Bolesti rukou v těhotenství. Máte zkušenost?

28marci
8. říj 2011

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s bolestmi rukou v těhotenství? Mě začaly bolet ruce asi před 14 dny, jsem v 32tt. Bolí hlavně v noci, začalo to palci, při neopatrném pohybu jsem měla pocit, že mi vyskakuje z kloubu. Teď už mám nepříjemný pocit pnutí v dlaních, ve všech prstech celý den - jako bych měla ruce oteklé, ale oteklé nejsou. Není to nic tragického, ale otravný pocit 😝

saminka
21. říj 2011

@28marci je to nejspis ten karpalni tunel syndrom, je to zpusobene prebytkem vody v tele v tehu a melo byt prestat az porodis, ja to mela u prvni dcerky a fakt to zmizelo, ted to mam znova ale je to nejak horsi a vic bolestive tak uz se nemuzu dockat az druhe mimi porodim 😒

28marci
autor
24. říj 2011

@saminka Děkuju🙂 Už jsem o karpálním tunelu zaslechla, ale v životě by mě nenapadlo, že to má taky souvislosti s těhotenstvím. No uff, už se těším, až bude prcek na světě a moje tělo se dá zase nějak pomalu dohromady 😉

xvitk101
24. říj 2011

@28marci Měla jsem to samé. Po porodu se mi to ještě zhoršilo, asi jak jsem malého nosila a ruce na to nebyly zvyklé. Po 6N to bylo lepší a zmizelo to samo asi za 2 měsíce.

saminka
24. říj 2011

@xvitk101 teda fakt tak dlouho? ja prave z toho mela hruzu, ze jak budu mimi zvedat v noci na kojeni atd ale nemusela jsem to resit, fakt to zmizelo skoro ze dne na den, ale ted to mam o dost horsi tak se hrozim jestli to zmizi tak brzy jak u prvniho....
@28marci no jo, nic nam jineho nezbyva, ja uz taky odpocitavam dny, Mia se narodila v 37.tydnu a ja si tak predstavovala, ze i druhemu mimisku se bude chtit na svet driv 😎 😎 no ale zatim to nevypada 😅 taky bych si nemyslela ze to bude souviset s tehu ☹

28marci
autor
25. říj 2011

Zdravím vás, holky, já počítám dny a to mám "ještě" 5 týdnů 😉 Dneska v noci jsem zjistila, že spím jako "ježíš na kříži", na zádech a ruce roztažené - to je jediná poloha, kdy se to dá vydržet a nemám pocit, že nemám žádné ruce 😝 Stejně se ale probouzím s pocitem, že moje ruce nejsou vůbec moje, že bych neudržela jehlu ani nic podobného, naštěstí se to v průběhu dne trošku zlepší... Doufám, že to opravdu zmizí a nebudu to muset nijak řešit, já hlavně bojuju s tím, že je to moje první těhotenství a vůbec nevím, co je normální, co ne, co se prostě musí přežít a vydržet a kvůli čemu by se mělo panikařit a řešit to s dr. 🙄
Vydržme, vydržme - ne že by nám něco jiného zbývalo 😀

mariet31
24. říj 2015

Ahoj holky jsem tet ve 35+1 už asi 3 týdny mne boli ruka pravá brní mně dlaň a konečky prstů.večer se k tomu přidává bolest lokte ...je to mé 3 těhu a tohle jsem ještě neměla. .ale myslím že To nebude karpalni tunel...asi

cilkat
29. říj 2015

U mě otékající ruce jsou kupodivu většinou od přetažených ramen a trapézu. Zvlášť to, co popisuje Marci vypadá hodně podobně. Zkuste se protáhnout - takové ty různé šikmé úklony hlavy, nebo "kroucení" hlavou, ale fakt hodně pomalinku a držet rovnou páteř. Mě to pomáhá... jen bacha na to, že to občas chytá i spodní žebra, což už je skoro břicho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru