Bolesti v podbříšku. Poraďte!

squirell
19. kvě 2008

nazdar,
tak jsem se poprvé dívala na stránky o těhotenství. wau, asi jsem se ještě neměla dívat, z poloviny mi stávají vlasy na hlavě.
ráda bych napsala jak moc jsem v těhu, ale nevím. Vyloženě divnej doktor (po tom co jsem přišla z pozitivním testem) mi řekl, že podle poslední MS nemůžu být těhotná, ale když jsem mu řekla, že to bylo stejně nějaké divné(špinění) tak teda, že mi udělá ultrazvuk. no a konstatoval, ale jo je tam. Měřil nějakou černou tečku kroutil hlavou, pak nějakým kolečkem a pak mi řekl at přijdu za14dní. Jo a houknul na mě od dveří, že teda jako gratuluje. A já jsem pěkně pomatená, protože mě docela berou křeče v podbříšku, hlavně večer ale někdy i přes den. Ted nevím jestli to mám říct v práci, páč ji mám docela nebezpečnou. Ale zároveň když budu dělat rozruch, mám strach že potratím, že se odloupne to vejce nebo, že plod umře, a že to můžu klidně ovlivnit tou prací, no ale vysvětlujte pak někomu, že jste potratily. No mě z toho klepne. Jeslti budete některá z vás tak hodná a poradíte mi, budu ráda. dík Marcela

teufelchen
2. čer 2008

Meusicka.....taktiez blahozelam....a vitam ta medzi nami 😉

campi
2. čer 2008

teufelchen: nedáš si do profilu tt?🙂

teufelchen
2. čer 2008

😉 Campi...dam...ale az to budu mit cerne na bilem z ultrazvuku....takze musis si pockat do 5.6 😉

meusicka
2. čer 2008

teufel.. dakujem, jeej aj ja mam v plane ist k dokimu 5.6. 🙂 a inac ti ako vychadza termin porodu? mne zatial MK vypocital na 28.01.2009

sue13
2. čer 2008

Ahojte baby 🙂 Pridávam sa k Vám. Som 10 den po ET a stale mam bolesti v podbrusku... Vraj to moze byt preto ze sa embrijko uhniezduje... Ja v to dufam, ale aj tak som z toho znechutena a nervozna....
V piatok idem na krv.

teufelchen
2. čer 2008

meusicka.....podla mojho laickeho vypoctu na 4.2.2009...ale uvidime.Teraz musim riesit zmenu gynekologa...a vobec mi to neni po chuti.Ta moja gynda je starucka doktorka...a naviac alkoholicka ☹ toho 5.6. ma objednala na ultrazvuk k inemu dokimu....bo ona ho nema.Opytam sa ho, ci nema volno a ci by som nemohla prestupit k nemu..ak nie..pojdem priamo na Bulovku...a tam sa opytam.Tak snad budem mat stastie.

teufelchen
2. čer 2008

sue...vsetky sme z tej bolesti podbruska v prdelke 😉 ale neboj, ked to mame vsetky...tak je to asi v poriadku.Ja som si uz 2 dni nedala magnezium, co mi dala doktorka na tie bolesti...a je mi lepsieeeeeeeeeee 😀

sue13
2. čer 2008

Doktorka Ti dala magnezium na bolesti???? A nepomaha hej???
Vies ak su tie bolesti z tehotenstva tak to velmi rada vydrzim 🙂 🙂 🙂
Len ta neistota 😠 😀

teufelchen
2. čer 2008

Dala mi magnosolv...a mavam z toho este vacsie bolesti...tak som to skusila nedat...a je to lepsie.Ved prave...neistota je najhorsia.....ale aspon sa podporime navzajom....kedze to tu mame vsetky

sue13
2. čer 2008

Presne tak, pomoze aj ked o tom s niekym aj pokecas 😉
Necitala som strany do zadu.... Ty si tehulka???

teufelchen
2. čer 2008

Dufam, ze som 😉 11.5 som mala ovu a snazilkovali sme sa.Asi to vyslo.Nasla som si 27.5.//.Ale v ten den sa mi urobilo straaaaaaasne zle v praci..tak som pre istotu isla na gyndu.Ona bez toho, aby potvrdila tehu, predpisala mi calibrum a magnosolv...a ze ak nezacnem menstruovat, tak som tehotna.A ked som sa jej opytala, ci ma neposle aspon na krv, ..tak povedala...ze ak zacnem krvacat, tak nie som tehotna..a ak nezacnem...tak proste som a mam ist 5.6. ku kolegovi.na ultrazvuk 😖 no...divny pristup..dala mi neschopenku..a kedze zatial stale nekrvacam...a ciarky uz uplne silne tak toho 5 pojdem...a odidem od nej co najskor ak sa to potvrdi.

teufelchen
2. čer 2008

Sue,...a ako to mas so spankom?Ja nemozem vobec spat.Vzdy sa zobudim nieco po 02:00 a do rana sa len prehadzujem.

sue13
2. čer 2008

To je divna lekarka 😒 , vymen ju lebo to vobec nechapem.... 😒 Niektori lekari su na hlavu. Aj ja som takych par presla, ale na stastie som uz nasla super lekarku....
Ja idem na krv 6.6. Moja tak Ti velmi drzim palce 🙂 Mozno budeme tehu spolu 😀 😀 😀

meusicka
2. čer 2008

sue... nebojkaj tie bolesti naozaj mozu znamenat ze sa tam nieco pekne deje 🙂 a prsia ta nebolia? ja som tento posledny cyklus mala pocit ze daco sa mozno podarilo lebo rpsia ma zacali boliet velmi skoro, uz 3-4 dno po ovulke.

teufel... tak tvoja dokina je fakt cudna ale ono je to naozaj tak ze lekari sa v pociatocnom stadiu tehu este nikam neponahlajus testami. ja som za mojim rovno prisla s tym nech mi zoberie krv, ale u mna to fungovalo, lebo ja som po operacii stitnej zlazy a preto mi musia v pripade tehu nastavovat lieky. dalsia vec je ze aj ked mi tu krv zobrali, nevedela som sa tyzden dopatrat k vysledkom. az minuly piatok mi lekar potvrdil ze podla krvi som tehulka. takze na endokrinologiu som sa mozem dokopat len teraz a to dufam ze mi lekarka nepovie nic zleho, ved pomaly zacinam 7tt

sue13
2. čer 2008

Ja spim v pohode, len sa mi zle zaspava. Ty si teda tiez na PN??? Ja budem ak som tehu na PN celych 9 mesiacov 😨

sue13
2. čer 2008

Meusicka ahoj 🙂 Prsia ma bolia ako nikdy a mam ich velmi naliate. Ale to moze byt aj z hormonov ktore musim brat 3x denne po 2tbl.... Aj brusko mam nafuknute akoby som bola uz v 5 mesiaci 😵

meusicka
2. čer 2008

teufel.. ja teiz nemozem spavat odkedy som tehu, ale zase cez den by som niekedy zaspala aj postojacky 😝

sue... tak potom by to mhlo byt ono. ja som teraz mala tri dni taku zapchu 😢 hrozne daco, vcera som si ako prve papanicko dala activiu nech sa mi konecne pohne zaludok 😝 😅

teufelchen
2. čer 2008

meusicka......Zlato..ty mas stitnu zlazu..a ja som po hormonalnej liecbe pseudotumoru v mozgu..takze akonahle mi ona potvrdi tehu..musim k neurologovi, aby vylucil, ze sa nador znova rozbehne. 😖

sue.............ano, som na PN...robim vrchnu v restike...takze mna do prace nepustia a naviac mi do prace nedovoli chodit ani neurolog.

teufelchen
2. čer 2008

😀 meusicka...ty zapchu...a ja chodim zase na zachod furt...kazducku chvilu....vcera ma to chytilo v restike.. 😀

Sue...a co sa tyka prs..uz mam len bradavky citlive...a co brucha...tiez mi nafuklo..a mam ho ako v 4 mesiaci.

meusicka
2. čer 2008

teufel... tak kazda ma nieco 😒 my sme sa niekedy s babami na intaku doberali ze sme ako stare baby, stale niektora nieco ma 😝

teufel... tak ty si budes tehulkovanie uzivat doma, a mas povolene nejake vychadzky aspon?

teufelchen
2. čer 2008

meu...zatial len od 10-12...ale snad to zmeni..chcela by som si niektory mesiac vybrat a ist domov na Slovensko.A tam relaxovat na zahrade...nie tu, v prasnej Prahe a mini bytiku.
Co sa tyka mna.....a starych bab..tak mi kamosi hovoria...ze nie som mucholapka-ale nemoclapka...bo co sa kolo mna suchne..to chytim ☹

meusicka
2. čer 2008

teufel...no a mozno sa to po tehulkovani spravi 😉

teda ta zapcha 😝 uz aj ja som mala pocit ze mam brucho ako v 5 mesiaci 😅 nastastie activia zabrala 😵

sue13
2. čer 2008

Meus, veru. Sme ako hypochondri 😀 😀 😀
Ale je to zial realita, no co narobime.... 😒
Teuf ty si mala nador na mozgu???? ☹ ☹ To ma mrzi ☹
Mas vychadzky nie? Ja mam, 4hod denne. Zda sa mi na hlavu urcovanie casu vychadzok tehulkam. To ako v base...

teufelchen
2. čer 2008

No ano..ale ja zapchu nemam..a brucho mi stale nafukuje....tak uz neviem co to je.ale snad je to v pohode.Nechcem to zakriknut, ale dneska sa citim vynimocne dobre...kiezby to bolo stale... 😉

meusicka
2. čer 2008

teufelchen.. este som sa chcela spytat to dokina ti predpisala calibrum baby plan? ja akurat teraz koncim femibion ale uz ho nechcem brat lebo sa mi zda ze sa mi po nom zhorsila kvalita pleti 😠

katulikzlatulik
2. čer 2008

ahojte baby... ako citam, tak sme skoro na tom rovnako... ja mam zajtra dostat mrchu... ale som si robila dva testy na 24. den a 26.den a vysli mi dve ciarky, ale jedna bola velmi slaba.. ale druhykrat bola uz o trosku silnejsia...
takisto uz asi 5 dni mam bolesti bruska... dnes je to uz ok... a takisto nemozem spavat, sa zobudim o 5:05 a dalej neviem spat hoci som sla spat nieco pred polnocou... a takisto ma pobolievaju prsia... tak dufam, ze su na ozajstne priznaky tehu!!!

teufelchen
2. čer 2008

Sue....mala...zistili mi to minuly rok v aprili...a to sme mali na 25.8.2007 naplanovanu svadbu..kupovali sme byt..tak som na to vobec nemyslela...aj ked mi bolo zle ako nikdy v zivote.Ale uz to je za nami, zvladli sme to..a ideme dalej. 😉 co sa tyka urcovania vychadzok na rizikovom..pride mi to tiez hlupost...aby mi niekto hovoril, ze teraz mozem von..a potom nie.

meu....ano...v cechach stoji 139,--Kc....na Sk nemam tusenia.A ked som sa na to pytala v lekarni, ci je aj lepsi produkt na trhu, tak mi tvrdila, ze momentalne nie.

teufelchen
2. čer 2008

katulikzlatulik ......jeeeeeeeeeeeeeeeejda...tak to vyzera, ze ano Kati..gratulujeeeeeeeeeeeeem 😉

meusicka
2. čer 2008

katulik... radi ta privitame v klube, nebooj ak sa fazulka dobre zahniezdila tak ciarocky ti budu len silniet. no ale ja naozaj neviem co ma kazda z nas s tym spankom. mne uz bolo podozrive ze ci to moze byt z toho tehotenstva ale ked sa aj vam javi ze hej, tak potom tomu asi tak bude.

sue13
2. čer 2008

Teuf tak to ta obdivujem, ze si to zvladla... teraz je to uz oK???
Vychadzky na rizikovom su hrozna hlupost. 😠 Nikto nemoze vediet kedy sa citime dobre a mame chut ist na vzduch... Je to uplne stupidne a normalne ma to rozculuje....
Ale musim byt teraz kludna predsa 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru