Histaminová dieta a jídelníček v těhotenství. Poradíte, prosím?

marie163
15. bře 2023

Dobrý den , už skoro měsíc mám svědivost celého těla je to hrozný :( někdy si myslím že se udrbu . Jsem těhotná 11 TT . V 8 TT těhotenství mě začlo svědet celé tělo vypadá to jako kopřivka když se podrbu tak se mi kůže nafoukne oteče , Jaterky mi odebírali vše je v pořádku . Používám Zodac po dvou dnech někdy půlku někdy celou tabletku už si nevím rady tak bych chtěla zkusit histaminovou dietu poprosila bych o jídelníček nebo spíše co mám vynechat dle vaší zkušenosti . Děkuju budu ráda za info 🙂

martt
15. bře 2023

@marie163 Je to potřeba vysledovat vylučovací metodou. Zkus nejdříve vysadit dráždivé potraviny . Což jsou pomeranče, jahody , rajčata , med , různé druhy koření pepř, č.paprika apod. Ale taky ti to může dělat práci prášek, sprchový gel , voda po sprchování, materiály oblečení apod....

marge_s
15. bře 2023

@marie163 zkusila bych na par dni zodac bez vynechani.
Seznam zde: https://aspoonofhistamine.com/2016/06/27/svycar...

marie163
autor
19. bře 2023

@marge_s Právě že mám trochu strach s užívání Zodacu každý den zda to neuškodí miminku

marge_s
19. bře 2023

@marie163 musis zvazit pro a proti, ja ti nemuzu dat “pozehnani”, ale kazdodenni uzivani neni nic neobvykleho

Prospektivně shromážděné údaje o výsledcích těhotenství pro cetirizin nenaznačují potenciál maternální nebo fetální/embryonální toxicity při výše uvedeném dávkování.

Za me mi prijde prinosnejsi byt bez obtizi s vyrovnanou hladinou, nez to jist halabala - nemas pak zadny vysledek: nejsi uplne bez problemu a navic se cpes praskama zbytecne. Udelala bych to poradne nebo nic. Nic asi nejde a nebylo by to prospesne pro mimino.

marie163
autor
25. bře 2023

@marge_s Ano užívám Zodac mám jo schválený od lékaře ale zabere na dva dny pak si musím vzít znova skusila jsem nejíst ovoce zeleninu nic kyselého zatím to je stejné bez výsledku . Na kožní jsem také byla p.dr říkala že Zodac také mohu užívat a musím to vydržet stím zodakem nic jiného mi neřekli a prý je to kopřivka neví se z čeho může to být z hormonů které patří k těhotenství a může se to zlepšit a nemusí až do porodu :/

marge_s
25. bře 2023

@marie163 ale moc ho neuzivas, ten zodac je do 24h pryc, musis ho brat kazdy den, pokud chces byt bez obtizi

To co uvadis neni nizkohistminova dieta, navic pokud bys chtela eliminacni, tak vysazovat ruzne veci halabala taky nema smysl. Kazda potravina ma nekolikadenni dojezd. Ja bych se na to vyprdla a normalne jedla ten zodav a hotovo

marie163
autor
26. bře 2023

@marge_s Mockrát děkuji za pomoc a hlavně za podporu ❤️

marge_s
27. bře 2023

@marie163 moc drzim palce, at najdes system, ktery ti bude vyhovovat 👍 a hlavne, at mas po porodu pokoj!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru