Na UZV nebylo nic vidět, i když bych měla být v 5+2tt

curdibilka
22. črc 2014

Ahoj holky, dnes jsem byla na UZV, protože podle testů jsem těhotná. Dnes jsem 38. DC a podle těhu kalkulačky na netu bych měla odpovídat 5+2tt, ale na UZV nebylo vidět vůbec nic. ☹ Dr. ho dělala fakt poctivě, kroužila na všechny strany, takových 5 minut a nikde nic. Samozřejmě mě uklidňovala, že je asi ještě brzy, otěhotnět jsem podle sexu mohla 5. nebo 8.7., jindy sex nebyl a poslední MS jsem měla od 15.6., takže teoreticky jsem 17. resp. 14. den po oplodnění. Vzala mi krev na HCG a mám si ve čtvrtek odpoledne zavolat na výsledky a příští úterý mám přijít znovu na UZV. Bojím se, aby to nebylo mimoděložní a do úterý mě z těch nervů asi klepne. Jo a ještě mi řekla, že ona vidí "něco" na UZV až od hodnoty HCG 1500, dřív ne... Myslíte, že je to fakt brzy ten 17. den po oplodnění, aby nebylo vidět vůbec nic?

evulina77
22. črc 2014

ještě je moc brzo, pokud jsi 14 dní po oplodnění, tak by to nenašel ani superman. Takže klid... Stejně to neovlivníš, co má být, to se stane a nervy tomu nepomůžou...

ivasad.
22. črc 2014

Podle mého hodně holek jde k dr. zbytečně brzo a pak akorát mají nervy jako ty. Náš dr. zve poprvé až měsíc po vynechané MS (8-9tt), když už tluče srdíčko, jinak dřív se má přijít jen v případě potíží. Myslím, že by to tak měli dělat všichni, co tak soudím podle častých dotazů tady... Takže vydrž, a držím palce 🙂

kass86
22. črc 2014

@curdibilka Ano, je to brzy. Já byla u doktora cca 21 dní od početí a také nic nemohl najít. Říkal, že se mu nezdá, že bych byla těhotná, že i sliznice je nízká. Každopádně sestra ho upozornila, že test byl pozitivní. Tak kouknul ještě jednou a řekl, že uvidíme, že možná tam něco je, ať přijdu cca za 14 dní. A jak to dopadlo? V září čekáme chlapečka 🙂. Držím palce a zbytečně se nestresuj.

curdibilka
autor
22. črc 2014

@ivasad. No, já tam volala minulý týden, protože jsem měla ještě penicilinové atb na anginu, tak jsem se chtěla poradit a navíc má moje dr. od příští středy 3 týdny dovolenou, proto mi řekla, ať se stavím dřív, jinak by mě jako u první dcery pozvala až v 8.tt. 🙂 Ale moc tobě i
@evulina77 děkuji. Musí to být v pořádku. 🙂

curdibilka
autor
23. črc 2014

@kass86 Děkuji, jsem z toho nervozní, navíc mám dovolenou, takže "nemám co na práci" a čas se mi hrozně vleče. Zítra odpoledne si zavolám na to HCG a uvidím, co mi řekne sestra popř. dr. 🙂 Děkuji holky, musím být optimista. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru