Karpální tunel v těhu. Pomáhá vám na to něco?

kutcher
17. srp 2011

Ahojky holky, v těhu se mi udělal syndrom karpálního tunelu - dost bolestivá věc teda - pomáhá vám na to něco, nebo nevíte, jak si s tím ulevit, je to děsný a hlavně zmizelo vám to po porodu nebo se to muselo op. řešit, děkuji za odpovědi😉

hehena
17. srp 2011

@kutcher Mě se to stávalo v pubertě běžně... studovala jsem uměleckou školu a často jsme několik hodin denně stáli u mal. stojanů. Dr. mi tenkrát vyhrožoval operací. tak jsem si pak dělala sama sádru, nebo pomohl kamarádčin chránič ruky, zápěstí, co měla na skejt... ta ruka se tím zafixuje. pamatuju si, že i když jsem to měla na jedný ruce, tak jsem si ani z tý bolesti nemohla stáhnout gatě na záchodku 🙂))) to byla vždycky dlouhá zaležitost 😀 na druhou ruku jsem asi byla levá nebo co 😀, že mi to nešlo.... takže já doporučuju fixovat! když zmizelo zatížení, zmizel syndrom. teď se mi to stává výjimečně (práce u počítače) a nikdy v takový míře jako tenkrát.....

hehena
17. srp 2011

jinak teda mám teď taky potíže s rukama, zápěstím... je to tím, že jsem musela často tahat malýho. při růstu zubů nechtěl nic jinýho než nosit... a 13 kilo už se řádně pronese... po straně zápěstí se mi dokonce udělala boule, ale většinou to nebolí, jindy to během pár dnů přejde, ale je to snesitelný.

saminka
18. srp 2011

@kutcher ahojky taky mam problemy se zapestim a celkove trnuti brneni v rukou, u prvniho tehu jsem to mela v obou ale teda bolest a neprijemne to bylo pouze v noci a ted u druheho tehu to mam jen v prave a jak pise hehena nejlepsi je si to stahovat, fixovat aby se zapesti nehybalo, daji se koupit jiste v lekarne, a po porodu mi to hned zmizlo, je to prebytkem vody v tele pri tehotenstvi!!! tak snad ti to taky zabere, bolest nezmizi uplne ale aspon se kvuli toho tolikrat nebudim jak driv 🙂

sem
28. zář 2011

@saminka ahojky mám syndrom karpálního tunelu na obou rukách a pomohlo mi zafixovat zápěstí, rehabilitace a vitamín B - nejlepší ne neuromultivit, ale nesmí se užívat během těhotenství 😒 .

saminka
28. zář 2011

@sem ahojky diky za zpravu, no je to celkem na nic ze se v tehu nic nesmi, no uz mi moc dlouho do konce tehu nezbyva tak musim vydrzet,ale je to fakt neprijemne jak casto mi ruka brni i behem dne, teda hlavne prsty, fakt doufam ze to zmizi az se mimi narodi, u dcery to tak bylo, a pak se kdyz tak podivam po tech vitaminech,a teda je ten neuromultivit vhodny?? nejak ted nevim z tve odpovedi 😅

sem
30. zář 2011

@saminka jééé promiň 🙂 neuromultivit není vhodný v těhotenství, ale je velmi účinný takže až porodíš zkus ho!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru