Arytmie plodu v těhotenství, měly jste něco podobného?

ikaterina
18. zář 2013

Zdravím maminky, a prosím o vaše zkušenosti. Dnes jsem byla na kontrole v poradně u gynekologa a kromě toho, že jsem měla vysoký tlak 150/90, tak zjistili u mimča v bříšku arytmiii. Srdíčko jí bije nepravidelně, na monitoru jsem byla 2x a potvrdil to doktor i poslechem. Zítra mě posílají na vyšetření do poradny pro riziková těhotenství do Hradce Králové. Jsem teď totálně vyděšená, co se bude dít a aby bylo mimi v pořádku... ☹ Měly jste v těhu něco podobného a jak jste dopadly? Bylo nakonec vše ok? ☹

ikaterina
autor
18. zář 2013

Opravdu žádná mamka neměla podobný problém? ☹

hardlove
22. zář 2013

Mi meli ve 20tt na uz zachycenou brachikardii plodu velmi nizkej tep srdce jeden den jsem si prolezela v nemocnici byli jse na kardiologii a srdicko vyslo naprosto v poradku.

ikaterina
autor
25. zář 2013

@hardlove Tak to vám to dobře dopadlo 🙂 U nás to je momentálně tak, že jsme přešli do HK, do konce těhu tam každý týden budeme jezdit na kontroly do té rizikové poradny, protože náš problém přetrvává ☹ A rodit budu taky tam. Srdeční akce nepravidelná, jsou tam nějaké předčasné síňové stahy... Takže nás budou hlídat, zatím se to nebude nijak jinak řešit, protože mimčo je jinak v pořádku, roste tak jak má... Bojím se, ale snad to nakonec bude všechno ok 😵

hardlove
25. zář 2013

@ikaterina No srdico mame v poradku za to jsem rada, v rodine mame domikavost srdecni chlopne. Snad to bude dobry hlavni je ze se na to prislo a bude se to peclive sledovat. No mi jsme si vymysleli nakonec neco jinyho oba dva kluci maji vvv ledvin A vzhledem k tomu ze maji oba dva totoznou vadu tak je to geneticky. Drzime palecky at vam to dobre dopadne

ditt
25. zář 2013

Já měla stejný problém cca od 35.týdne, kdy jsem začala chodit na KTG. Ozvy miminka byly špatně zachytitelné, musela jsem taky hned do porodnice, ozvy pokaždé špatné, byla tam srdeční arytmie u malé, takže jsem byla pár dní hospitalizovaná a pak jsem docházela co druhý den na kontroly, Nakonec mi porod vyvolali 38tt+4, protože doktoři měli strach, Malá měla arytmii i po porodu, takže si ji nechali chvíli v inkubátoru a pak dělali několikrát EKG, ale naštěstí vše vymizelo a po 3 měsících jsme byli dokonce vyloučeni i z kardiologie, že je vše v pořádku 🙂 Tak snad to tak dopadne i u Tebe 🙂 Držím palce!

ikaterina
autor
25. zář 2013

@hardlove Aha, tak to mě mrzí, že se u vás zase objevilo tohle s ledvinami. Člověk si nevybere. Tak aspoň doufám, že to je něco, s čím se dá každodenně normálně fungovat, že to děti nějak extrémně nezatěžuje... A díky za podporu.

ikaterina
autor
25. zář 2013

@ditt Ani nevíš, jak jsi mě potěšila, díky 🙂 To je super, že se vám to takhle samo spravilo, já jsem právě četla na netu, že se to stává, často, že tyhle věci po porodu samy vymizí. Doktorka na UTZ říkala, že je to nezralostí toho srdíčka. Já jsem právě byla na monitoru už 2x, i když je jakože ještě brzo, a taky byly ozvy pokaždé špatně zachytitelné. Tak uvidíme na kontrole příští týden, bylo mi řečeno, že když budou ozvy pořád špatné, tak porod bude nejspíš na císařem, ale uvidíme, oni mi právě vždycky dělají ještě ten UTZ, pro kontrolu.
Ale už se začínám aspoň trošku uklidňovat a myslet optimisticky... že to dobře dopadne. Díky 😉

ditt
14. lis 2013

@ikaterina Ahojík, gratuluji k malé Sofince! 🙂 A jak to všechno dopadlo se srdíčkem?

ikaterina
autor
15. lis 2013

@ditt Ahoj a díky za gratulaci 🙂 Nakonec to dopadlo víc než dobře, vypadá to tak. Do konce těhotenství se ta arytmie hodně zlepšila, dokonce jsem nemusela rodit císařem a malá se narodila přirozeně v den termínu porodu. Pak ji den monitorovali, byla na EKG a všechno vypadalo v pořádku, arytmie žádná, jen má hraniční velikost u jedné srdeční síně. Příští týden jdeme na kontrolu na kardiologii tady u nás, tak snad to bude vše ok 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru