Červený hladký flek na jazyku v těhotenství

englerova14
30. říj 2016

Ahoj maminky, mám takový trošku trapný problém. Nikdy jsem netrpěla na afty, ani nemám potr. alergii. Před asi 4 dny se mi udělal z ničeho nic tento flek. Je na dotyk trošku citlivý. Povrch jakoby hladký. Netuším co to je. Pastu ani ú.vodu jsem neměnila, neopařila jsem se. Setkala jste se s tím již některá? Nechci hned letět jako strašpytlík k obvoďačce.
Omlouvám se za foto, ale asi to nejlépe přiblíží, jak skvrna vypadá😀
Děkuji za info🙂

hanicka_langova
30. říj 2016

Možná pasovy opar? Každopádně čínská medicína poznává zdraví hlavně z jazyka a toto není úplně ok. Cinknete vašemu lékaři za dotaz nic nedáte..

englerova14
autor
31. říj 2016

@hanicka_langova děkuji, zeptám se dr., bohužel teď moc v těhu s léčbou experimentovat nemohu, objevilo se mi to prvně v životě. Opar nevím, kde bych vzala. Netrpím na ně.

hanicka_langova
31. říj 2016

Nu trpět na ne nemusíte, ale ted jste těhotná a tudíž máte oslabenou imunitu. Určitě se zeptejte doktorky co to je a klidně to zde písňete, samotnou mě zajímá co to je. Tedy jestli Vám to nevadí.

englerova14
autor
31. říj 2016

@hanicka_langova dnes jsem byla u dr.a jedná se prý o aft, léčba v těhu není, musím to vydržet, zmizí to prý samo.

hanicka_langova
31. říj 2016

Tak hlavně že nic vážného...😊

englerova14
autor
31. říj 2016

@hanicka_langova naštěstí ne, dost mě to vyděsilo, v životě jsem nic takového neviděla, jen je to nepříjemné🙂

vis_a_vis
21. srp 2020

Ahoj, udělaly se mi taky v těhotenství červené hladké fleky na jazyku. U mě to afty nebyly, ale "mapovitý jazyk" viz: https://www.modrykonik.cz/zdravi/mapovity-jazyk/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru