Mykóza v třetím trimestru. Můžu použít Jenamazol?

aji81
25. únor 2011

Ahoj holky, jsem na začátku 31tt a zřejmě mám mykozu. Volala jsem své doktorce a ta mi řekla at si koupím Jenamazol ale ted když přemýšlím, nevím zda jsem jí řekla, že jsem těhotná ten hovor tak rychle proběhnul. Řekla jsem jméno ale má tam pacientek, těžko si mě mohla přiřadit. Můžu si ho vzít?. Dneska ani neordinuje, že bych k ní zašla. Prosím o radu co jste si dávaly případně vy. Zatím zkouším na noc jen borax. ale moc to nepomáhá. Děkujuuuuu

camelinka
25. únor 2011

ahojky, ja jenamazol mohla pouzivat jen pred tehu, ted mam Fungicidin, ten se muze pouzit v tehu a funguje skvele 😉

aji81
autor
25. únor 2011

aha, super děkuju🙂. Píše se tam že se nesmí jen v prvních třech měsících užívat vnitřně. A můžu tedy použít aplikátor z jenamazolu na tohle? ale zase nevím jaké množství....Chjo musím se krotit v tom sladkém....

camelinka
25. únor 2011

@aji81 no rekla bych ze aplikatorem se v tehu nesmi zavadet NIC !!!!! mam od doktora predepsany jakysi cipky ci co, myslim ze nic jinyho se dovnitr nesmi !

mamkamarketa
25. únor 2011

@camelinka to si cetla kde? ja jsem mela mykozu v 3trimestru a dostala jsem tablety s aplikatorem...? uplne normalne mi je predepsal porodnik

camelinka
25. únor 2011

@mamkamarketa no samozrejme od doktora je to neco jinyho nez kdyz si zavedes nejaky krem z lekarny sama, nemyslis?

vilibalda
25. únor 2011

@mamkamarketa V 2. trimestru jsem dostala čípky a jak doktorka, tak lékárnice mě upozorňovaly, že nemám použít aplikátor (samozřejmě u tablet přibalený aplikátor byl, ale nepoužila jsem ho). I v příbalovém letáku bylo upozornění, že v těhu (2. a 3 trimestr) používat bez aplikátoru... v 1. trimestru se ten lék nesměl vůbec.

mamkamarketa
25. únor 2011

@vilibalda
@camelinka
tak treba zalezi i na leku. ale nevim, proc by mel byt aplikator ve 3 trimestru problem??? To by clovek nemohl mit ani sex 😝

vilibalda
25. únor 2011

@mamkamarketa Rozhodně nejsem odborník a když mi ti, kteří by tomu měli rozumnět, řeknou bez aplikátoru, řídím se tím. Ale každý se samozřejmě může rozhodnout podle svého 🙂

mamkamarketa
25. únor 2011

@vilibalda To ja taky nejsem lekar,ale zase me rekli s aplikatorem 😀 ale pokud tehotenstvi prohiba normalne, tak nevim cemu by to vadilo...to by clovek fakt nemohl ani ten sex

camelinka
25. únor 2011

@mamkamarketa tak nikdo z nas neni odbornik, proto bych se proste ridila radou doktora, tim to pro me hasne ...

mopom
25. únor 2011

ahoj, tak já jsem shodou okolností dnes s tímto problémem byla u doktora, jsem v 30. tt a napsal mi Clotrimazol, myslím, že je volně prodejný

laura9191
23. zář 2013

ahoj, jsem ve 37 týdnu a dnes mi pani doktorka předepsala Jenamazol ..žádnou mikozu necitim ,ale pry mam podle steru..takze od zitra začínám 3 denní léčbu tak snad bude vše ok ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru