Leidenská mutace, 2. trimestr, covid. Kdy vám byly předepsány léky na ředění krve od zjištění pozitivity na covid?

1leny
19. bře 2022

Ahoj holky, asi potřebuju uklidnit. Jsem v 19tt a včera mi i manželovi začalo být špatně, hned dnes jsme si zašli na testy na covid a vyšly pozitivní. Mám od srpna dvě dávky očkování, na treti jsem už kvůli těhotenství nešla. Při obou dávkách jsem si pak pichala 10 dní clexanu. Takže předpokládám, že bych měla i teď. Samozřejmě je sobota všude zavřeno, mám tu jednu injekci clexanu, která mi zbyla z druhé várky po očkování, tak si ji asi dnes pichnu a pak asi vydržim do pondelka... Ale samozřejmě vymýšlím spoustu katastrofických scénářů :( můžete mě prosím trochu uklidnit - po tak dlouhé době od zjištění pozitivního testu vám byly předepsány léky na ředění krve? 🤔 Díky 🌷

gbp
19. bře 2022

@1leny jestli jsi z toho nervozni, tak radeji zavolej na pohotovost a porad se. ja mam covid ted. ve ctvrtek me skrabalo v krku, z patka na sobotu sem mela teplotu, bolely me svaly, zimnici - to bylo tak nejhorsi. v sobotu odpo sem si delala antigen, v nedeli pcr a v pondeli rano sem volala gyn, ze mam covid a ze nemuzu prijit a hned mi to napsala. ale to uz sem mela jen rymu a malicko kasel. uz bych se povazovala za docela zdravou, kdybych nevedela ze mam covid. takze nejmene 4-5 dni od zacatku priznaku, ale ja teda jine problemy nemam.

elennka
19. bře 2022

@1leny nebo koupit aspoň stacyl.nebo anopyrin a dát preventivní dávku. Nebo zavolat na gyn.pohotovost.. a domluvit se.. předepíší. Já aktuálně covid mám a na gyndu pohotovost jsem volala a byli.na mě velice vstřícní, že kdybych se zhoršila mám hned volat .... Jinak já píchám Zibor...

pipi_puncocha
19. bře 2022

Jsi sledována někde na hematologii? Pokud ano, zavolala bych, poslali by ti eRecept. Já jsem měla Covid v 17tt, taky mám Leidenskou mutaci, píchala jsem si po dobu příznaků + dva týdny, takové je aktuální doporučení. První injekci jsem si dala v den pozitivního testu.

aaaa15
19. bře 2022

@1leny měla jsem to stejně- 20tt + covid + Leidena. Volala jsem na hematologii, kde mě sledovali od začátku těhotenství. Okamžitě nasadili Clexan a měla jsem ho až do porodu. Covid mi hrozně zahustil krev, museli mi ho dokonce zvyšovat až na 0.8 (z 0.4). Chodila jsem pak na odběry po 3 týdnech az do porodu.
Všechno ale dopadlo dobře, synovi bude 9 měsíců a má se čile k světu 🙂

1leny
autor
19. bře 2022

Holky dekuju! Jsem sledovana na hematologii, akorát v pátek jsem teď měla jít na kontrolu s tim, že už bychom asi nasadili injekce až do šestinedělí zase (takhle jsem to měla v prvním těhotenstv). Ale hemato u nás v sobotu nejede. Tak jsem nakonec volala na pohotovost, nejdřív interní, tak mi řekli, že žádné injekce jen proto, že nám covid, nepotrebuju a že jestli se bojím, tak se můžu objednat na hematologii. Tak jsem radši volala ještě na gynekologickou a tam mi hned řekli, že to chce injekce a napsali mi je, tak mi je jela kamarádka hned vyzvednout. Takže děkuju, nakoply jste mě ☺️❤️

1leny
autor
19. bře 2022

@aaaa15 jsem ráda, že všechno dobře dopadlo! ♥️ A děkuju za zkušenost. V pondělí budu volat své doktorce na hematologii, tak uvidím. Zatím mám taky 0.4,tak jsem zvědavá, jak se na tom covid podepíše

klaarka
19. bře 2022

@1leny já jsem prodělala Covid v 34.tydnu,ptala jsem se doktora a ten mi sdělil, že není třeba plášit a žádné injekce mi nepredepsal. Po uzdravení mě a mimčo zkontroloval a tuk, tuk dobre. V 37.tydnu jsem prodělala hnusnou chřipku, byla horší než Covid. Teď mám už po porodu a tuk, tuk, opravdu je vše v pořádku.

klaarka
19. bře 2022

@1leny zapomněla jsem napsat, že jsem též 2x očkovaná.

1leny
autor
20. bře 2022

@klaarka Díky za zkušenost🙂 Já to řešila hlavně ve vztahu k té leidenské mutaci.

1leny
autor
20. bře 2022

A ještě se zeptám - měly jste při covidu dráždivý/dávivý kašel? Dneska to na mě přišlo a já se tu od rána dusím, už mě bolí i břicho.. Co jste na to braly? Budu volat zítra doktorce, ale jestli na to nemám třeba něco doma:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru