Hematom a odlučující se placenta

nikola30
2. kvě 2016

Ahoj vsem, jsem ted ve 12 Tt, od patku jsem v nemocnici kvůli silnému krvácení, jasna červená krev, dr si mysleli, ze dojde k potratů, ale krvácení ustalo a miminko to prezilo. V děloze se ale udělal hematom 4x1,5 cm a po dnešním kontrolním UTz se dr zda, ze se na jedné strane odchlypuje placenta. Zůstávám zde do konce tydne, v klidu a jen ležet. Dostávám utrogestan a ascorutin plus dalsi vitaminy ( železo, magnesium). Mate nekdo prosim podobnou zkušenost? Ta placenta zůstane odchlypnuta cele tehotenstvi pokud to tedy ne dopadne blbe? Navíc mam doma rok a třičtvrtě starou dceru, ktera me celou tu dobu neuvidí. Byl nekdo takhle dlouho od dítěte? Jak me potom přijme? Dekuju

soyevita
3. kvě 2016

@nikola30 Ahojky,odchlípnutou placentu jsem měla,ale vše bylo do měsíce ok,doktor mi tenkrát řekl,že je malá bojovnice 🙂
Do 4.měsíce jsem chodila pořád do práce-podnikali jsme a můj exmanžel nechtěl slyšet o tom,že bych zůstala doma.Brala jsem jen kyselinu listovou,ale to byla jiná doba a hlavně jiná země.
Už to,že to mimísek všechno ustál,je dobré znamení.Věř mu i sobě a všechno dobře dopadne.Doma pak určitě nic nezvedej. Na to mě lékař tenkrát upozorňoval,žádné tahání nákupů a hodně odpočívat.
Nevím,jestli to mělo vliv,ale moje dcera se narodila ve 36.týdnu a vážila 2000g.Ale nebyl to žádný problém.
Držím pěsti,ať vše dobře dopadne 🙂

soyevita
3. kvě 2016

@nikola30 A ještě jedna otázka?Jak dlouho Tě neuvidí Tvoje dcerka?

nikola30
autor
3. kvě 2016

Dekuji za povzbudivou odpoved! Ta placenta tedy zůstane odchlípnutá az do konce, pokud to dobre dopadne? Mala me neviděla od patku a pokud me pustí v patek tak to bude sedm dni....ale volame si, je u mých rodičů, je v pohode, neni podrážděna ani neplace ...tak to me udržuje celkem v klidu, ale stejne...

soyevita
3. kvě 2016

@nikola30 Buď úplně v klidu,moje malá odcestovala se svým otcem,který žije v cizině,byly jí necelé dva roky a přes měsíc byla pryč a poznala mě .Hlavně že je o ni dobře postaráno.Tak si nedělej starosti 🙂
Jinak ta placenta se spravila.Na další prohlídce za měsíc už byla v pořádku i hematom se vstřebal.

nikola30
autor
3. kvě 2016

Tak to jsou bezva zpravy, samozrejme jsem si vědoma individuality každého tehotenstvi ale přeci jenom je mile vedet, ze šance tu je 🙂 jeste jednou dekuji

kukujda
11. kvě 2016

Já mám hematom od 8tt, ve 12 se zhoršil po nevolnostech na 8cm. Teď je 22tt a pořád tam mrcha je, 3cm, od minulé kontroly před 3 týdny se nezmenšuje. Mám režim na lůžku a doma rok a čtvrt dítě... Takže to může vypadat i takhle. Paní doktorka odhadovala, že nejpozději v 20 týdnu budu ok a ono nic ☹ Snad to tobě dopadne lépe. Jinak malou ti můžou aspoň vozit na návštěvy do nemocnice, ať jí není moc smutno Já ležela jen dva dny a byli tam s malým několikrát..

nikola30
autor
12. kvě 2016

Ahoj dekuju za reakci, jse porad v nemocnici, uz se objevil i druhy hematom ale ten je po par dnech z jejich pohledu zanedbatelný a starost děla ten původní, nezmensil se, zvětšil se.... Sice říkají ze kdyz zitra bude vse ok a stav neměnný tak pujdu domu tak uvidime s čím no.... Mala za mnou chodí ale nechce tu byt a jakmile se manžel hne z pokoje tak hledá jeho a jde za nim ... Bolí to ale jsem rada ze nebreci doma a je v pohode .... Miminko je take ok, dokonce víme pohlaví ve 14.tydnu ale jak to bude dal to nevim no. Neumím si představit ze nebudu doma moc fungovat :( ale jsou je horší veci a verim ze ti bude ok jak u vas tak u nas....🙂 držte se.

nikola30
autor
14. kvě 2016

Tak od pátku (tj včera) jsem doma a dnes večer se objevilo takové hnědé spojení, celkem dost ale pak to přestalo.uklidňují se že je to ten hematom..... zítra je neděle tak nevím jestli jet k dr nebo čekat do pondělí. Co myslíte????? Mám strach no ale nechci být zase v nemocnici 14 dní. :((((

kukujda
15. kvě 2016

Neboj, pokud tě nic nebolí a cítíš se dobře, kašli na to... Pokud je to v pořádku tak to není třeba řešit a pokud už je to s miminkem špatné, tak tomu nikdo nepomůže, ale pokud je to špinění, neměla bych obavy..

tyna94
15. kvě 2016

Ahoj holky , tak sem od vcera kvuli krvaceni v nemocnici zase hematom , byla ste nektera taky a jak dlouho vas tam nechali ? 🙂dekuju za info ,krvacela sem jen vcera a malinko

derinne
15. kvě 2016

@nikola30 Ahoj,pokud je to hnědé,tak by to měl být ten hematom. Já ho měla někdy od 7tt (5x3cm a embryjko 1cm,nedávali nám moc šanci). Asi až po 14 dnech jsem občas malinko zašpinila(ani jako krev to nevypadalo) skoro až černě,někdy v 11tt jsem jela na pohotovost,ráno jsem se probudila,podemnou tmavá krev,ale fakt dost,jak při silnější ms. Na utz vše v pořádku a že prostě teď budu občas krvácet. Od té doby nic a ve středu už tam ani nebyl ten hematom 🙂

astyna
15. kvě 2016

Holky, z čeho se ty hematomy dělají? Moje sestra porodila předčasně v 33.tt taky kvůli placentě, které se jí odchlípla tak, že málem vykrvácela. Obě dvě holky to přežily 🙂

tyna94
15. kvě 2016

Taky bych chtela vedet proc se to dela ☹ vsechno dodrzuju lezim , sedim a jim nic jinyho , doma mi se vsim pomahaji abych nic nedelala 🙂 jsem v ty nemocnici zoufala chtela bych lezet doma :'(

derinne
15. kvě 2016

@astyna Nedostatečná pevnost nebo pružnost cév. Jeden čas jsem v pubertě trpěla na krvácení z nosu,pak dlouho nic a teď to těhotenství. Navíc jsem se na začátku vůbec nešetřila,jako kdybych nebyla těhotná a dojela jsme na to,kdybych trošku brzdila a třeba se krapet odpočinula,tak to ta cévka prý vydržela.
@tyna94 mě to doma moc nedalo ležet,sem tam jsem něco dělala,ale byla jsem sama doma. V nemocnici máš větší klid a jseš pod kontrolou,ještě to vydrž.

astyna
15. kvě 2016

@derinne

Takže myslíš, že např. hemofilie může být tím viníkem také?

Já jsem těhotenství měla super - byla jsem jak "fretka" od začátku do konce, dokonce jsem i do porodnice ten kilometr došla, cestička plodovky pomalu za mnou 😀 Porod rychlý a super. Malý byl ale nalokaný plodovky, výkaly měl v plicích, takže ho honem odnesli a byl 12h na pozorování. Na štěstí bez infekce 🙂

derinne
15. kvě 2016

@astyna Tak hemofilie je hlavně problém u druhého pohlaví a jde o to že nejde zastavit krvácení ne?
Ale jestli si přenašečka,myslim že můžeš mít taky problém se srážlivostí krve. To klidný těhotenství ti závidim,někdo na to má holt náturu. Mě doktorka řekla,že jsem si měla vždy po činnosti aspoň odpočinout a ne pořád lítat kolem baráku,vozit dříví, venku věšet prádlo a tak. Nedávno mi známá řekla,že jestli chci v klidu porodit,tak mám jezdit na kole 🙂 Takže to asi souvisí hladký průběh porodu a aktivita až do konce. 😉

astyna
15. kvě 2016

@derinne

To je spíš za kamarádku dotaz - Oni se snaží asi 3R a nyní ji v centru AR řekli, že její hemofilie může být důvodem, proč nemůže počít. Tak mě to napadlo, jak jsem to četla....

nikola30
autor
16. kvě 2016

Holky dnes jsem pro jistotu byla u svého gynekologa, miminko je ok a hematom je mensi nez pri pusténi z nemocnice takze asi opravdu odchází s muže to trvat dele... Ulevilo se mi ale strach bude asi az do konce. Mimo jiné dr v nemocnici rikali, ze to krvaceni v tehotenstvi neni vubec objasnene, ze to ma 20% těhotných a důvod nevedi.... Ja mam doma tu malou, tak jsem si říkala ze jsem si to mohla způsobit sama, jak jsem ji třeba zvedala nebo nosila no ... :(( ted nenosím, musí všude vylezt nebo dojit a zatim to jde ... Na úklid mam pani ktera mi ted bude pomáhat a tak se fakt šetřim...
V nemocnici bylo děs, i jsem tam zhubla za ty dva tydny, dnes mi sestra ma gynde říkala ze tam je úbytek .... Holky at to vsechno dopadne vsem dobre a v listopadu mame ty male uzlicky u sebe!!! 🙂)))

derinne
16. kvě 2016

@astyna Tak to nevim jestli to může zapříčinit neplodnost. Každopádně v caru vědí co mají dělat a snad už na vše jsou léky 🙂

derinne
16. kvě 2016

@nikola30 Tak to je dobře,lepší je jít pro klid duše. 🙂 Na to zvedání opatrně, já předtím taky zvedala synovce (2roky) a vyhazovala ho do vzduchu. Určitě tě v nemocnici poučili,ale nehorší je věšení prádla venku,nejdřív jsem se tomu vyhýbala a teď mi to taky nedělá moc dobře. Naštěstí máš paní na uklízení,to je velká výhoda (závidim 😉 )A s tim listopadem naprosto souhlasim!!!

tyna94
17. kvě 2016

Holky jak dlouho se vam vstrebaval hematom? Byl 3 cm cca tak jak tak to vidite ? Lezim v nemocnici od soboty 🙂

kukujda
17. kvě 2016

Já měla 8cm... TEď je 3 cm a je to už 10 týdnů... Není to ale normální, běžně to jde rychleji

lenka5731
17. kvě 2016

@tyna94 ano, byla jsem s krvacenim v 7tt hospitalizovana v nemocnici a tusim, ze druhy nebo treti den jsem podepsala revers a sla jsem domu. V nemocnici mi na zacatku dali jednu infuzi a pottom uz jsem dostavala jen ascorutin. Prijde mi to takova zvlastni situace, v nemocnici me jinak nelecili, potratu stejne zabranit nemohou, ale chteli, abych tam lezela, asi meli volnou postel ... Potom jsem v tehotenstvi krvacela jeste nekolikrat, ale to uz jsem se nikdy hospitalizovat nenechala. Jeden cas jsem mela hematom 10 cm. U me to dobre dopadlo, jen je to uz dlouho, takze si detaily nepamatuji. Dite je velmi spokojene a pohodove, takze se na nem to priserne tehotenstvi jinak nepodepsalo.

lenka5731
17. kvě 2016

velikost hematomu se resila jen kdyz byl vetsi nez dite, pak ho dite prerostlo a hematom se prestal resit, prestoze byl na placente.

nikola30
autor
17. kvě 2016

@tyna94 no nekdy se muze vstrebat za par dni a nekdy to muze trvat ... ja jak tam lezela 14 dni tak byl 48 x 10 mm takovy dlouhy pod miminkem a celych 14 dni se nic nedelo, ani naznak toho ze by chtel odejit a dr rikali, ze tam muze byt az do porodu. ale muze to byt i nekolik tydnu.... ted jak sjem doma tak porad odchazi...... uz se tesim na dalsi KO u dr ptz me to vzdy uklidnuje ale jdu az pristi stredu a kvuli hematomu v patek, takze to je jeste dlouho.. drzim palecky at to je vse ok....

nikola30
autor
17. kvě 2016

ja se nejvic bojim ze prave ovlivni tu placetu ale zase si rikam ze zena pozna kdyby doslo k potratu ne?? bolesti atd... strasne me znervoznuje jak to odteka, ale nastesti je to tmave hneda krev a ne cerstva ... ale sedim doma, s malou chodi ven rodina aby vubec byla na cerstvem vzduchu. :(( prijde mi ze ji ochuzuju o cas se mnou :( ale dulezite je at to je za nami...ale koukam ze to ma teda hodne z vas ( nas). ach jo...

derinne
17. kvě 2016

@tyna94 Mě to trvalo necelých 8 týdnů,měl 5x3cm. Na ko v 11tt ještě byl a v 15tt už nebyl. Na začátku nechtěl vůbec odejít,asi po 3týdnech jsem občas slabounce špinila a jednou silně,pak nic,ale na utz bylo vidět, že se vstřebává,i když jen málo. Ale takhle dlouho si tě tam nenechají, jen se ujistí že je to v pořádku a bude to dobrý. Taky záleží kde přesně se udělal

nikola30
autor
17. kvě 2016

@derinne ano presne jak pises, oni to mysli dobre @tyna94 , vedi ze v nemocnici budes mit klid ktery doma neni ( at si myslis ze ano, doma prece jen je vice pohybu). dulezite je aby to dal nekrvacelo cerstvou krvi a aby to miminko zvladlo... me davali a jeste ted mam utrogestan, ascorutin, zelezo, magnosolv... krom ascorutinu beru vse a asi jeste budu..... tak se drz a neboj bude to ok a dej vedet co a jak a kdy te pusti....

derinne
17. kvě 2016

@nikola30 Přesně,když jsme se vrátila večer z pohotovosti,ležela jsem,skoro jsem se nehla,partner mi ve volnu navařil na 2dny,kdy bude v práci,ale stejně člověk musí vstát,nandat jídlo,ohřát a pak umýt nádobí,dojít pro knížku,uvařit si čaj(napustit konvici,čekat na uvaření,vymačkat citon,vyhodit pytlík - člověk si to neuvědomuje,ale všechno vyžaduje minimální pohyb,schyb,natáhnutí,v nemocnici má člověk vše potřebné víc u sebe. A když se nic neděje,začne doma víc otrnovat, v nemocnici je to větší jistota. 😉

tyna94
17. kvě 2016

Jsem zvedava zitra by mel udelat utz a vysetreni a rikal ze bud zitra nebo max do patku by me pustil no , tak snad to tak bude ☹ ta nemocnice mo nepridava

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru