Měli jste chřipku nebo virózu na začátku těhotenství?

petra14
5. bře 2008

Ahoj holky,
jen se chci zeptat jestli některá z vás prodělala virózu nebo chřipku na počátku těhotenství. Jsem v 7tt. V 5tt jsem měla dva dny klasické příznaky chřipky - teplota 38, bolesti kloubů, ... atd. Obvodní lékař řekl, že je to "jen" viróza...
V pondělí jsem byla poprvé u gynekologa. Na ultrazvuku bylo vše v pořádku. Jen doktor pořád rozebíral tu virózu a měl řeči, kterými mne hodně znejistil... o možných vadách, potratu atd .... pořád u toho vzdychal :o)) a neustále opakoval, že kdyby se něco dělo, tak ať hned přijdu ...
A tak se chci zeptat, jestli jste tím některá z váš taky prošla a dopadlo to dobře.

Od pondělí už mám v hlavě jen katastrofické scénáře ... :o(((

Děkuju

qitecek
24. bře 2011

Jsem v 6. týdnu a chytla jsem chřipku :'( 1.den jsem měla teplotu 37,5, dalši 37,2. Vzala jsem si jen homeopatikum. Může ta chřipka ublížit plodu? Mám hrozný strach.. nejdříve jsem četla pozitivní komentáře, trochu mne to uklidnilo a potom ty rozštěpy rtů.. tak jsem z toho zase nesvá 😨 Bojuj drobečku...

veronikapp
24. bře 2011

@qitecek pri chrípke sú vysoké horúčky a nie mierne zvýšená teplota...

mishusha
25. bře 2011

@qitecek vseobecne sa tvrdi, ze nebezpecne pre plod su horucky nad 38°C zvysena teplota nie je problem, ak neberies nejake lieky na nu. drobcek bude ok, neboj 🙂

schnauzee
28. zář 2011

zial, prave som zistila, ze chripka nie je len o vysokych teplotach, bolestiach hlavy, klbov a pod., moze mat aj skryty priebeh, ako aj ine virusy.. nedavno som potratila (2. potrat) a jedine, co sa zistilo pozitivne, je prave chripka, akutna, takze pokojne to mohol byt dovod.. pritom jedinym priznakom u mna bolo par dni mierne pobolenie hrdla a teplota cca 37,3, vsetko po par dnoch preslo.. plod odumrel a mne zistili chripku na ustupe..

aliza
28. zář 2011

ja som mala tiez chripku pocas tehu a brala som paracetamol na teplotu, ten sa moze pocas tehotenstva a maly je uplne zdravy. Co sa nemoze, je lahnut pod perinu a vypotit sa. Zvysena teplota by nemala inak zdravemu plodu nijak uskodit. Ale stava sa kadeco, zial.

kalo
29. zář 2011

@qitecek Já měla během těhotneství asi 5 chřipek...(starší dcerka je vždy donesla ze školky)...děs. Vždy jsem přežila jen s kapkama do nosu....

kacenka1111
9. říj 2011

Tak jsem taky nemocna, beru ant. Penbene, to se pry muze, a paralen. Moc se bojim po docteni teto diskuze. Vim to teprve dva dny a uz mam hrozny strach 😢

beruskaj
15. bře 2012

Holky jsem v 6 tydnu tehotenstvi.Dcera dostala chripku a ja mam teplotu 37,5 a mam rymu.Mam hrozný nervy,abych nepotratila,nebo aby se ten plod vyvyjel normalne.Jsou to hrozny nervy ,beru Paralen 500mg 2x1 .

abbey1
15. bře 2012

@beruskaj Pri takejto teplote nemá význam brať lieky na jej zníženie. Narobia väčšiu škodu, ako samotná "teplota". Skôr zväčši príjem vitamínov, hlavne C.

svetllana
15. bře 2012

@beruskaj Pohoda, nic sa neboj. Paralen je ok, nic silnejsie by som tam nedavala. Netreba sa podla mna prehnane obavat vsetkeho a stresovat. Zdrave deti sa narodili napr. aj alkacom, narkomanom a inym podobny, na zdravie nedbajucim "matkam", takze nejaka ta chripka ci angina je v pohode.

acacia
16. bře 2012

Mela a mam,3 týdny na neschopence,antibiotika s další léky,1.trinestr končím zítra.
Co dělat, chce to důvěru v obvodaka.

eri28
16. bře 2012

@petra14 ahoj ja iba zacinam, ale ked som bola v 6. tyzdny na dovolenke na sr, potvrdili mi tehu volala som dokimu, a u nas zima v celom dome, ja som pekne ochorela....
isa som domov, amsterdam, lekar , ze paracetamol, na ultraz, doktorka nekomentovala vedela, ze som chora, nemala som teplotu, ale ten kasel, celu noc mi bublalo v plucach, hlieny zlte, zelene 😝 v lekarni mi dali sirup nepomohol, cmulala som pastelky dost silne, trvalo to 3 tyzdne, nemala som cas lezat doma a som teraz v 11. tyzdny a este si rano odkaslem, ale uz super 😅 , museli mi vytrhnut zub, neviem ci on my nesposoboval zapal...
nieco vymysli, caje citrony, vsetko ovocie, klud na lozku paracetamol mozes a snad ty to prejde vela stastia 😉 🙂

eri28
16. bře 2012

a co sa tyka tych potratov, mysim, ze najvedcie riziko je 4, tyzden bud dojde menzes, alebo sa uhniezdi, su aj neskor, ale podlamna nie az tak vela, a psychika robi vela pozor 😕 😵

kiristinka1
16. bře 2012

Ja som sa dozvedela ze som tehu az v 11tyzdni,otehotnela som aj cez antikoncepciu.Medzitym som bola chora,horucky,antibiotika,som astmatik a mala som aj zachvat..takze mi davali aj kortikoidy..ked som sa dozvedela ze som tehotna skoro som odpadla..ze nic zdrave sa mi narodit nemoze..vysledky afp..vysoke riziko downovho syndromu,potom amniocenteteza,potom ze na sone vidia ze sa neuzatvara hlavicka-cysta..potom som sa predcasne otvarala..a narodil sa mi krasny zdravy chlapcek..a dakujem panu bohu za to kazdy den...aj ked mam maleho certika bertika 🙂

laluchova
16. bře 2012

ahojte, noo ako som si to tu prečítala, tak hlavne je myslieť pozitívne...
ja som pred dvomi dňami vstala s nádchou ako hrom....tieklo mi z nosa, kvapkalo.....no strach....kýchala som určite by som vyhrala 1 miesto v kýchaní v ten deň..... 😉 keďže som v 6tt tak som sa tiež veľmi bála a aj bojím...veď človek nevie čo z toho môže byť....naparovala som sa nad vincentkou, inhalovala som ju, máme doma inhalátor, aj s nubilizérom do nosa som si ju striekala a tým prečistila celý nos viackrát denne.....to na nádchu krásne zabralo, na druhý deň mi už bolo lepšie čo sa týka nádchy....len ma začal bolieť strašne chrbát a klby.....ale teplotu som mala len 37,2 najvyššiu, tak som si dávala oscilo homeop.....ležala som oddychovala....dnes je tretí tretí deň, z nosa mi už ide len sem tam hustý hlien......telo ma dnes nebolí je mi výrazne lepšie...klopklopklop....pijem kvantá čaju aj 4-5l denne....včera som cítila bolesti v podbrušku, ale prvú dcérku som mala sekciou a myslím si že sa mi rozťahuje maternica a môže ma to bolieť...dnes zatiaľ všetko oki....tak vám držím palčeky, v pondelok idem k lekárovi po 1x tak som zvedavá ako to dopadne.....papa

beruskaj
16. bře 2012

@svetllana Ahoj,vlastně máš pravdu.Od kamaráda holka byla těhotná a fetovala,těd má dítě a je úplně zdravé.Potřebovala jsem podporu,děkuji ti. 🙂

slundo
19. bře 2012

Léky si nech až když budeš mít horečku, ale paralen určitě nevadí 🙂 Taky jsem n začátku těhu paralen brala a je vše vpořádku 🙂 Jinak chřipku jsem vždy vyháněla horkou citronovou šťávou 🙂 Do hrníčku vymačkat citron-tak do půlky a zalít horkou vodou. Trošku přisladit a vypít co nejteplejší . Hezky mě to prohřálo a tělo dostalo vitamín C, který při nemocech pomáhá 🙂 Jinak existuje spoustu rad jaký brát léky a co ne a musím říct, že co doktor to jiný názor 🙂 Moje dr. mi říkala, že Paralen se může celé těhu, Ibalgin v 2. trimestru, kloktadla taky nevadí ( ikdyž všude je napsaný , že se nesmí v těhu ani při kojení ). Samozřejmě nejíst nahusto, ale 9 měsíců je dlouhá doba a občas je nutný nějaký ten prášek sezobnout 🙂

alyssa.anna
29. říj 2012

AHoj přidávám se, jsem v 5tt a taky mám (asi) chřipku jak blázen a táhne se se mnou už týden - nejdříve bolest mandlí, pak zvýšená teplota do 37.7 a pak smrkání a smrkání a smrkání a hlas jak ze studny. No a dneska novinka - bolení průdušek. Snad to už brzo přejde, taky mam strach o mimi a tak krom Propolek nic jiného neberu. Snad bude mimi v pořádku

vendsy
31. říj 2012

Ahoj, já mám bohužel špatnou zkušenost, v 6tt jsem dostala horečku 40, doktorka mi dovolila ráno a večer paralen, koncem týdne se přidal zánět středního ucha, dostala jsem antibiotika ikdyž jsem křičela, že jsem těhotná tak ubezpečovali, že ty antibiotika jsou slabý a že je můžu a nakonec v 9tt těhotenství zaniklo ☹ takže já jsem zastánce toho a pro příště i kdyby bylo nevím co tak žádný prášky.

blahova_andrea
31. říj 2012

Nestresuj se, tím miminku ublížíš víc, jak nějakou vyrozou. Já měla angínu a antibiotika a vůbec nachlazení apod. bylo u mě vždy denním chlebem a mám krásného zdravého chlapečka. Podle mě je důležité, aby všichni lékaři, které v těhu navštěvuješ o tvém stavu věděli a podle toho s tebou taky jednali. Ať už jde informovanost, správnou volbu léků a nebo psychickou podporu. Já měla veliké štěstí. Přeji ho i tobě!

bar12
24. bře 2014

Mamicky mate niektora skusenost , ze by ste v skorom stadiu tehu boli v kontakte s babom, ktore zrovna malo 6tu detsku chorobu?

mldk
26. bře 2014

Já prodělala virózu zhruba v 10 tt. a bylo to pro mimi likvidační. Je to buď a nebo. Virů je strašně hodně, jak mi bylo na genetice řečeno... Takže mám pocit, že těhotná by se měla zavřít v 1.trimestru pro jistotu do vakua :(

gabinka19740
17. dub 2014

v prvom a drhom tyzdni som uzivala tri druhy antibiotik a som v 11tyzdni vsetko je super a nezatazujem sa chorobami a príznakmi,zeny teste sa na babetko a vychutnavajtesi kazdy den,pre babetko je najhorsie stres a trapitsa co ma boli a co nie pekny vecer

gabinka19740
17. dub 2014

ak ma byt zdrave a bezproblemove tehotenstvo je ho najlepsie si vychutnavat aj s problemami

mackys
4. únor 2016

ahoj maminy a snažilky 🙂
chtěla bych se zeptat, jestli jste některá měly v prvních příznacích i rýmu. většinou se tu píše jen o příznacích jako chřipka (kterou jsem neměla ani nepamatuju :D), tak by mě zajímalo, jestli jsem jen nachlazená nebo je to něco víc. Většinou se mi totiž nachlazení hlásí pár dnů předem, než natvrdo uděří, ale teď to bylo najednou. Jeden den nic a druhý jsem už skoro nemohla dýchat. a začíná mě i pobolívat v pobřišku a trochu i prsa. Jsem teď v 27 DC a cyklus mívám pravidelný po 30 dnech. Mimčo bych si přála a právě jsem se už několikrát zklamala, tak raději zjišťuji, než se začnu radovat 🙂
děkuji za odpovědi

dana3d
1. dub 2016

Ja som mala presne v 6 tt silnú chrípku vírusovú infekciu, dostala som ju od malého a v 11 týždni (až kým som sa z nej vylízala), pri kontrole mi lekár potvrdil., že sa dieťa prestalo vyvíjať v 6 - 7 týždni. Presne vtedy keď som mala horúčky a zimnicu, bolesti kĺbov. (žiadny prázdny váčok, žiadna trombofília).
Takže ma hneď poslal do nemocnice na kyretáž. Traja doktori nezávisle od seba povedali, že na príčine je najpravdepodobnejšie vírus. Bohužiaľ schytala som ho práve v 6 týždni, keď má začať biť srdiečko a vtedy je to najhoršie. Buď prestane biť embryu srdiečko, alebo sa môže narodiť dieťatko s poruchou srdiečka. No hrúza. Ťažko sa mi to ešte predycháva, sú to už 2 týždne. V 2. a 3. trimestri by vírus už nemal uškodiť.

lucie_em
29. led 2024

Dobrý večer, maminky,
také mě trápí problém s nějakým bacilem.
Teď samozřejmě pročítám různé diskuze a články a jsem maličko vystrašená.

O víkendu mě v noci vzbudila bolest celého těla, horečka 38. Měla jsem ji asi 24h, vždy jsem srazila po cca 6-7 hodinách paralenem. V neděli se k tomu pridala rýma a kašel - úplně minimálně. Teplota se již drzi kolem 36,5-37. A dneska rano mi vyšel pozitivní test.

Mohla taková teplota/viroza ohrozit miminko?

Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru