35+1 a miminko je o tři týdny menší

karol1996
8. led 2019

Dobrý den, dnes jsem byla na klasické kontrole u mě doktorky, která mi sdělila, ze je miminko o tři dmtydny menší, než by melo byt, napsala mi žádanou na lepší ultrazvuk tady v nemocnici - na čtvrtek. Co mu hrozí, pokud se mimco v bříšku špatně vyvíjí? Dělali mi dnes i monitor srdíčka a ten vyšel jak měl. Je možné že mimco bude jen menší? Přítel i ja jsme dost veliký. On má 198cm a ja 180cm. Děkuji za odpovědi.

kkacenkkast
8. led 2019

@karol1996 ahoj resim od 30tt ten stejny problem stale a stale dokola, nejdriv ze mala mela na zacatku 8. Mesice jen 1kg pred tydnem ve 33tt 1500g no tak me poslali do rizikove poradny kde rodim( Apolinar) no a miminko je hodne na spodni hranici, ale oni udělají monitor, kontrolu a hlavne maji uplne jine lepsi ultrazvuky takze me nakonec po kontrole jinym lékařem vysla nad 2kg, coz je oproti minulému tydnu cca 5 dni zpet rozdíl 600g🤔 takze zadny stres. Kontrolují průtoky a placenta a pokud se projeví ze vse je Ok jen mimi mensi, tak to hlídají. Pokud ale průtoky nebo neno srdicko, cokoliv neni v poradku straší předčasným vysíláním porodu. Stale je to ale lepsi v tom, ze tak miminko venku bude stridat daleko méně nez v brisku.

kkacenkkast
8. led 2019

@kkacenkkast vyvolanim*

karol1996
autor
8. led 2019

@kkacenkkast do téhle kontroly bylo mimco právě vždy v pořádku, dokonce větší, než by melo být, takže jsem z toho hrozně špatná, bulela jsem jak mimino, připadám si hrozně, jako bych neuměla v sobě ani nechat vyrůst mimco :D ... vím, ze za to nemůžu ale je mi hrozně...

cinam
8. led 2019

@karol1996 já měla mimčo sice jen o dva týdny menší dle odhadu (moc jim ale nevěřím), ale nikdo to víc nekontroloval. U těch tří týdnů už je to dle mého doktora hraniční a minimálně by to chtělo kontrolovat průtoky pupecnikem. Jinak by mimčo muselo dřív ven. Já nakonec rodila na termín a malej měl 2850 g. Byl sice maličkej, ale jinak vše úplně v pořádku a teď už to krásně dohání. Tak držím palce 😊

karol1996
autor
8. led 2019

@cinam děkuji 🙂 Hrozně moc me to vylekalo 🙂

lnk84
8. led 2019

@karol1996 Mě syn v 39+6tt vychazel na 2500g, proto jse šla druhý den na vyvolání a ve skutečnosti měl 3050g, tak nevím jestli jsou ty jejich měření moc přesný...ale určitě je to lepší prekontrolovat

ah1234
8. led 2019

Mna tiez strasili, ze maly je malicky a stale strasili vyvolavanim.. Nakoniec sa mu aj zhorsili ozvy, ale porodila som spontanne v 37+4 a maly mal 2600g/46cm. Uplne zdrave dieta. 2 dni pred porodom ho hodinu merali a doktor povedal ze viac jak 2.3kg mat naozaj nebude.... :D

karol1996
autor
8. led 2019

Ja se hodně uklidnuji tím, že ačkoli jsme ja i přítel dost vysocí, tak jsme oba typické nudle (teda ja jsem ted spíš jak vypasena nudle :D ) ale před těhotenstvím jsem byla hubená a přítel je úplný kost a kůže, takže si říkám, jestli mimco nebude po nás.. ale to ae asi dozvím až ve ctvrtek, na tom celkem ultrazvuku, pokud bude mit jen menší břicho, asi budu klidná, protože prostě nemá být po kom macate :D

ah1234
8. led 2019

@karol1996 ja som mala na rizikovom strasne super doktorku, ta na mna mrkla a hovori, ze po kom asi chcem, aby to minimo bolo (ja mam 162cm a 46 kg, ale priatel je vysoky dost) a ze ci si myslim, ze by zo mna vyletelo 4kg dieta, ze priroda to zariaduje tak, aby kazdy porodil to, na co je schopny (mala som uzku panvu.. a hlavne male brucho, mrkni fotky u mna ked chces). A je to skutocne tak, maly je chuducky po mne a relativne dlhy po tatovi, takze v 3 mesiacoch ma 58cm a 4500g. A je zdravy... tak kaslat na to. Ja som sa stresovala, ale ako to proste ovplyvnis ? Nijak, male sa narodi take, ake sa narodi.. a aspon sa ti bude dobre rodit 🙂 maly bol na 3 zatlacenia von a ja bez jedineho poradenia...

karol1996
autor
8. led 2019

@ah1234 ja mam právě břicho taky spíš nijaké, než nějaké pořádné a to jsem ted 12kg v plusu, ale všichni mi hlásí, ze nechápou, kam to dávám :D ale nevím no, když bude muset ven, tak spunta vyndaji a jestli zbytečně, budu nakrkla :D

blondynka400
8. led 2019

@karol1996 jsou to jenom odhady, které čím je těhotenství pokročilejší, tím jsou méně spolehlivé. Určitě je potřeba zkontrolovat průtoky a další věci, ale neplašila bych. Ad Vaše a partnerova výška, to vůbec není u miminka rozhodující, že bude veliké, to s tím vůbec nemá nic společného. Máme rozměry dost podobné jako vy, a obě děti narozené v 39 tt, jedna 3,1 a druhá 3,25 kg .-) Takže standart, spíše méně. A ještě jedna věc k těm odhadům váhy, je to hlavně podle délky kostí a obvodu hlavy, co je na tom neví ani ten sebelepší UTZ a doktor, proto není výjimka, že se spletou i o kilo... .-)

blondynka400
8. led 2019

@karol1996 a ještě jedna věc, vysoké holky moc břicho nemívají. Já vždy na konci 9 měsíce vypadala jak většina v 5, u prvního těhotenství to bylo úplně. Nevím, kde mohla být schovaná 😀

karol1996
autor
8. led 2019

@blondynka400 doufám v to 🙂 moudrejsi budu ve čtvrtek, ale me nejvíc štve, ze moje gyndarka je dlouhodobě nemocná a tato doktorka to u měřila tak zvláštně, vůbec ji to nešlo a x krát to premerovala... tak jsem na to sama zvědavá, co mi povedi v nemocnici 🙂

ah1234
8. led 2019

@blondynka400 ja som naopak nizka a doteraz tiez nechapem, kde sa mi maly do brucha nacpal... moja prva myslienka ked som ho vytlacila bolo, ze kde to kelu sa tam zmestil :D

blondynka400
8. led 2019

@karol1996 ono hodně záleží na poloze. Když je mimi hodně nacpané v pánvi, už se nedá pořádně změřit....

@ah1234 je to zvláštní kouzlo no🙂🙂

karol1996
autor
8. led 2019

@blondynka400 opravdu? Tak proč me tak vystresovala :D říkala mi, ze ma hlavičku nacpanou uz hodně nízko v pánvi (jsem otevrena uz i na jeden prst) :D a prý ma mimino tu hlavičku hodně nízko :D tak ja nevim, panikarim asi zbytečně a celý den bulim taky zbytečně :D

blondynka400
8. led 2019

@karol1996 fakt... Jak je hlavička narvaná dole, nedá se to pořádně změřit a pro výpočet váhy je velikost hlavy v UZT v konečném stádiu extrémně důležitý.
Protože někteří doktoři jsou na zabití a jaksi nechápou, že těhotná žena a žena po porodu je jaksi pod vlivem hormonů a ne vždy přemýšlí úplně racionálně.
Neříkám že zbytečně. Ať se na to v nemocnici pořádně kouknou, udělají všechny potřebné vyšetření a pak se můžou dělat závěry. A ne z jednoho měření bůhvíjaké doktorky .-) Dejte si něco dobrého, nebulte a klid .-)

cherris
9. led 2019

Mě zase pořád strasili kvůli cukrovce, ať si to hlídám, aby malá nebyla obřík... Nakonec na mě po porodu vykoukla panenka 2,5 kilo, normálně v termínu. Doktor od asi 30. týdne řešil jen ozvy a průtok, to že bude menší jsem začala tušit až v porodnici, kam sem jela plašit den předem.

karol1996
autor
9. led 2019

Všem vám moc děkuji za uklidnění 🙂 Ja v tom viděla konec světa 🙂)

karol1996
autor
10. led 2019

Tak jsme dopadli docela fajn, ma sprajcly "jen" bříško, za týden zase ultrazvuk a pokud alespoň trochu nebere, je to ok 🙂

blondynka400
10. led 2019

@karol1996 to jsou dobré zprávy... 😉 Vše bude v pořádku, uvidíte 👍

cinam
10. led 2019

@karol1996 náš malej měl taky malé jen bříško. Ostatní odpovídalo. no a je to takovej náš hubenourek 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru