Jsem tu nová a rovnou se chci zeptat ...Nízký tlak?

kratasek85
30. říj 2010

Ahoj všem tady. 🙂

Jsem tu nová a rovnou se chci zeptat 😒 . Jedu 19 týden těhotenství a asi 4dny se mi motá hlava. 😝 Nikdy se mi nestalo, 😖 že by mě to drželo takhle dlouho ☹ . Mám doma tlakoměr, tak jsem se měřila. Tlak mám kolem 110/70-100/60. 🙄 . Jde už o nízký tlak? Udr mívám 120/80. Děkuji všem za odpověd! A krásný večer všem 🙂

crca
30. říj 2010

Já si myslím,že máš tlak dobrý,teď myslím,ne nízký,prostě je to těhu 😅 Já měla v těhotenství s dvojkama 90/50 😀 a jen se mě zeptala jak mi je,sice se divila,ale mě bylo fakt výborně 😀 A před císařem jsem měla 130/80 to jsem byla ukončený 38TT 😀 takže jsem byla úplně v pohodě 😉

kratasek85
autor
30. říj 2010

děkuji moc! Já vůbec nevím čím to může být. Mám jakoby závratě, motální hlavy,, jsem unavená... Měla jsem to, ale né třeba 4dny a u prvního těhu jen jednou. No uvidíme co z toho bude..

editah222
30. říj 2010

@kratasek85 mě se v minulém těhu motala hlava skoro furt, nemohla jsem někdy ani chodit. Je to prý naprosto normální. A neboj po porodu to přejde 🙂

kratasek85
autor
31. říj 2010

Editah děkuji moc za odpověď. No ono by to člověku tak nevadilo kdyby se nebál někam vyjit 😀 Asi víš o čem mluvim

casiopeia
31. říj 2010

Hlavně odpočívej na začátku s dcerou jsem i omdlela a odřela jsem si půlku obličeje o futra 😀 probral mě náš hafan jak mi olizoval obličej 😅 - samozřejmě jsem byla sama doma. Docela mazec. Doktor na pohotovosti prohlásil ať je to kam je to. Jakmile cítíte, že to na vás jde - okamžitě si lehněte 😅 měla jsem tlak 90/50. Teď při druhým je to v poho. 😵

beruska2x
31. říj 2010

ahojky, ja mela nizsi vzdycky v tehu bezne 90/60.. nikdy jsem nomdlela "natvrdo" uz pak poznas ze ti je slabo tak si treba drepnout, sednout.. jednou me poustela sednout i prodavacku za kasu 😀 asi jsem vypadala fakt desne....
jen lidi nekdy cucej jak kdyz fetujes 😠

ale po pulce tehu uz mi bylo o moc lip

zuzimila
3. lis 2010

@kratasek85 Podle WHO je spodní hranice tlaku 120/80. Jenže záleží taky na konkrétním člověku. Pro někoho to může být málo, pro někoho moc. V těhotenství nastává mnoho změn, určitě i tlaku / souvisí s krevním zásobením, objemu těl. tekutin.../, nižší TK není sám o sobě nebezpečný / pokud to není symptom nějaké jiné dg. /, jen je třeba dávat pozor na vstávání, aby se ti nezamotala hlava - nebezpečí pádu - úrazu. Léky na zvenutí TK nejsou / jen v nemocniční péči při vážných stavech /, ale nějaké tbl. nejsou.
Pomůže zvednout nohy, káva - ta jen na chvíli, dobrý pitný režim.
Radši nižší TK než vyšší 🙂 .

zuzimila
3. lis 2010

Ještě mě napadlo, že ty příznaky, které popisuješ, můžou být v souvislosti s nízkým hemoglobinem, tady je třeba vyšetřit krevní obraz, podle výsledků saturovat železem v tabletách. Vše v kompetenci gynekologa, praktika 😉 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru