Co na chřipku na konci těhotenství?

vercaaevzen
18. zář 2023

Ahoj, mám pár dní do termínu a předevčírem jsem dostala asi chřipku. Nemám horečku, spíš jen zvýšenou teplotu. Parádní rýmu a brutální bolesti v krku. Dnes se přidal kašel, hodně bolestivý. V lékárně mi dali jen stopkašel pastilky, ale absolutně nepomáhají. Do nosu mám stoprýmu, ta jde. Co ale na ten krk a kašel? Nemůžu pořádně ani mluvit jak to bolí. Manžel mi koupil čaj na průdušky, jenže na obalu píšou, že ho nesmí těhotné. Jsem 36tt, myslíte, že bych si ten čaj sem tam dát mohla? Teplý čaj je to jediný co mi na chvíli od bolesti pomůže. Sirup z cibule a cukru jsem si udělala, ale dost se mi z něj navaluje. Děkuju za případné rady 😊

vercaaevzen
autor
18. zář 2023

Ještě chci dodat, že můj obvoďák je zkorumpovanej řezník, takže se mi k němu úplně nechce. Protože je mi jasný, že by na těhotenství vůbec nebral zřetel.

petramana
18. zář 2023

@vercaaevzen takhle jsem se v tehu lecila taky, stejne nic nezabralo, nakonec jsem skoncila na plicnim a orl, az tam mi naordinovali leky po kterych se mi ulevilo

surikata131
18. zář 2023

@vercaaevzen na krk můžou těhotné Septilen. Na kašel asi jen ty sirupy, co jsou i pro děti (Stopkašel)

konidana
18. zář 2023

@vercaaevzen na krk bych asi kloktala salvejovy odvar. Nebo jakekoli jine vhodne bylinky, i ten caj.

vercaaevzen
autor
18. zář 2023

Děkuju, zkusím 🙏😊

klchudik
18. zář 2023

@vercaaevzen když jsem měla v těhotenství kovid a strašnej kašel, tak mi napsali erdomed na kašel...rozpustit do vody 2x denně...a bylo to úplně super 🙂

orangutan123
18. zář 2023

@vercaaevzen zkuste na krk kloktat vincentku. Mě to hrozně pomohlo

zmrzlinka
18. zář 2023

Do nosu normální kapky ať Ti splaskne sliznice a na bolest Paralen nebo při nejhorším když si dáš jeden Ibalgin ,tak se nic nestane.Ale asi by bylo fajn kdyby Ti někdo koukl do krku jestli nemáš angínu.

veru181
18. zář 2023

@konidana Šalvěj se v těhotenství také nesmí, ne?

konidana
18. zář 2023

@veru181 tak kloktani snad nevadi? Jinak ja teda v tehotenstvi nejake bylinky neresila. Caj z maliniku jsem narazove pila, protoze mi chutna a protoze jsme meli nasusenyho malinovyho listi plnou pudu...

lusiana777
18. zář 2023

@vercaaevzen používám v těhotenství vše od dr. weiss, takže na krk mi pomohlo toto. Stop kašel jsem vypila celý, ale kašel stále a pomohl mi klasický jitrocelový sirup 😉

vercaaevzen
autor
19. zář 2023

Všem moc děkuju, manžel jede dnes do lékárny, tak už má seznam. Rýma už ustupuje, ale krk a kašel ne 😒

mama_mila
19. zář 2023

Do nosu normální kapky (Olynth, nasivin), používala jsem v obou těhotenství a v pohodě. Jsem zdravotník, ptala jsem se pro jistotu i na gyndě. Používala jsem dětské, co jsou do 6 let, pro klid duše 😅. Nevím, jestli se ještě dělá Septilen (nebo Septisan, to je stejné), to se v těhotenství může, případně Junior angín dětské pastilky, Vincentka, kloktání šalvěje bych se taky nebála. Při horečce paralen 500, polovinu dávky než bys užívala běžně. Na kašel záleží jestli vlhký nebo suchý, mrkni na sirupy pro děti, já jsem teda musela jednou řešit kašel přes gyndu i pak přes plicní, tak mi doporučili, co můžu (je lepší to konzultovat s Dr), případně můžou i něco napsat (jako třeba ten erdomed). Pokud ti dělá dobře teplý čaj, našla bych nějaký takový, co můžeš jako těhotná (jestli ti stačí to teplo).

surikata131
19. zář 2023

@konidana šalvěj by se neměla v těhotenství

konidana
19. zář 2023

@surikata131 ani kloktat, když to nepiješ? Já myslim že to všichni moc řešej...

bartk
19. zář 2023

Já mám tohle už přes týden a na kašel si dávám sirup Vincentku . Na rýmu mám dětský olynth ale je strašně slabý takže musím striknout víckrát aby se mi nos uvolnil a na krk ,který mě teda páli hodně si dávám čaj a pastilky se salveji

surikata131
19. zář 2023

@konidana šalvěj může vyvolat stahy dělohy, pokud se nepletu, pokud to nevypije, jen vykloktá, tak by se toho moc vstřebat snad nemuselo 🤷‍♀️ ale kdyby ji to třeba vyvolalo porod, tak nevím, jestli v tomhle stavu chce rodit…ještě se dá zkusit za studena macerovaný sléz nebo jitrocel, lišejník…

konidana
19. zář 2023

@surikata131 obe deti jsem rodila s rymou, ucpanejma dutinama, a zvysenou teplotou. Podle mne to byla reakce tela na zacinajici porod. Po porodu jako kdyz utne.

vercaaevzen
autor
20. zář 2023

@konidana teď jste mě dostala tou reakcí na začínající porod, protože jsem v noci myslela, že rodím. Naštěstí ještě ne. Asi jen podrážděná děloha z kašle. Protože i když kašel ustupuje, tak mě začala po všem hrozně pálit žáha, která mě taky nutí kašlat 😅 jako neříkám, že už bych to všechno nechtěla mít za sebou. Tohle těhotenství je o dost náročnější než první, ale ještě je trošku čas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru