Dlouhotrvající kašel v těhotenství, trápil Vás také?

123beruska
31. led 2014

Maminky, trápil Vás také kašel v těhotenství - který byl dlouhodobý? Jsem ve 14 týdnu a už 7 týdnů mě trápí dávivý kašel, kašlu hodně, nejvíce večer, kdy z toho kašle kolikrát zvracím, a kašlu opravdu hodně. Na kašel mám jitrocelový sirup, teplé čaje, ovoce. Mám za sebou všechny možné testy - krev, moč, vyloučení černého kašle, byla jsem i na alergokologii - astma to není, takže už nevím. K dr. jdu zase v pondělí ..... Asi hledám hlavně uklidnění že i někoho z Vás trápil neustupující kašel v těhotenství ... a čím jste ho léčili? Co pomohlo? Moc děkuji.

asenberuska
31. led 2014

Ahoj,taky jsem měla v těhotenství docela dlouho kašel,tak jak píšeš hlavně večer,nemohla jsem ani usnout,ale pak jsem zjistila že po větrových bonbonech je to lepší,nechtělo se mi tolik kašlat a krk se mi uvolnil.

zarucha
31. led 2014

@123beruska mám to stejně, a jsem už ve 25. týdnu, naposled jsem na vyšetření byla dneska...plíce čisté, vyloučeny všechny závažné choroby, zkoušela jsem kdeco, něco napsal doktor, něco doporučili v lékárně....trochu úlevu při vykašlávání přinesla vincentka a vincentka sirup, teď jsem dostala bioparox s inhalátorem, ten taky možná zabere...kašel je strašně vysilující, takže ti rozumím, mě už bolí všechno, žebra, břicho od kašle, te´d co mi vyrostlo bříško se k těm problémům při urputném kašli přidružil i velmi příjemný občasný únik moči, takže si připadám jak stará babka...spíme s manželem odděleně, aby se aspoň on vyspal, a já mám trénink na kojení 🙂 budím se co dvě hodiny. Doktoři mi vysvětlují, že je to oslabenou imunitou v těhotenství, a že prostě nedovedu momentálně čelit virózám v okolí. Hlavní je, že se naší holčičce v břiše dobře daří a pěkně prospívá. já to prostě musím vydržet.

123beruska
autor
31. led 2014

@asenberuska děkuji moc za reakci. A jak dlouho se tě kašel držel? Ty větrové bonbony koupím, a snad pomohou.

123beruska
autor
31. led 2014

@zarucha děkuji moc za reakci. Tak to si tedy také užíváš vid? A na to plicním ti prosím tě dělali co? Mně zatím dělali odběry krve, moč, vyloučení černého kašle, alergologie - kvůli astma, EKG, opakovaný poslech ... na plicním jsem nebyla, že stejně rentgen se nemůže dělat .... mě ten kašel ani tak nevadí kvůli mě, jak píšeš kvůli miminku vydržíme, ale bojím se, kvůli miminku, aby nebylo něco špatně, protože přece jen kašlu skoro od začátku těhotenství. Také mi to vysvětlily oslabenou imunitou, nemám chodit s dítkem do dětských kolektivů, chodit na procházky ale mimo "civilizaci" ... ale nejde být pořád zavřená doma ...

123beruska
autor
31. led 2014

@zarucha prosím tě a jaká vyšetření ti všechna dělali? dávali ti antibiotika? a jak dlouho u tebe ten kašel trvá? také z něho zvracíš? Moc děkuji, a omlouvám se za spoustu dotazů. At se malé u tebe v bříšku daří, a kašel brzo zmizí.

monikabie
31. led 2014

Já v obo těhu měla kol 25 týdne silnou bronchitidi, zvládla jsem to nakonec nbez antibiotik, jen se siruoem od Mulera dětským, a cibulí s medem. Tak at je brzy líp🙂

123beruska
autor
31. led 2014

@monikabie děkuji moc, a za jak dlouho kašel odešel?

zarucha
31. led 2014

@123beruska kašel mám teď ve druhé vlně, první byl cca od 8 do 14tt - tehdy jsem k tomu navíc dost zvracela, takže to byla veliká paráda, ale připisovala jsem to těm nevolnostem a začátku těhotenství. Teď trvá kašel tři týdny, ale je úpornější a hlavně - bolí mě při něm břicho, což mě vyděsilo. ale vždy mě uklidnili, že to, co bolí, není děloha, ale jen břišní svaly (nebo to, co z nich zbylo, mám už bříško dost vypouklé 🙂 dělali mi postupně výtěry, krev, laboratoř, moč, opakovaně poslechy. zatím bojuju bez atb, ty nechci, když nemám teploty, za prvé mám ještě další komplikace (zlobí mě tlak, od 16 tt se s ním léčím, a mám vrozenou poruchu krevní srážlivosti, na to taky musím brát léky, tak nechci, aby mělo miminko moc velký koktejl). Neboj se, kašel dítěti nevadí, dokud nekašleš krev. Izoluje ho plodovka a vaky. je v pohodě. Já se taky bála, ale vše naznačuje tomu, že miminko dobře a hezky prospívá. Momentálně inhaluju bioparox s atb lokálně, uvidíme, zda se průduškám uleví. ale všude mi říkají to, co tobě. v těhotenství máme prostě řízeně oslabenou imunitu (je to tak vymyšlené, silný imunitní systém matky by mohl útočit na dítě, jako na cizorodý prvek, proto v těhotenství imunita matky oslabuje) a to víš, teď je všude plno viróz..musíme vydržet.

asenberuska
1. únor 2014

Drželo mě to asi 5 týdnů

monikabie
1. únor 2014

@123beruska Já už nevím ale cca 14 dní po tom co jsem začala brát ten sirzup🙂

rye
1. únor 2014

Měla jsem kašel v začátku těhotenství a trvalo to dlouho. Pořád jsme něco cucala, zkoušela cibuli v medu, nic tlumícího jsme nemohla, tak jsem měla nějaké bylinné kapky. Nakonec mého lékaře napadlo, ať zkusím Gaviscon nebo Rennie - hodně jsem zvracela a měla jsme reflux, žaludeční šťávy mi poleptaly sliznice v dýchacích cestách. Po tom Gavisconu nastala konečně úleva a kašel přestal. Držím palce atˇse ti brzy uleví, vím jak je to nepříjemné.

123beruska
autor
3. únor 2014

@zarucha Jak tak čtu tak si tedy také užíváš, kašel už podruhé ach jo. Jak ti je? Je to trošku lepší? No mě z toho co dělali tobě, chybí ještě ten výtěr krku, ale antibiotikám se asi nevyhnu. Jak jsem dnes zjistila už je to 8 týdnů co ten kašel mám, a naprosto se to nelepší, takže nějak se to musí přeléčit, tak snad to pomůže. Také beru léky na tlak jako ty - tedy už od začátku těhu ... takže zbytečně miminku jak píšeš nechci dávat koktejl prášků. Ale po 8 týdnech kašle - už mi dnes gynekoložka i obvodačka řekla, že mi dá bezpečné atb pro těhotné, a už jsem na začátku 2. trimestru ... tak snad to zabere.
Mně ještě napadla solná jeskyně - že by mohla pomoc, chci jít i s dcerkou o víkendu? Co ještě zkusit tohle? Třeba to pomůže i tobě aspon trošku .... a děkuji moc za uklidnění, přece jen mám kvůli tomu kašli strach.

123beruska
autor
3. únor 2014

@asenberuska děkuji moc za zprávu, 5 týdnů, to sis taky užila vid?

123beruska
autor
3. únor 2014

@rye děkuji moc za reakci, no vidíš, já zvracím také, tak zkusím se ještě zeptat i na tohle, ale zvracím v souvislosti s kašlem, kvůli těhu minimálně, tak uvidíme. Každopádně přiznávám, že mě to uklidnilo, že s tím dlouhotrvajícím kašlem se netrápím jen já ... někde mám pocit že se na mě dívají, jak kdybych byla jediná kašlající těhotná maminka. Ještě jednou děkuji, příjemný večer.

asenberuska
3. únor 2014

no to bylo,radši nevzpomínat ☹

kaijko
3. únor 2014

Taky jsem trpela na sileny kasel, na zacatku a pak okolo 30.tt. Neslo se ho vubec zbavit, bolelo me z toho bricho a tvrdlo. Na to jsem mela magnezko. No, a malou jsem si "vykaslala" ven driv. A vis co? Hned po porodu kasel i ryma uplne pryc!!!!