Gestační váček se moc nezvětšuje

atomovekotatko
31. črc 2017

Holky ja uz jsem z toho zmatena. Od 15.7.chodim co tyden na kontrolu. Podle ms jsen v ten den byla 6+2 (dle dr 4tt). Hematom v deloze. Mam prasky,hematom se zmensil,ted nekrvacim. Kazdy tyden se gestacni vacek zvetsuje,zacal na 4,44mm minuly tyden 8,67mm a dnes podle ms 8+4 ma jen 9,50mm. Takze se o nic moc nezvetsil. Dle dr tomu porad dava sanci jeste do pristiho tydne.
Proc? Dyt to uz preci musi byt jasne,ze se nic neukaze,nebo tam opravdu nadeje je?

kajka93
31. črc 2017

Mela jsem to dost obdobne jako ty. Ale podle toho co pises tak je gestacnu stari o 2 tydny mladsi nez podle ms. To znamená ze gestacni stari je ted 6tt takze ten tyden jeste nejspis na potvrzeni zda se ukaze srdicko. Aspon myslim ze to takhle bude, ja to mela skoro stejne 🙂

atomovekotatko
autor
31. črc 2017

@kajka93 a jak si to mela ty prosim?

kajka93
31. črc 2017

Nevim jestli ti to popisu uplnepresne uz je to par tydnu 🙂 . Sla jsem k dr a byla jsem podle ms v 5tt ale bylo to uplne maluckate tak me pozval az za 2 tydny ale zacala jsem hrozne moc krvacet v 6tt a tak jsem jela na kontrolu. Myslela ze je vse ztracene ale nebylo gestacni vacek byl o neco vetsi (nereknu presne kolik meril) akorat dr rikal ze gestacni stari je mladsi nez podle ms. nasadil utrogestan a za tyden na kontrolu - daval nam tak do 20% sance na udrzeni. Za další tyden to uz podle ms melo byt 7tt ( ale podle gestacniho stari 6tt) na kontrolu. Na utz zase vetsi o neco malo vacek a na strane velikansky hematom rikal ze neni vyhrano ale vypada to v poho az na hematom. Takze klidovy rezim a dalsi tyden na kontrolu a tam uz bylo srdicko 🙂 ...

kajka93
31. črc 2017

Tady mam i fotku s tim hematomem.

atomovekotatko
autor
31. črc 2017

@kajka93 porad si byla ale min jak ja ☹ Ja uz tomu vubec nedavam nadeji ☹ neverim ze se ukaze

kajka93
31. črc 2017

Ty jsi dnes tedy podle ms 8+4 ale podle gestacniho stari by jsi mela byt 6+4 chapu to dobre?
Nekomu se srdicko ukaze az pozdeji. Myslim ze tu je u nekde diskuze. Urcite se hlavne nestresuj!

atomovekotatko
autor
31. črc 2017

@kajka93 no to mi rekl jenom jeden doktor na ty pohotovosti tu prvni kontrolu. Pak mi muj gyndar rekl jenom,ze jsem mohla otehotnet pozdeni proto muze byt mladsi. Ale kolik mi nerekl.

kajka93
31. črc 2017

I kdyby to bylo + - dej tomu fakt cas 🙂
Uplne moc te chapu protoze jsem se citila uplne stejne. Snaz se odpocivat a delej neco pri cem na to nebudes az tak moc myslet (cti si nebo cokoliv) ..fakt se snaz nestresovat ta nadeje tam jeste je neboj se!
Ted sedivam na ten papir co mi dal dr kdybych musela pripadne do nemocnice a ja mela v 6 tt vacek 4.5 mm a ty mas v cca 6tt nejakych 8 mm takze klidek. Pristi tyden bude tam ❤
Ver tomu!! Ja ti preji hodne stesti a drz se ale opravdu se snaz nestresovat ! 🍀

atomovekotatko
autor
31. črc 2017

@kajka93 dekuji za povzbuzeni. Ale uvidime no

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru