Covid v těhotenství a léky na ředění krve. Píchaly jste si někdo Clexane?

1. únor 2022

Dobrý den, jsem ve 24tt s covidem, mírný prubeh,, těhotenství pohodové.

Moje p. Gynekolozka mi automaticky preventivně předepsala injekce na ředění krve Clexane. Chci se zeptat, vy co jste v těhotenství měly covid, pichaly jste si taky tyto injekce jako prevenci proti srážení krve? Měly jste pripadne prosím nejake komplikace např. s placentou? V rodině předpoklady k trombózám nemáme, proto se mi popravdě do preventivních injekci příliš nechce. Očkovaná nejsem, v minulosti jsem prodělala covid s mírným průběhem ještě jako netěhotná... Kojím staršího syna.

Děkuji za zkušenosti, hezký den

lachtanice86
1. únor 2022

Covid jsem měla, nebýt testů nevěděla bych o něm, muj gynekolog to věděl, žádné leky jsem nedostala, placenta ok. Dceři je pul roku a je ok.

martulka88
1. únor 2022

Před rokem se ještě defakto nic nedávalo a my jsme o syna přišli v 38tt, ikdyž prý to covidem nebylo - celé těhotenství bylo vše ok. Jediné, co mi bylo byl zánět nosohltanu, takže jen lehký kašel a rýma. Teď, kdybych měla covid, tak bych si je píchala.

malinkata
1. únor 2022

Já ho měla před 14 dny. Nyní 13 týden. Též jsem si pichala preventivně. 10 injekci dáte. Nelajzla bych si to neuzivat. A to také nemáme žádné indispozice.
Jistota je jistota.

janina228
1. únor 2022

Odpovím jinak - nebála bych se aplikovat clexane a byla bych ráda za zodpovědnou doktorku🙂

sirinfirst
1. únor 2022

Já jsem je dostala jako C+ po porodu, taky se mi nechtělo, ale raději jsem píchala.

ondul
1. únor 2022

Taky jsem dostala preventivne, zadne komplikace ani spatnou anamnezu nemam, jsem ockovana, prubeh mirny az skoro zadny. Urcite si je pichnu, neni to podle vseho nic proti nicemu, jen trochu neprijemna prevence.

janina228
1. únor 2022

@ondul určitě, já aplikovala clexane celé těhotenství a až do konce šestinedělí a dalo se to.. jako.. nestýská se mi po těch injekcích, ale kdyby bylo potřeba, jdu do toho zas🙂. Doporučuji se při aplikaci moc nerozmýšlet.. s váháním to bylo horší mi přišlo 😉

jezkovyvocicka
1. únor 2022

Taky jsem v covidu injekce aplikovala.

marge_s
1. únor 2022

Tehotenstvi samo o sobe je svym zpusobem tak trochu trombofilni stav.

pipi_puncocha
1. únor 2022

Aktuálně jsem 19tt, mám k tomu Leidenskou mutaci a Covid jsem prodělala minulý týden. Dostala jsem injekce Fraxiparine na 3 týdny a jsem za to ráda, bála jsem se komplikací v podobě trombózy nebo embolie. Je to určitě na místě.

petradt1986
1. únor 2022

A volali jste ihned po pozitivnim vysledku? Ja to ted prave také resim. Ve ctvrtek jdeme na testy. Manzel ma potvrzeny covid.

ondul
1. únor 2022
petradt1986
1. únor 2022

@ondul dekuji za odpoved.

pipi_puncocha
1. únor 2022

@petradt1986 ano, hned. Upřímně u mě to byl jediný důvod proč na test jít - abych dostala správně tu antikoagulační léčbu. Jsem jinak totiž doma, tak bych nikoho neohrozila a karanténu bych dodržela tak jako tak

petradt1986
1. únor 2022

@pipi_puncocha take jsem nyni doma, tak ze vse dodrzujeme. Budu zitra volat k dr. Musim si preobjednat poradnu tak se hned zmíním. Ale bere to vzdy sestra, tak nevim, jestli předá telefon dr. Nebo jak to chodi.

ondul
1. únor 2022

@petradt1986 Mě sestra předala hnedka doktorce.
A mám to stejně, karanténu si plánuju protáhnout ještě déle, než jen těch pět dnů, jistota je jistota.

journals
1. únor 2022

Covid jsem prodelala ve 13. tydnu a ani me teda popravde nenapadlo doktorce volat… byla jsem bez priznaku

lachtanice86
2. únor 2022

@journals přesně tak, ja volala jen proto, ze jsem mela jít na kontrolu, jinak bych to taky neřešila

autor
2. únor 2022

@malinkata dali Vám je jen na 10 dní? Já mám právě předepsané na měsíc, zda se mi to trochu divné protože v okolí těhotné od svých gynekolog žádné předpisy nedostali a když už tak na 14 dní...

petradt1986
2. únor 2022

@ondul ja volala,mela jsem jit do poradny. A vubec neresili nic. Zadny injekce a tak.

miky132
2. únor 2022

Neriskuj....ako vážne buď rada za doktorku, ktorá dbá na odporúčania ,nechcem ťa strašiť ,ale pichanie injekcií je nič oproti tomu ,čo sa môže stať ,hoci máš len sopel nie teraz ale kľudne aj neskôr....

gruyerre
2. únor 2022

Já bych na tvém místě ředila. Moje doktorka předepisuje všem těhotným s covidem. Injekce neublíží.

barborat13
4. únor 2022

@jezkovyvocicka dobrý den a je jedno kam píchnu přímo do bříška asi ne ne dekuji

malinkata
4. únor 2022

Ano jen 10 injekcí

jezkovyvocicka
5. únor 2022

@barborat13 Dobrý večer, omlouvám se,že píšu až teď....injekce píchám do stehen a střídám pravou,levou....

barborat13
5. únor 2022

@jezkovyvocicka dekuji ještě se zeptám mě to vždy po pichnuti dost pálí myslíte že je to ok

tehulinka91
6. únor 2022

Covid jsem měla potvrzený 23.1. (35+5tt) a první dvě injekce do stehen v Nemocnici a dalších 10 doma, musel mi je píchat přítel, sama bych to nezvládla a Vzhledem k tomu, že jsem neměla lehký průběh, tak bych si netroufla je nebrat.

janina228
7. únor 2022

Já teda aplikovala injekce celou dobu do břicha (teda spíš do boku). Nebolelo to nijak moc, ale občas se udělala modřina. Střídala jsem strany.. bylo to u mě místo, kde mi nejlépe šla udělat kožní řasa.

evsi88
19. bře 2022

@pipi_puncocha zdravím Vas, chtela jsem se zeotat, taky jsem leiden a cerstve tehotna (10tt) - na hematologii pujdu poprve cca za tri tydny. O injekce na redeni jste volala na gyndu nebo na hemstologii? Kovid se mi zatim nastesti vyhnul (tuk tuk tuk), ale jsem rada pripravena na ruzne scenare🙂 diky moc🙏🏻

pipi_puncocha
19. bře 2022

@evsi88 já jsem volala na hematologii, protože tam mi je předepisovali i minulé těhotenství po porodu na 6 týdnů. Ale určitě by to předepsal i gynekolog, moje doktorka je v ordinaci jen dva dny v týdnu a na hematologii chodím do nemocnice, kde je de facto nonstop provoz, tak jsem volala tam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru