Cholestáza. Měla jste některá?

salinecka
20. únor 2021

Ahojky maminy jsem 28+1tt
A zjistily mi cholestazu.. Lezim v nemocnici uz druhy den nebo jsem cela zesipana od pupinku a mocc to svedi. Poradne mi jeste nic nerekli jen stale berou krev atd.
Plan porodu mam cisarsky rez. (14.05.2021) takze jeste moc brzo do porodu.
Mela jste to nektera ? Tuto nemoc a porod cisarak ?
Bylo vse v poradku ? Jak vse probihalo ? Zmizelo to vse pak po porodu ? Abych byla apson v klidu
Dekuji moc za vase odpovedi

sassanca
20. únor 2021

Ahoj, mne cholestazu zjistili při prvním těhotenství až pri první návštěvě poradny v porodnici. Do té doby mě nenapadlo to svědění zmiňovat. Navíc já jsem to neměla tak hrozné si myslím. Ležela jsem 5 dni v nemocnici, nasadili mi léky a jaterní dietu. Po par dnech hodnoty žlučových kyselin klesly. Protože jsem měla ještě vysoký tlak (kvůli nim ale 😀)se rozhodli pro vyvolání porodu. Ale mala je předběhla 🙏
Je dost možné, ze se pro císaře rozhodnou kvůli cholestáze dřív.

sassanca
20. únor 2021

Jo a po porodu to zmizelo, při druhem těhotenství jsem cholestazu už neměla. I kdyz mi preventivně doporučil držet nízkotucnou dietu

v.ctyrlistek
14. bře 2021

Měla jsem cholestázu, po porodu svědění zmizelo. Na kontrolní jaterní testy půjdu až po šestinedělí. Měla jsem rodit přirozeně jen o dva dny dříve, než byl termín porodu. Bohužel jsem malého nevytlačila, tak musel na svět císařem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru