Hypochondrie nebo plodovka?

anguly
22. lis 2017

Jsem teprve v 21.tt a od počátku mám samé komplikace... Dnes v noci jsem nemohla spát i když jsem byla hrozně unavená... Teď odpoledne mám pocit, že se mi něco děje v břiše... Cítím takový podivný tlak tam dole... a mám najednou takový výtok, lehce vodnatý se stoupou takového jemného žluta...

Já vím, že taky se to těžko radí... Ale já jsem vynervovaná, protože mj. jsem u syna nepoznala, že mi praskla plodovka. Na výtok trpím, ale dneska mi to přijde takové silnější...

Jo a už několik dní cítím pohyby jen jakoby hrozně dole... Jakoby jen zespodu - jestli chápete, né na břiše, jako obvykle...

Co myslíte? Je to normální nebo mam jet radši do špitálu.

nat
22. lis 2017

Pokud mate pochybnosti tak radsi jedte,je lepsi jet zbytecne a mimi Vam zkouknou 😉

petulkanono
22. lis 2017

Urcite jed do porodky, radsi stokrat zbytecne, nez jednou pozde. Ja minule tehotenstvi taky strasila, ze ze me na wc vyteklo nejak moc a neco jineho a jela jsem. Plodovka to nebyla, ale radsi si me tam nechali, ALE byla jsem pak v klidu. Ten stres je pro mimi horsi nez se jet zkontrolovat🙂

anguly
autor
22. lis 2017

Díky...

@petulkanono Já mám sice strach o mimi, ale zase se bojím toho, že si mě tam nechaji... A já nemám kam dát syna...:-/ Navíc nemám momentálně nikoho, kdo by mě tam zavezl... A nechci zbytečně hysterčit. Sakra, zrovna dneska...

kajka750
23. lis 2017

Ja jsem se v 25tt lecila na vytok( nejake cipky) po dobrani muj doktor rekl,ze uz to bude lepsi a ze kdyby ne,tak to doresime v 36tt,kdy udela stery. No vytok pokracoval,ale ja byla klidna az 35+4 jsem zacala mit bolesti,rikam si poslicci vpohode,ale nepreslo to a 36+6 jsem jela do porodnice a rodila,ale proc to pisu,ani v te porodnici nepoznali na ultrazvuku,ze nemam zadnou vodu,nechali me normalne rodit,pak maly stracel ozvy,tak rychle predoperacni,ale to uz nestihli,protoze mezi tim jsem zacala tlacit,tak rychle prasnkout vodu a az tu zjistili,ze tam zadna neni. Maly se narodil nastesti zdravy,ale vubec si nedokazu predstavit,co by bylo,kdyby nechtel jit sam ven. Takze u me banalni vytok byla asi voda,takze bych raci jela. Drzim palce,at jedes zbytecne

kajka750
23. lis 2017

Promin rodila jsem 35+6

lpch
23. lis 2017

@anguly v lekarnach (zejmena v tech u porodnic) prodavaji roztok, diky kteremu se da rozpoznat, jestli se jedna o plodovku nebo ne. Ale nemuzu si vzpomenout na nazev.. :( mozna poradi jina maminka.

galatea_a
23. lis 2017

@kajka750 To mě děsí, že nepoznám, že mi odtéká voda. A u tebe se to projevilo třeba i ztrátou váhy nebo že by třeba ten výtok byl pořád?

tynka9
23. lis 2017

@lpch možná, že to mají velké nemocniční lékárny, ale i tam trochu pochybuju. V lékárně jsme se ho snažily objednat nebo najít několikrát a nepodařilo se. A lakmusové papírky, které jsou občas taky v diskusích zmiňované, plodovku taky spolehlivě neurčí.

Lepší než obíhat lékárny, kde paní stejně určitě nepochodí, je jet k lékaři.

jitavrtule
23. lis 2017

@galatea_a
@tynka9
@lpch
Prodává se Temešváryho roztok, běžně ho mají lékárny u porodnic a stojí flaška asi sedmdesát korun. Nakape se na vložku a když to zmodrá, je to plodovka.

kajka750
23. lis 2017

@galatea_a Vaha byla stejna,nejsem drobek a pred tehu jsem mela 74 a rodit jsem sla 73,zhubla jsem na zacatku pet kilo a uz je nenabrala,ale ja to zamenila za ten vodovy vytok,ktery jsme lecili,bylo to stejne,vzdy kdyz jsem se pohla a trochu,ale tim ze to trvalo mesic,tak se asi vypotrebovala,nebo nevim,ja tomu dodnes nerozumim a kdyz jsem se ptala doktora,tak to okecaval a jeste to pomalu svedl na me a v papirech z porodnice mam napsany plodova voda cira. Jsem rada,ze to tak dopadlo ale konecne jsem na vlastni kuzi poznala,jak se lekari jisti. To jeste,kdyz me tim hackem praskali nepritomnou vodu,tak maly uz mel hlavicku tak nizko,ze mu ji celou poskrabali,ma tam jizvu a to me taky nikdo nebyl schopen vysvetlit,po porodu me urvali placentu,protoze rodil moc holek a nemeli cas,tak po dvaceti minutach trhli a bylo to takze narkoza revize a pak nejaka zase nevysvetlitelna infekce,takze kapavky antibiotika a ja po jejich 11denni peci bez mlika,ale nastesti se zdravym miminkem. Nechci nikoho strasit,ten okamzik porodu byl krasny a dnes i vim,ze nic neni jen tak a raci byt za histerku,nez potom ....

galatea_a
23. lis 2017

@kajka750 Děkuju za odpověď, to muselo být hrozný, ještě, že to dobře dopadlo.
@jitavrtule Já jsem četla, že ani ten Temešváryho roztok není stoprocentní na určení plodovky, tak se trochu bojím.
Musím asi míň číst ty internety, protože vždycky narazím na něco, co mě vystraší 😀

kajka750
23. lis 2017

@galatea_a Ja te fakt nechtela vystrasit,promin, jsem si pak rikala,ze bych to ani psat nemela,ale stalo se. Nesresuj se tim co se komu stalo,bud vklidu a kdyz se ti neco nebude zdat,zajed si na kontrolu,hlavu ti nikdo neutrhne.

galatea_a
23. lis 2017

@kajka750 Ale ne, to je v pohodě, já jsem ráda, žes to napsala. Musím se prostě naučit víc věřit svýmu tělu a jeho signálům 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru