Čistění kanálků v těhotenství. Jestli jste byly, jak jste zvládly rekonvalescenci?

30. zář 2021

Maminky mám dotaz.
V pondělí mě čeká čištění kanálků v horní jedničce kde je zánět. Budu ve 14tt a mám z toho obavy. Byla jste některá na tomto zákroku v těhotenství a jak jste zvládly následnou "rekonvalescenci"? Pomohl na bolest Paralen/panadol?
Děkuji za každou odpověď.
Hezký den.

barmil
30. zář 2021

Byla jsem v 33tt, normalne zub umrtvili a 2h cistili. Na bolest už jsem nic nemohla, protože v posledním trimestru se nic nesmí kvůli srdci plodu, porad se tam, co smis.

autor
30. zář 2021

@barmil děkuji za odpověď. Přesouvali jsme to až na druhý trimestr tak doufám že to bude v pohodě.

merope
30. zář 2021

Já po čištění kanálků žádné léky nebrala. Jenom na vlastní zákrok nějaký "oblbovák".

jana_zofie
30. zář 2021

Ja uz to nejak nestihla. ZT v 8tt. Nevim, jestli to k tomu treba neprispelo. Ale v kazdem pripade to radsi vycistit nez nechat tam zanet. To je o dost horsi.

pexi
30. zář 2021

Měla jsme zánět i čištění kanálků a nic jsem si nebrala. Upřímně to bolelo hlavně při zánětu, pak se to naopak zklidňovalo, takže nebylo nic třeba. Vše v 1. trimestru, kdy se zub rozbláznil...

autor
30. zář 2021

@pexi děkuji za odpověď. Doufám že to bude i u mě takhle v klidu jako u vás.

@jana_zofie to mě moc mrzí.. zubarka mi to posunula z prvního na druhy trimestr právě.

pexi
30. zář 2021

Tak ono "v klidu" jsem skončila na pohotovosti... potom už bylo jen lépe. Každopádně mrňousek to zvládl bez úhony, už mi tu spinká v postýlce 😊

misa905312
1. říj 2021

Já byla na čištění kanálků cca 17tt přesně si to teď nevybavuji, čistila mě 3 stoličky (samozřejmě jednu návštěvu jeden zub) bez umrtveni, stolicky mají hodně kanálků a dostupnost taky nic moc trvalo to skoro hodinu jeden zub…nic. příjemného ale vydržet se to dá a všechno bylo v pořádku , žádné léky ani po jsem nebrala 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru