla zánět v prsu a hrozně mlíka, tak si to asi rovnou pořídim.

fitzyk1987
9. bře 2017

@zuzinka6 Já plánuju před porodem od 36.tt Actae, Arnica a Caulophylum - vše 15CH. K porodu Actae, Caulophylum 9 a Arnicu 15. A po porodu Sepia a Arnica po 27 dní, na podporu kojení Ricinus 5. Snad to k něčemu bude 😀

zuzinka6
9. bře 2017

@fitzyk1987 a jakej je rozdil mezi tim 15 a 9? Kdybych k porodu mela taky calophyllum 15, jakej by to melo vliv?

fitzyk1987
9. bře 2017

To netuším, já to nezkoumala (podle všeho to označuje ředění). Držím se doporučení lékařky

zuzinka6
10. bře 2017

@fitzyk1987 a kolik balení si kupuješ? vŮBEC NEMAM PŘEHLED, KOLIK JE TAM KULIČEK

fitzyk1987
10. bře 2017

@zuzinka6 zatím od každého jedno, kdyžtak si zajedu pro další do lékárny. Jinak Arnica při dávkování 3kuličky 1x denně vydrží tak 25 dní, myslím, že to bude u všech zhruba stejný

polodelfin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru