Co když mi praskne voda před termínem císaře?

veru26
20. říj 2015

Ahoj holky, jsem ve 36. tt, čekáme chlapečka, ale je stále KP, podle mého dr. už se neotočí. Ještě teda nemám termín císaře, ale pořád mi běhá myšlenka, co když mi praskne voda před termínem císaře????

no_title
20. říj 2015

zkuste si přečíst tohle, ve 36. až 37. týdnu lze provést otočení miminka zevními hmaty lékařem: http://www.maminka.cz/clanek/jake-mate-moznosti...

shine2015
20. říj 2015

@veru26 mě praskla 36+6 a taky byla malá kp....jeli jsme do porodnice a udělali mi císaře akutního - přijali mě,vysetrili a odoperovali..... 😉

anniesfibis
20. říj 2015

@veru26 tak ti ho udelaj, jak ti praskne voda..vsak vodu na visare nepotrebuji

babka
20. říj 2015

@veru26 mě taky praskla 36+4, ten den, co jsme se s doktorkou domluvily na termínu cs kvůli poloze miminka. Tak jsem jela zpátky do porodnice a byl z toho cs neplánovaný, no 😉

terinda
20. říj 2015

@veru26 to se nic neděje, jen místo plánovaného císaře bude akutní 😉

elielizabeth
20. říj 2015

Stalo se mi to u syna. Museli jsme naplánovat sekci, ale ve 36. týdnu mi praskla voda. O půlnoci jsme dorazili do porodnice, ale asi se nechtělo nikomu operovat, tak mě vzali na císaře až v 8 ráno :D takže to nebyl ani tak akutní císař :D Noc jsem strávila na "hekárně"

shine2015
20. říj 2015

@elielizabeth ono taky záleží kdy jsi naposledy jedla a pila atd atd...

gepe
20. říj 2015

@veru26 me bylo v porodnici receno - pokud praskne voda pred planovanym termin, okamzite tam jet a udelaji ho pred planovanym terminem 🙂
@shine2015 tak pokud nebude potreba celkova anestezie, tak pri epiduralu ci spinalu by to asi nebyl takovy problem. A i kdyby mela celkovou anestezii i kdyz by pila a jedla, musi to rict po prijezdu do porodnice, udelaji vysetreni a rozhodnou co a jak dal. Vetsinou to nejsou lumeni. Nejednou jsou lide operovani akutne/urgentne tak to na sale ohlidaji.

shine2015
20. říj 2015

@gepe to ano ale podle mě se i jisti,pokud by museli pacientku uspat,vždy je lepší,když je připravena a prostě cca 8 hodin bez jídla a pití....pokud se nerozjizdi porod atd.....než to hrozit urgentní operací....ono mít žaludeční sondu nebo hrozit aspirací zbytečně....když to jde v poklidu,je to lepší 😉 a další věc jsou jiné urgentní případy a lékaři na porodních sálech kde musí třeba rodit atd ...a pokud to pani v klidu precka 😉
Mě to čeká taky a taky si říkám ať nejsem najedena atd atd 😀

gepe
20. říj 2015

@shine2015 tak spravne je 12hod bez jidla a vodu minimalne alespon 4hod, pred 🙂 i kdyz mozna jak kde 🙂) psala jsem, ze zalezi jak by dopadlo vstupni vysetreni prece, to neznamena, ze hned musi na sal 😉 a kdyby nebylo zbyti, tak holt si s tim urcite na porodnim sale poradi 🙂 rozhodne za me, nema se ceho bat.

veru26
autor
20. říj 2015

no jo, to mě vůbec nenapadlo, že můžu být najedená a že by mě nemuseli odoperovat hned...

leonaxyt
20. říj 2015

Já už jsem byla přijatá na oddělení, císařský řez naplánovaný na ráno a v půl osmý večer mi praskla voda - operovali večer, v jedenáct hodin bylo po všem. Najezená jsem byla lehce, né přecpaná (to s tou jejich stravou fakt ani nešlo 😀 ), a bylo to ok.

shine2015
20. říj 2015

@gepe jasné 😉 🙂

@leonaxyt to na jsem přecpana pořad ale jsem doma 🙂)) doufám,že vydržím do termínu....

no_title
20. říj 2015

Holky, vidíte, to s tím jídlem mě vůbec nenapadlo 😲 Mě je blbě když nejím 4 hodiny. A doktorka mě straší, že většina lidí s mou dg. končí na císaři... ale že teda dáme epidurál a pokud spontánně neporodím do 10 hodin, bude císař. Ale pokud budu rodit spontánně, bez jídla (aspoň v malém množství) to nedám, vím, jak vypadám, když si zapomenu vzít ven svačinu, ale zas když je riziko, že mě budou řezat... 😖 Tyjo, teď jste mi nasadily brouka do hlavy.

shine2015
20. říj 2015

@no_title neboj oni si když tak poradi....já nejím od 22do 7hodin jinak průběžně taky pořad....

soleilll
20. říj 2015

@veru26 O nic nejde - když se to stane před termínem, hned to zavolej do porodnice, kde jsi registrovaná, už nic nejez a jeď. Rozhodně se neboj, že bys to nestihla. Oni se mezitím na všechno nachystají, když budou vědět, že jsi na cestě.

mamater
4. dub 2021

Je to otázka mimo ale první porod jsem měla císařský řez tam mi praskla voda sama a u druhého mám plánovaný zajma mě jak prasknou plodovou vodu je to sice trapná otázka ale nikde jsem nenašla odpověď 😂

penny87
4. dub 2021

@mamater rekla bych, ze asi nijak, vytece pri rezu 🤔 nikdy jsem nad tim vlastne nepremyslela 😂 a mam planovanyho cisare za sebou a nic mi nepraskali

mimi1004
4. dub 2021

@mamater Spodem jako když dělají vnitřní utz.
@penny87 Těžko vyteče sama, když žena leží 🤔 Neodsáli ti to?

penny87
6. dub 2021

@mimi1004 googlila jsem a nasla, ze pri cisari se po otevreni delohy plodovka odsaje, takze asi se to dela takhle 🙂 ale nejsem zdravotnik, jen jsem to vycetla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru