Genitální opar poprvé v těhotenství, 2. trimestr

tb_exner
18. únor 2016

Ahoj holky, vím, že na toto téma už tu někde nějaká diskuze je, ale nikde jsem prozatím nenašla odpověď na to, jak je to s opar na intimních místech pokud se v těhotenství objeví poprvé. Máte s tím někdo zkušenost? Narodilo se vám zdravé miminko přirozenou cestou? Já ho teď prořívám podruhé a mám trochu strach, aby malé bylo v pořádku. Mažu Herpesinem a už se to zase lepší, ale...
V lékárně mi také doporučili probiotika Biopron. Zobala jste některá v těhu?
Moc děkuji za zkušenosti a příspěvky. Jsem prvorodička, tudíž stále vyplašená a řešící 🙂

odula
18. únor 2016

@tb_exner zdar. Já ho měla v prvním trimestru. Holčička se narodila zdravá 🙂 brala jsem jenom béčko. pokud si pamatuju, tak by to mohl být problém při porodu, kdybys měla výsev okolo porodu, tak je nutný císař, pže pro děcko by to prý mohlo být i fatální. poraď se určitě s doktorem. Nevím, jestli se dají dělat před porodem nějaké testy (samotnou by mě to taky zajímalo, takže jestli něco zjistíš, dej mi prosím tě vědět 🙂 ). Jop - a ještě jedna věc - asi ... ehm... to chce vynechat (trochu se červenám) orální sex. po dobu těhotenství. virus může být přítomný ve slinách i když není výsev na rtu. ;) uf.

odula
18. únor 2016
odula
18. únor 2016

@tb_exner jenom - můžu se zeptat - kdy jsi ho měla poprvý? A trpíváš na opary? jako... i jinde 😉 nemusíš odpovídat, jestli nechceš, samo. 🙂

tb_exner
autor
18. únor 2016

@odula poprvé jsem ho měla cca před měsícem a půl a práve že vůbec na opary netrpím. Poprvé až v těhotenství

odula
18. únor 2016

@tb_exner no, já jsem ho měla taky poprvý v tom prvním trimestru. Byla jsem z toho taky docela na prášky. Opary na rtu jsem neměla NIKDY. ale vzhledem k tomu, že jsem neměla žádný divoký příznaky (horečka, bolesti svalů, kloubů atp) tak jsem usoudila, že to asi nebude primoinfekce, a že už jsem někde herpes musela drapnout. a nakonec bylo všechno v pořádku. co na to tvuj gynekolog?

tb_exner
autor
18. únor 2016

@odula Poprvé mi dal Herpesin na mazaní. Teď zatím nic. Chystám se mu asi zavolat, protože mě to celkem děsí.

odula
18. únor 2016

@tb_exner určitě mu zavolej, ať máš klid. Já jsem měla poprvé ten opar v prvním trimestru a vše bylo ok. 🙂 neboj se, dopadne to dobře.

tb_exner
autor
18. únor 2016

@odula Děkuji za uklidnění. Všude se člověk dočítá o vadách a přenesení na mimčo...

tb_exner
autor
18. únor 2016

Žádná další maminka s touto zkušeností? 😕

janina012
26. dub 2016

Holky, přidávám se do diskuze. Onemocněla jsem primoinfekcí genitálního oparu (typ HSV 1) v 6. tt. Opar jsem nikdy v životě nikde neměla a chytla jsem ho až teď v březnu poprvé od manžela. Gynekoložka mě poslala na konzultaci s genetičkou, která se mi neustále snažila vnutit názor, že nejlepší by bylo těhotenství ukončit, protože je zde velké riziko vrozených vývojových vad. Že v 6. týdnu se prý vyvíjejí orgány a oči a mohlo by to mít fatální důsledky. Žádné konkrétní případy z praxe ale neznala, vše jen teorie. Takže s manželem jsme se rozhodli, že na přerušení těhotenství nepůjdeme a počkáme na screening a tak... Uvidíme, jak vše dopadne, ale věříme, že to bude v pořádku. Na screeningový UTZ jdu 18.5.,ale do té doby to jsou hrozný nervy..

@odula Můžu se zeptat, v kolikátém tt jsi primoinfekcí onemocněla ty? Genetička nás strašila, že by dítě mohlo mít malé oční bulvy, mentální retardaci atd., tak jsme z toho vyplašený.. ☹

tb_exner
autor
26. dub 2016

@janina012 Já s tímhle přesně zkušenost nemám, ale určitě bych počkala na screening a hlavně se nestresovala. Mě nakonec opar zmizel do pár dnů po mazání Herpesinu. Zkus se uvolnit, být v pohodě a on zmizí ;) ještě je čas na nějaké zásadní rozhodnutí. Nebo bych zašla ještě k jinému dr.

odula
26. dub 2016

@janina012 no...
já jsem ho prodělala uplně v začátku. řekla bych právě okolo 5. týdne. Netušila jsem tehdy že můžou vůbec nastat nějaké komplikace. Pak jsem šla ke gynekologovi, který na mojí "novinku" opáčil "všechno nebo nic"... 😖
prostě prý když se chytne infekce v takhle ranném stádiu a způsobí nějaké vývojové vady, tak prý většinou dojde k potratu. :( no u nás to nakonec bylo "všechno", holčička uplne zdravá, dokonce jsem i rodila přirozeně.
Teď ho mám zas. :( to jen tak na okraj.
Ještě jsem se chtěla zeptat - víš jistě, že jsi nikdy neměla HSV 1? protože dost častá bývá nákaza v batolecím věku, i slabá, o které vůbec nemusíš vědět, virus je pak latentní a aktivuje se až pri oslabeném organismu. Nedají se udělat nějaké testy na protilátky?
Ukončení těhotenství mi v téhle fázi a navíc ještě bez screeningu atd přijde jako opravdu přehnaná reakce... 😲 Držím palce ať všechno dobře dopadne!!

odula
26. dub 2016

@tb_exner můžu se zeptat - mluvil s tebou někdo o císaři? Já jsem měla tohle onemocnění už jednou během těhu a nikdo císaře neindikoval, teď jsem pročítala diskuse prý někteří gyndaři doporučují císař preventivně...

lenka3p
26. dub 2016

Ja mela ve 3. trimestru, na rtu uz jsem urcite nekdy mela, ac na to bezne netrpim, takze prvni infekce to nebyla. Hrozne to bolelo a mela jsem diky tomu bajecny Vanoce ☹ Herpesin pomohl hodne. Porod byl normalni a dvoumesicni syn zda se byt taky v pohode 🙂 Ani jsem si na to nevzpomnela, ze bych to v porodnici hlasila, kdyz jsem nemela akutni problem.

janina012
26. dub 2016

@odula Děkuji za odpověď. Jsem teď v 11. tt, puchýřky se mi udělaly také mezi 5. a 6. tt a trvalo to asi týden. Jinak z krve i ze stěru mám potvrzenou primoinfekci, a to právě typem 1.Nikdy jsem žádný opar neměla,nakazil mě až tehdy manžel díky oparu z rýmy,co se mu udělal pod nosem.. Jinak můj původní gynekolog řekl to samé,ale podle něj mám počítat s verzí "všechno" a snad to nezakřiknu,ale zatím je vše opravdu v pořádku.Jenže pak jsem musela doktora změnit,abych nedojížděla 100km a ta co jsem u ní teď je mlaďoučká a takhle plaší a ta genetička,za kterou nás poslala jakbysmet.. Dnes jsem byla na screeningu - odběrech a krátkém UTZ a dle lékaře je vše ok a svišť tam pěkně cvičí 😀 Tak teď ještě za 3 týdny velký UTZ a výsledky. Ale fakt pevně věříme a jsme přesvědčený o tom,že bude vše v pořádku a svišť bude zdravej 🙂

odula
26. dub 2016

@janina012 tak to mam obrovskou radost 🙂 a přeju uz jenom samou pohodu.

janina012
26. dub 2016

@tb_exner Taky mi dali Herpesin a to tablety i mast.Opar jsem měla cca před 5 týdny a trvalo to zhruba týden.Byl to děs,nemohla jsem ani spát jak to pálilo ☹ Je to děs,nikdy jsem nic takovýho neměla a najednou v těhotenství se to objeví.Doktor mi vysvětlil,že prý je to kvůli tomu,že v těhotenství máme oslabenou imunitu a jsme náchylnější k různým infekcím ☹ Jinak sice ses neptala mě,ale taky přispěju informací - doktorka mi řekla,že při herpesu v těhotenství se doporučuje císař aby nedošlo k přenosu na mimino,ale pokud nebudeš mít puchýře v době porodu,lze rodit přirozeně.Akorát ti v posledních týdnech nasadí preventivně užívat Herpesin tablety.. 😉

odula
26. dub 2016

@janina012 no... Ja jak měla ten opar poprvé tak nikdo herpesin neřešil. Prostě není akutní vysev pri porodu a "na pohodu". Jako ja byla jedině ráda. Ale teď uz mam trochu "bobky". Dik za info určitě se po tom budu pidit.
Ohledně nachylnosti - ja mam GO jenom v těhotenství... :-/

janina012
26. dub 2016

@odula Moc děkuji 🙂 I když to bude znít asi blbě,jsem ráda,že jsem našla někoho,kdo v takhle brzké fázi těhotenství onemocněl také a narodilo se mu zdravé miminko.Dodává mi to obrovskou sílu,že to zvládneme taky. 🙂 Tak hlavně ať se holčičce dobře daří a tobě též 🙂

janina012
26. dub 2016

@odula Na to se určitě poptej,mě to doktorka řekla rovnou,že pokud budeme v těhotenství pokračovat,tak před porodem je nutné nasadit preventivně tablety Herpesin a v případě výsevu porod pouze císařem.

mandre
26. dub 2016

Měla jsem taky, tak 15x za těhotenství u 1.syna, ale ne poprvé, předtím už tak 5 let před otěhotněním. A pozor při dalším těhotenství jsem ho měla až ve 40.tt a syn se narodil 40+4tt. Byla jsem z toho uplně vyřízená, císaře ani omylem mi nechtěli udělat, že je už zaschlý za pár dní. A to už jsem rodila 1. syna císařem z jiného důvodu. Jinak mi dělali testy na genetice a mám v sobě všechny typy, přestože jsem předtím nikdy žádný opar neměla ani jinde.

odula
26. dub 2016

@janina012 diky 🙂 a fakt to chápu. Určitě to zvládnete 🙂 držte se a preju všechno dobrý!!

tb_exner
autor
27. dub 2016

@odula O císaři dr. mluvil, ale jen, kdyby byl opar v době porodu. Teď je klid (musím zaklepat), ale za to se mi objevily bradavičky, takže stejný problém. Půjdu sice na vyříznutí, ale jsem z toho taky hotová. Nikdy dřív jsem se s tím nepotýkala a teď v těhotenství mám snad všechno. Hold pokud bude potřeba, císaře podstoupím, jen aby mimčo bylo zdravé 🙂

@janina012 Moc gratuluji 🙂 určitě bude všechno dobré ;) hlavní je nepanikařit a věřit miminku, že je vše, jak má být :-*

odula
27. dub 2016

@tb_exner jo, ja mam taky potize, ktery se mi jinak vyhybaji. Tak preju moc,at je vsechno v poradku. 🙂 drzím palce

tb_exner
autor
4. kvě 2016

Ahoj holky, tak mi byl od duly doporučen Sagradin (dračí krev) od Diochi nejen na opar, ale i na bradavičky, které se mi udělaly. Musím říct, že se o mě teď zase jeden opar pokoušel. Potřela jsem a nic z toho nebylo 🙂 takže mohu jen doporučit a budete mít klid 😉

tb_exner
autor
12. kvě 2016

@mandre A můžu se zeptat, jestli vám řekli důvod, proč se tak často vrací? Já už ho mám po třetí a do toho ještě bradavičky ☹ snad se to dá do porodu ještě do pořádku

mandre
12. kvě 2016

@tb_exner snizena imunita, opary se delaji bud z oslabeni anebo ze stresu. Gynekolog mi rekl, ze je to prave v tehotenstvi typicke, pred otehotnenim jsem ho rok nemela. Ke konci me to opustilo a u druheho syna jsem ho mela jen jednou ve 40.tt😳.

iwurosima
12. kvě 2016

Já na to trpím už několik let, v prvním těhotenství sem neměla ani jednou, ale teď už sem měla a ptala sem se na to doktora, neříkal nic, že by to mělo miminku škodit. Dohodli sme se, že ani nebudu nic brát, nejlíp mi stejně zabírá, když chodím doma na ostro jen v sukni a myju se pouze vodou, pak to za pár dní zmizí. Akorát okolo termínu bych to určitě řešila víc....

tb_exner
autor
13. kvě 2016

Já se teď taky snažím chodit doma naostro, přijde mi to logické a příjemné 🙂 nejdřív jsem mazala Herpesinem a teď jen přírodním Sagradinem, tak snad to znovu odezní. Ale jen tak náhodou - neměla jste některá i kondylomy (bradavičky)? Jdu za 14 dní na vyříznutí, ale dr. mi chce vyříznout jen dvě uvnitř a všechny ostatní nechat. Moc se mi nezdá přirozený porod s těmito potvorami 😒

tb_exner
autor
8. čer 2016

Maminky prosím, brala jste ke konci těhotenství některá preventivně tablety Herpesin???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru