Bolesti v podbřišku a kyčle v 2. trimestru

smudlinka2019
22. srp 2012

Holky,dneska mi začaly bolesti úplně dole v podbřišku,pak se mi ta bolest přesunula do kyčle a teď i nad,no víte asi co 😀 když ležím,tak je to dobrý,ale když vstanu,tak kolikrát nemůžu ani chodit.Neměla jste to taky některá?Dvě maminky už mi psali,že to měli také,ale jedna mi psala,že jí to po hodince přestalo a mě už to bolí asi dvě.Nepomohlo vám na to aspoň něco.Ležím a jsem v klidu a pořád to samý 😒

schnek
22. srp 2012

měla jsem v druhém těhotenství, objevilo se mi to cca jako tobě. Bolely mě kyčle a stydká spona, kolikrát jsem nevěděla, jestli někam dojdu, první tři kroky byly kritický 😅 prostě mi povolila pánev. Pomáhalo mi stáhnout boky pevnou šálou, pak to bylo lepší 😉

venuss
4. zář 2012

ahoj holky, já mám teď problém a to takový, že mě bolí hodně v podbřišku. když vstanu nebo kdyz jsem predklonena,tak me to boli, kdyz jsem v klidu a lezim,tak me to neboli, ale jakmile si na bricho trochu zatlacim,tak to bolí.je to mé druhé těhotenství a čekám dvojčata. Včera jsem byla u doktorky s tímto a udělala kontrolu čípku a vše je prý v pořádku. Už mě to ovšem bolí 3tí den.☹ Na internetu jsem nikde nic nenasla. Mám strach abych neměla zánět dělohy nebo tak něco.☹

kachnicka215
14. bře 2019

@venuss Ahojky, mě v poradně řekli, že to je tím, jak miminko poslední měsíce roste a tím pádem se hodně roztahuje děloha. Nebo spíš ty vázy, které jsou právě v podbřišku. Taky mě to dost trápilo. Tak pro klid duše jsem se na to hned ptala. Takže je to prý úplně normální.

xxxzuzajdaxxx
14. bře 2019

Ahoj, mně to bolí jakoby dole, hlavně když se třeba oblékam a stoupnu na jednu nohu. Nebo když měním polohu, vstávám z postele a tak. Nekdy vice, nekdy mene. Jsem zasita, 27.tt a cipek 2,2 cm ☹. Odpočítávám dny a týdny, musím hodně ležet.

kachnicka215
14. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx to já kvůli zkracujicimu se čípku ležím už přes měsíc. A už mě to přestává bavit. Nemůžu vůbec nic dělat. Už se celkem těším až porodním i když doufám, že to nebude příliš brzo.

xxxzuzajdaxxx
15. bře 2019

@kachnicka215 a kolikátý týden jsi? Já jsem taky ležák. Od 19.tt s krvácením, pak v lednu mě zasili kvůli cipku, takze dalsi lezeni, čípek se zlepšil, tak jsem začala trošku fungovat a radovat se a je to tu znovu.

kachnicka215
15. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx teď jsem ve 32.tt ale jak říkám už přes měsíc ležím. Doktor mě postrasil nemocnicí tak jsem raději poslechla. Přeci jenom raději budu ležet doma než tam, kam kvůli chřipce nikdo nesmí. Dnes jsem zrovna byla u lékaře a čípek se zase prodloužil, takže to ležení nejspíš pomáhá.

xxxzuzajdaxxx
15. bře 2019

@kachnicka215 a jaký máš čípek? Já se taky snažím, ale mám doma 4leteho kluka, tak musím například jít číst pohádku, a je pár úkonů, které beze mě nejdou, denně je ale do čtyř ve školce, tak to ležím že chodím jen pít a na záchod a na jídlo a od odpo si pak hrajeme v leže. Nemocnice by byla asi lepší režim, ale už jsem tam 14 dni ležela a byla to muka, kvůli synovi. 32.tt krásný stav!!!

kachnicka215
15. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx no čípek dnes 31mm,tak to je prý dobrý. Je to moje 1.tehotenstvi,tak netuším jak se pohybují ty rozměry. Jsem si právě říkala, jak to dělají maminy, co mají doma děti a do toho musí ležet? Ale už mě to ležení fakt nebere. Potřebovala bych si připravit věci, ale při představě že se budu ohýbat u pračky - no nevím nevím. Aby se mi ten čípek zase nezačal zkracovat. Už takhle mám obavy z hospitalizace kvůli vysokému tlaku a do toho ještě tohle. No snad to bude v pohode

xxxzuzajdaxxx
16. bře 2019

@kachnicka215 no jde to s dětmi špatně, moc nechápe, proč s ním nemůžu blbnout jako dřív. A nemocnici už vůbec nedával. 31 je krasny stav, to bych byla v klidu, kor ve 32.tt. Držím moc palečky!

nika_nadherna
16. bře 2019

Rozvolňují se vazy v pánvi, měla jsem to taky, asi od 20tt. Ke konci jsem kvůli tomu musela jít i na neschopenku, skoro jsem nemohla chodit. Po porodu to zmizelo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru