Kdo nemá na Vánoce uklizeno?

20. pro 2022

Ahoj! Zbabele pisu anonymne, protoze se za to stydim. Proste nezvladneme doma mit na vanoce naklizeno. Jako asi nejaky ten povrchovy uklid dame s manzelem dohromady den pred Stedrym dnem, ale jinak bordel tam furt bude, ale skryty. Mame upatlane zdi, drobky v suplikach, podlahy jako prase, spinavou koupelnu, zaprasena okna, hromady neposkladaneho pradla vsude mozne, bordel ve skrini, vsudypritomny prach a pavuciny snad v kazdem koute. Mame tri deti, ale nechci se na ne vymlouvat. Oni jsou docela ucenlivi a kdybychom my byli dusledni a poradni, tak jsou taky. Ale proste jsme oba desni bordelari. A porad neco delame, ze nemame proste cas zabyvat se uklidem. Prosim, je zde nekdo, kdo je na tom podobne….?

levandule_k
20. pro 2022

Drobky v šuplíkách nemám, nemám ani pomalované zdi, ale nemám děti a lehla jsem s nějakým virem, takže úklid je mi nyní volný. My uklízíme průběžně a snažila jsem se zařídit si byt, aby mi úklid nedal moc práce.

gracinka7
20. pro 2022

Jsme nemocní, jsem ráda, že se doplazim na záchod a rozdáme léky. Na úklid jsem už 14 dní nesáhla. Už se tu z podlahy dá i jíst.

kristyn86
20. pro 2022

Budu mit jen povrchovy uklid a mam to tak od te doby,co mam deti. Okna jsem myla v lete. Zadnw skrinky a tak srovnavat nebo vymyvat nebudu. To kdyz uz delam,tak spis v lete nebo na jare. Deti mam ted doma,tak ani nevim kdy,to udelat. Dneska syn luxoval a vytrel (je mu 6 let,takze taky to tak vypada,ale sam se nabidl). Utru akorat prach a v patek vyluxuju. Kos s pradlem atd...neresim. Snazim se vzdy jen uklidit obyvak. Pokojicky,loznici zavru a je mi to fuk 😀

evik19
20. pro 2022

Letos máme bordel jako v tanku, nejdřív jsem byla týden pryč a teď jsem zase zdravotně indisponovana, takže budu rada, když na stedrej den zvládnu u smažit rybu. Uklízet budou letos děti s manželem, takže to tady bude mít Ježíšek jako ve svém rodišti. Štve mě to, ale nedá se nic dělat. Jsou důležitější věci na světě.

tynule22
20. pro 2022

Ahoj, my sice máme zatím jednu dvouletou holčičku ale doma to s úklidem také nestíháme, nejsi v tom sama. Jsem zrovna těhotná v 7tt a čekáme dvojčátka takže nemám energii ani náladu běhat po domě s hadrem, zas nějaký opravdu obrovský bordel tady není a Vánoce rozhodně nejsou o tom mít naklizeno ale hlavně o pohodě. 🙂

marketa1218
20. pro 2022

Tady taky, co bylo uklizene před týdnem už není. Jsem nemocná a dcera je ze školky už doma. Je to docela náročné, aspoň zabalit ty dárky 🙈

berushe14
20. pro 2022

Supliky neotviram když to není nutné. Tam úřaduje nás dvouletak, takže plné vysypaneho kafe, drobku a bordelu. Jsem v 10tt a nemám energii. Koupelnu jsem myla po dvou tydnech. Prevlikala jsem periny, udělala povrchový uklid a vypadá to tu, jako kdyby tady rok nikdo nic nedělal. Seru na to. To malé tornádo je schopné zaspinit podlahu během deseti minut a já nemám energii dělat po xkrat denne. Stromek? Na co, když to malé smrade zničí naprosto všechno. Manželovi jsem řekla, ze buď uklízečka, nebo robovysavac co myje podlahy, tak doufám, ze pod stromečkem, který nemáme bude zabalena žena na uklid.

jaja01k
20. pro 2022

Nemám uklizeno, nemám napečeno, nemám výzdobu, dárky mám jen pro děti. Poslední měsíc se plácáme v nemocích, s jedním dítkem nás neminula hospitalizace, od půlky listopadu byl ve škole tři dny. Já mám už několik týdnů kašel, je mi střídavě více či méně blbě, jsem ráda, že zvládnu chodit do práce a jakékoli vánoční přípravy jsou letos pasé.
Jako upřímně, nikdy to doma nemám jak z reklamy na vánoční pohodu, ale letos je to ještě horší než obvykle 😄

me_druhe_ja
20. pro 2022

Nikdy jsem nechápala ten hysterickej úklid na vánoce... nikdy jsem to nedělala...a umývat okna v zimě? Nejsem blázen. Prostě normální průběžnej úklid

jana_zofie
20. pro 2022

Jak u nas.

cherie24
20. pro 2022

Některá okna, na které se běžně nedívám, jako technická místnost, v ložnici je okno permanentně překryté roletou, partnerova pracovna, posilovna, tak tam umyla okna naposledy úklidová firma, když se barák postavil. 🙈 Zbylá okna dám max 1 do roka a rozhodně je nedrhnu v zimě před Vánoci. Jakože v kuchyni je občas přeběhnu hadrem ze vnitř, ale z venku ... Někdy jsem z toho fakt hotová, naleštěná koupelna a proženou se tam ostatní a ono se tam někdy uklízelo? To by jsi nepoznala 🙂 Vytřu a než uklidím mop, tak už je cestička od šťávy z kuchyně až do obýváku. Obě děti se neustále svlékají (ta mladší to sama neumí, ale starší vždy ráda pomůže, co se týká rošťáren), takže kolikrát přes souvislou vrstvu hader a hraček není vidět podlaha. U nás dělají hodně ty děti a já nejsem důsledná v tom, abych je fakt nutila si po každém jídle hned uklidit, otřít, uklidit hračku než si vytáhnou jinou. Přijde mi, že už tak je 3/4 dne buzeruju a na tohle už nemám kapacity. Vánoční úklid už těžce nestíhám, ještě mám dělat nepečené cukroví a zdobit perníčky. Potřebovala bych vánoce ještě posunout. 😂 Ale to by stejně nepomohlo, protože i když uklidím v noci před Vánoci, stejně vznikne do večeře bordel. 🙂

nita1984
20. pro 2022

@gracinka7 zas až někdo padne vysilenim, neumře hlady, nají se rovnou z podlahy. To se počítá 😂👍 klid, hlavní je zdraví

veruuu_kubesovic
20. pro 2022

Vánoce jsou svátky klidu a rodinné pohody...
A to hodlám bezpodmínečně dodržet, nijak nepřeháním úklid, jsou Vánoce, nechodí návštěva z hygieny a nikdy jsem to přerovnávání celého bytu a lá vánoční úklid nepochopila??? k čemu to ty lidi nutí?? že návštěva jim kontroluje jak mají čisté šuplíky...

irmamala
20. pro 2022

Jsem bordelar a odpustila jsem si to. Umim poradek udelat, ale nezvladam ho udrzet. A presne jak pises, mam dve celkem velke deti a protoze jsem nebyla a nejsem dusledna, neustale uklizim jejich bordel, ktery delaji po celem byte, protoze do sveho zapleveleneho pokojicku se uz ani nevejdou.

honatko092
20. pro 2022

Hlásím se do klubu! Doma mám 2,5 letého a měsíční holčičku, která začala trpět na koliky a řve cca 4-12 hodin denně 😖 Vánoce v šestinedělí. Velký línající pes, takže jsme obaleni v chlupech. Záchod a koupelnu jsem myla před týdnem, podlahy nemáme umyté asi 3 týdny, prach asi 4 týdny. Zvládnu snad zabalit dárky, jinak to fakt kašlu. Jen ze všech a ze všeho vytahuju chlupy. Veselé Vánoce všem!!! 🎄

lamiaaa
20. pro 2022

Nerada vzpomínám na Vánoce u nás doma, když jsem byla malá, máma permanentně ve stresu, že nebude mít 10 druhů cukroví, ale jen 8, že nestihne vyleštit kliky, nablejskat podlahu, museli jsme kmitat i o štědrý den, vytírat, vysávat, aby vše bylo čerstvé, neexistovalo si sednout k pohádkám, natož jít ven se projít ("nezbláznila ses, tady je práce jako na kostele!"), večer se rozbalili dárky, máma usnula únavou v 7 večer a já šla otráveně spát. Řekla jsem si, že takhle to rozhodně v dospělosti nechci, takže: ne, nemám uklizeno víc, než běžně mívám, okna jsem si umyla před 14 dny, ve čtvrtek udělám běžný úklid, co dělám každý týden a tím to hasne. Nehodlám sobě a svým blízkým kazit Vánoce.

gracinka7
20. pro 2022

@nita1984 to budu zřejmě já. Jsem vysílená už dlouho. Smradi jsou za to nějak odolní. 🙈

moudivlacek
20. pro 2022

nemame uklizeno, nemame vyzdobu, nemame cukrovi, nemame nic :D ale i tak si Vanoce uzijeme, hlavne klid ;)

jahodi
20. pro 2022

já jsem udělala krásnej úklid v listopadu. Mám to tak ráda, nemusím do toho ještě dělat cukroví a uklizeno je i pak na ty vánoce.

Pokud ovšem od konce listopadu dítko nemarodí - jako letos. Jediný co vim, že se mi v prosinci díky uklizenýmu pracovnímu stolu podařilo dát do kupy pracovní plány na příští rok, jinak tu ten listopadovej úklid už není poznat.

A upřímně tenhle týden je dítko opět doma, není jí vůbec dobře a já mám pocit, že ani neseberu chuť na udělání našeho vánočního salátu. No nevím. Když se zadaří, máme být na 24.12. s kamarády na chalupě. Když ne, holt budeme mít marodné vánoce spolu. Film, kakao atd. Pokud se tedy zlomí ten moribundus a odejde jí nechutenství. :-/

rnika
20. pro 2022

Výzdobu máme, cukroví pečeme. Bordel tu je, protože jsme s mužem oba také spis bordelari. Takže chaos ve věcech je tu porad, hračky mi kluci roztahaji všude. Snažím se poklizet pravidelně, ale děti mi to pravidelně obnovují, takový nekonečný žůžo 😂

rnika
20. pro 2022

@lamiaaa Mela jsem to v dětství obdobně a zastávam názor, ze prave z toho důvodu ten úklid tolik nehrotim, snad mi to děti v dospělosti nebudou vycitat...

klarafucikova
20. pro 2022

@lamiaaa měla jsem to doma úplně stejně 🙂 Štědrý den jsem měla spojený jen s úklidem a čekáním na večeři, kdy si konečně sednu.. Zatímco ostatní sledovali pohádky, ja stihla sotva tu večerní, jo a to se ještě naši tradičně rozhadali 😀takže ve svém domově chci taky především pohodu a ne se furt za něčím honit..

priefi
20. pro 2022

To je tak super vědět, že v tom bordelissimu nejsem sama 😍

konidana
20. pro 2022

Drobky v suplikach , okna a zaprasene zdi fakt neresim. Jeste teda vytru (asi 23.v noci) , zas po mesici , aby se nam neprilepily darky k podlaze nafurt🤣. Do 23.je doma furt dilna, jezdime na trhy, takze nejaky uklid fakt nema cenu. Pak to tu bez prekracovani vseho vydrzi hadam tak den, max.2🙄😂. Jo a mame komoru , kam vsechno na tech par dni 6avrem za dvere😎

aneta15
20. pro 2022

Já jsem ráno krásné uklidila, sedla jsem si tady a asi 20 minut se kochala. Pak se vrátili tři děti domu a je tady fakt bordel 😁 i rozdrobenej rohlík po zemi. Jako humus doma nemám ale je prostě je vidět, že tady žijem 😁

axel85
20. pro 2022

Já jsem taky bordelar,ale v oblečení.co sundam ze sušáku,hodím na postel v budoucím pokojíčku.ani nepotřebuju skříň.jinakbprach,podlahy a nádobí musí být vždy uklizený

ada22
20. pro 2022

Letos poprvé jsem se snažila uklidit v předstihu, abych vše nehrotila na poslední chvíli. Celkem se i dařilo, ale poslední dva dny jsem nebyla důsledná a znovu se všude válí mega věci, tak na to dlabu. Uklidím na poslední chvíli jako vždy. Jsem si raději měla jít o víkendu zaběhat a číst knížku.

drep
20. pro 2022

Mně uklidila uklízečka začátkem prosince, jinak by se okna prostě nemyla, v zimě to dělat nebudu, nejsem padlá na hlavu. Teď je doma běžný provozní bordel. Nemám výzdobu, nepekla jsem (ale tchyně jo), nemám věnec. Mám ale spoustu pečlivě zabalených dárků, které snad adresátům udělají radost. Dárky mě bavil, tak to jediné řeším. Na štědrý den čurbes zastrkáme do skříní, utřeme prach a vysajeme. Pokud někdo přijde na kontrolu úklidu šuplíků, nebudeme spokojen. Vrásky z toho nemám.

melek5
20. pro 2022

@lamiaaa není tvoje máma i moje máma?🤣🤣🤣🤣 kecám jako bys psala o mě mámě taky jsme musely uklízet i na Štědrý den komplet všechno jako by byl normální den 🤷🤷🤷

martinau5
20. pro 2022

Abychom nemuseli uklízet, tak radši jedeme na svátky k našim 🙂