Lze užívat na zácpu v těhotenství Psyllium?

ruzicka06
30. črc 2018

Ahoj. Máte prosím některá zkušenosti z užíváním Psyllia na zácpu během těhu + jestli vám to na zácpu jako pomohlo? Co jsem tak četla na netu, tak by užívání tohoto přípravku v těhu nemělo snad vadit. Aktuálně jsem 11 tt. Čípky prý nejsou celkově úplně vhodné jako řešení zácpy (ale ty se v těhu zas můžou...). Psyllium mám doma, jen jsem ho zatím nikdy nezkoušela. Díky za vaše názory!

mataharyy
30. črc 2018

@ruzicka06 nevím jak v těhotenství, ale paní mi u psyllia říkala, že pokud nebudu opravdu hodně pít, tak mě zabetonuje. Takže si nemyslím že by to mělo pomoci při zácpě...

smyschek
30. črc 2018

Ja používala poprvé nějaký glycerin na pití. Kouknu doma jak se to jmenuje. A teď z justu vitaflor kapsle a TOP TOP TOP

drakenn
30. črc 2018

Já užívava a zácpa byla pryč. Chce to hoodně zapít..

smyschek
30. črc 2018

Lactulose sirup 🙂

ruzicka06
autor
30. črc 2018

@mataharyy
@smyschek
@drakenn Holky díky!

coolca
30. črc 2018

@ruzicka06 užívala jsem vesměs celé těhotenství a v poho.

ruzicka06
autor
30. črc 2018

@coolca Tak jsem hned klidnější, díky 🙂

penelopaw
30. črc 2018

Myslím, že psylium by vadit nemělo, jen doporučuji opravdu hoooodněm oc pít. Sama jsem ho užívala netěhotná kvůli zácpě, a protože jsem měla blbý pitný režim, ještě víc mne to ucpalo. Jinak na zácpu osobně doporučuji Duphalac (na způsob laktulózy, ale d. mi přišel lepší), může se užívat i v těhotenství a při kojení (vždy ale lepší říct doktorovi, připadá mi, že to moc neznají).

ruzicka06
autor
30. črc 2018

@penelopaw Díky! Je mi jasný, že se při tom musí hodně pít. Já mám právě doma už nějakou dobu koupený to psyllium, tak ho možná vyzkouším. Já s tím zatím problémy neměla. Možná je to ale důsledek opačného problému z konce minulého týdne (1denní průjem)...každopádně díky za názor!

laja64
30. črc 2018

@ruzicka06 předtím když jsem čekala dcerku jsem ho brala taky , dávala jsem si to do jogurtu. A pak to bylo v pohodě🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ruzicka06
autor
31. črc 2018

@laja64 No do jogurtu by to asi bylo možná lepší. Dnes ráno jsem to zkusila do vody (250 ml a do toho 1-2 lžičky, já dala jednu a půl) jak píšou v návodu a málem jsem to vyzvracela....☹

ruzicka06
autor
31. črc 2018

@ter Žádný jiný problémy nemám. Jen minulý týden ve čtvrtek jsem měla průjem a od tý doby teď právě opačný problém..zácpou už jsem dlouho netrpěla...nevím jestli se jako psyllium dělá ve více formách, ale já mám to sypký do vody. Tablety mě nenabídly jako..a nevadí užívání léků nějak, když bych brala to psylium? Já beru Anopyrin (na podporu růstu plodu), ale ten už stejně budu brát tak max. 1 týden.

laja64
31. črc 2018

@ruzicka06 to věřím teda. V jogurtu je to ucházející 🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ruzicka06
autor
31. črc 2018

@laja64 JJ v té vodě teda nic moc ☹

ruzicka06
autor
31. črc 2018

@ter Ok díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru