Co je to vlastně to tvrdnutí břicha?

Ahoj všem, občas tady čtu o tvrdnutí břicha v těhu a já se někdy setkávám s tím, že mě břicho tlačí jakoby bylo hodně napnuté, ale mám pocit, že to způsobuje spíš miminko tím jak se hýbe, takže nedokážu vlastně posoudit, co se za tvrdnutí břicha považuje. ?????
Díky Astra
lucifereeek
17. kvě 2014
tak pokud tě tlačí, tak to není tvrdnutí. Pokud ti tvrdne břicho, tak to nejde s ničím jiným zaměnit, najednou máš z břicha tvrdý kámen a po chvilce to povolí.
whitelilith
17. kvě 2014
Na to přijdeš-já taky nevěděla co to je a když to přišlo, tak to člověk pozná. Když tlačí miminko-tak je to většinou na jednom místě. Když tvrdne břicho-tak celé-jakoby ztěžkne a cítíš tlak. Já to začala mít po 30tt, třeba při rychlé chůzi-musela jsem hodně zpomalit ve všech aktivitách.
speedygon
18. kvě 2014
Tvrdnutí břicha je způsobené činností dělohy-ta skutečně ztvrdne a je přes bříško krásně cítit(jinak sem ji nikdy necítila)...cítíš tlak, který za cca 1 minutu povolí a děloha je již nehmatná
kamilka007
18. kvě 2014
@astra11 Ja to zezacatku u prvni dcerky taky nepoznala - dost dlouho trvalo, nez jsem to doktorce nahlasila, protoze jsem to mela za neprijemny pohyb strev nebo tak. 🙂 Vzdycky mi to slo jako vlna odspodu nahoru, jakoby tlak a pritom bricho ztvrdlo na kamen, ze nesla stena bricha ani zmacknout, a po par vterinach to povolilo.

Začni psát odpověď...

Odešli