Jet do nemocnice? Soustavné bolesti podbřišku v 19tt

xvitko13
20. dub 2017

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem těhotná, končím 19 tt, čekáme dvojčata. V úterý po Velikonocích jsem byla u své gynekoložky, protože už přes Velikonoce mi začaly takové táhlé soustavné celodenní bolesti podbřišku, což mě nutilo odpočívat a polehávat. V úterý mi moje doktorka při vyšetření řekla, že čípek je zkrácený a že mi tvrdne břicho a že ať jedu do porodnice na ležení na kapačky. Jeli jsme tedy do porodnice na obilní trh a tam mě vyšetřila doktorka, udělala cervikometrii a zjistilo se, že čípek je dlouhý 45 mm a že je uzavřený v celém svém rozsahu a že břicho je měkké. Takže mi nabídla bud teda ať tam u nich zůstanu ležet jestli chci, nebo mám jet domů s tabletkama hořčíku a klidový režim. Vybrala jsem si tedy klidový režim, takže doma ležím, ovšem ty bolesti břicha mám pořád, nevím zda je to právě tvrdnutí či ne, nemám jakoby stahy, ale ten podbřišek cítím v podstatě pořád celý den, takový těžký, jak kdybych něco v břichu tahala, takový tlak. Tak nevím co dělat, nechci něco zanedbat, do nemocnice se mi samozřejmě nechce, ale zas chci udělat maximum pro ty dvojčátka...Co byste prosím dělali na mém místě?

dolezalovalucie
20. dub 2017

Ja si myslim,ze pokud cítíš ,ze je něco spatne tak se tam vyprav,je lepsi jet zbytecne nez něco zanedbat

nelinecka1
20. dub 2017

Taky bych raději jela.

xvitko13
autor
20. dub 2017

Já mám právě i trochu blbý pocit z toho, že doktorka v porodnici říkala, že ten čípek by se neměl vyšetřovat moc často, protože se může rozdráždit a zrovna vyvolat porod, navíc jsem po vyšetření i krvácela, břicho mě takto také bolelo když jsem byla na vyšetření v té porodnici a doktorka řekla, že tam není žádný porodnický nález....Takže mám strach, že tam teď pojedu a zas mě budou vyšetřovat atd, že to také není moc dobré pro mimi ☹

mrazulkav
20. dub 2017

Tak zkus napřed jen zavolat... na férovku říct, že prostě nevíš. Ze to doktorka řekla tohle, ale prostě tě to břicho pobolívá a máš strach... buď řeknou, že je to v pořádku a jezdit nemusíš, nebo tě budou chtít pro jistotu vidět...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru