35+2tt, vyšší tlak. Poradíte mi?

barunkiss
8. pro 2020

Zdravím ☺️.

Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa, kde docházím už každý týden kvůli vyššího tlaku, který mám posledních par týdnu. Dnes si všiml, že mám oteklé lýtka a ruce, já to nijak neřešila s tím, že otoky jsou normální. Bílkovinu v moči jsem neměla. Tlak mi naměřil 130/80 s tím, že mě upozornil, že kdyby stoupl nad 150/100 mám jet do nemocnice. Doma mi to nedalo, změřila jsem si tlak a měla jsem v klidu kolem 132-145/85-92 několikrát za sebou a otoky lýtek a prstů na rukou mám pořád, jinak nic.

Tak nevím, jestli fakt čekat až mi ten tlak vyskočí tak vysoko jak říkal, nebo to nepodceňovat.

Děkuji za všechny odpovědi ☺️.

chasing_rabbits
8. pro 2020

Já bych se držela rady doktora 🙂 pokud nemáte problémy s dušností, nebo jste si nevšimla, že máte nateklé nohy více než předtím tak bych raději vyčkala doma... uvidíte zítra ráno... držím palce

barunkiss
autor
8. pro 2020

@chasing_rabbits otoky nejsou nijak výrazné, že by nějak “bily” do očí. Proto jsem to nijak neřešila 😊. Děkuji moc za odpověď 😊.

janinasm
8. pro 2020

Ten tlak není zas tak špatnej, ale kdybys začínala otykat víc nebo měla problémy s viděním tak bych jela. Hlavně se nestresuj. Otekani v těhotenství je dost běžné a ten tlak ti výš už lézt nemusí.... Každopádně se měř a při překročení tě hranice do nemocnice radši jeď.

barunkiss
autor
8. pro 2020

@janinasm děkuji za odpověď 😊. Jsem z toho nervózní, tak možná z toho jsem měla vyšší i ten tlak, možná, tak uvidím zítra

mariladka
8. pro 2020

Já měla otoky i vyšší tlak, jednou i bílkovinu. Otoky jsem měla tak, že jsem musela v 6m sundat prstýnek, na zimu v 8m jsem si musela koupit větší boty a kotníky jsem neměla. Byla jsem celkem dost oteklá, měla jsem nahoře skoro 20kg v den porodu 😀 půlka z toho byla jen voda. Tlak jsem měla vyšší asi jako ty, dostala dopegyt, jeden ráno a jeden večer, ale to až v tom 9m. Doma jsem si měřila, instrukce zněli, lehnout si, v klidu a pak třeba po 15-30minutách měřit, bez mluvení. Talk mi nepřekročil hranici 150/100, tak jsem se jen měřila. Bála jsem se, že skončím v nemocnici. A pak když mi našli tu bílkovinu, to už jsem docházela do porodnice na monitory, tak mě dr nechtěl zbytečně hnát do nemocnice, udělali jsme sběr 24hod a donesla jsem zkumavku, a bylo to negativní. někdy se prý bílkovina ukáže po mase, stresu atd. Ale pokud by to překročilo hranici, jela bych. Já teda jednou měla překročenou hranici, ale to mě na kontrole blbě změřili, vyfuněla jsem k nim dvě patra, zadýchana, ani jsem si nesedla a už mě měřila 😀 po kontrole už zas v pohodě.

barunkiss
autor
8. pro 2020

@mariladka docela jsi mě uklidnila, dekuju 😄. Ráno mívám v klidu tlak i 119/79 a pak pres den kdy proste uklizim, teď peču cukroví atd tak to vyletí a večer když sedím i dvacet minut tak těch 132/89 klidně i mám, někdy nárazově i více, ale teď jsem si dost měřila nervózní z toho co mi řekl doktor a tak to asi letělo nahoru samo🤔

mariladka
8. pro 2020

@barunkiss musíš být fakt v klidu při měření, nemyslet právě na to co ti dr řekl a klidně si prostě večer lehni k tv a pak si t po té půl hodce změř a měj už ale připravený tlakoměr 🙂 A taky záleží na talkoměru, my ted pořídili dražší, prý má být srovnatelný s lékařskými a měří mín než ted předchozí, o trošku ale i tak 🙈

kamoulinek
8. pro 2020

Já měla 140/90 ke konci těhotenství a nic mi neřekli.. Ale to kvůli tchyni měla pořád problémi nějaký..

janinasm
10. pro 2020

@barunkiss tak co tlak? Jakej ho máš? Meris se?

barunkiss
autor
10. pro 2020

@janinasm merim každé rano, pohybuje se při druhem měření v klidu kolem těch 120/84, tak to je zatím v pořádku 😊.

janinasm
10. led 2021

@barunkiss ahoj co tlak? Jak jsi na tom teď? Nebo už je mimčo venku? 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru