Nízký tlak v prvním trimestru. Zkušenosti? Jak jej zvýšit?

kiksa22
6. led 2021

Ahoj holky, celý den mě trápí nízký tlak máte s tím někdo zkušenosti? Nejde ho nějak zvýšit?
Děkuji za odpověď

michaelarousova
6. led 2021

@kiksa22 me trapil nizky tlak cele tehotenstvi ☺️ A s nizkym tlakem se nic nedela☺️

kiksa22
autor
6. led 2021

@michaelarousova a jak si to zvladala mě je celý den blbě

michaelarousova
6. led 2021

@kiksa22 ja jsem to az tak nepocitivala☺️ Az pak kdyz zaclo bejt vedro ☺️To uz jsem jenom prezivala😂

amazonkajanik
6. led 2021

@kiksa22 měla jsem před,během i po těhotenství nízký tlak. Jediné,co pomohlo,byla ranní káva a přísun cukru. Nedávno mi bylo naměřeno 105/40 ,takže asi tak 😊

sudylichozrout
6. led 2021

Ja mam vseobecne nizky tlak, v tehotenstvi jsem mela jeste o trochu nizsi. Rekord je 74/47 😂

kiksa22
autor
6. led 2021

@sudylichozrout
@amazonkajanik holky tak díky 😄 myslela jsem,že mě nějak uklidnite a ono prd 🤣

lachtanice86
6. led 2021

Kafe alespon ráno, ale ja mam nízký tlak pořád

kami2262
6. led 2021

@kiksa22 Také mám nízký tlak pořád, v těhotenství je to ještě horší... Ale u doktora jsem vždycky tak nervní a vystresovaná, že mám klidně i 121, takže mi to doktor nechtěl věřit 😂 Řeším to kávou ráno. 😊

maaaadlaaaaa
7. led 2021

@kiksa22 taky tak v 1.trimestru mi bylo kolikrát na omdlení. Každý den jsem si dávala černý čaj s cukrem a citronem plus jsem začala pravidelně jíst, bez svačin jsem se mezi jídly neobešla, většinou sladkých, ovoce atd.

baruda
18. únor 2021

Ahoj,vy,co jste pily kafe....jaké jste pily? Rozpustné nepiju,dělám si presso s mlíkem.....první tehu sem rodila 27+4,kvůli infekci. Teď bych se chtěla vyhnout všemu,co by způsobilo předčasný porod. Ale mám tak nízký tlak,že nemůžu ani stat,ani jít na procházku,prostě nic.....když jsem si dala slabší presso půl napůl s mlíkem,zvládla jsem minimálně do odpoledne fungovat relativně normálně......nemůže miminku teda jedno kafe denně ublížit? Mám doma dva dvouletý rarachy,takže klidový režim nejde 😂

marti89
18. únor 2021

@amazonkajanik Jé, to je ještě krásná hodnota. Mně v těhu naměřili i 85 na 40 😄 (Byla jsem po infarktovým stavu, kdy mi cizí pes vystartoval na první dítě.)

@kiksa22 Piješ dost tekutin? Mně pomáhalo se pořádně zavodnit, magnezium, pravidelné cukry. Když bylo nejhůř, měla jsem si dát maličko rumu na lačný žaludek a potom to po chvíli zajíst. Někdo si řekne matka alkoholička, ale je lepší občas v případě nutnosti si dát trochu alkoholu, než s sebou někde fláknout a ublížit sobě i miminku.

utrikocku
18. únor 2021

@baruda nemuze miminku ublizit. Do 4 salku kavy je to v těhotenství v pořádku. Cca 200 mg kofeinu je považováno v těhotenství za bezpecne. Máme kávovar, kvalitni zrnkovou kavu, takže má více kofeinu než třeba rozpustna. Dělám si dve kavy, do limitu by se vesly i 3. Záleží na puvodu kavy, arabika má méně kofeinu než robusta nebo mix robusty a arabiky. Takže pokud nemůžete fungovat a už po jedne kave ano, tak bych nevahala.

baruda
18. únor 2021

@utrikocku dobře, děkuji,jsem klidnější 🙂 tohle mimco je nečekaný,další jsem už nechtěli,už i kvůli tomu s klukama 🙂

utrikocku
18. únor 2021

@baruda četla jsem to opakovaně i v nějakých studiích, tak bych se toho fakt nebála 🙂 V prvním trimestru mi to nedělalo pocitově dobře, tak jsem se na to vyprdla a teď ho opět piju a je mi dobře. Také mám teď v těhotenství nízký tlak, když déle stojím, tak bych se sebou sekla. Normálně mívám tlak úplně ukázkový 🙂

baruda
18. únor 2021

@utrikocku taky mi tlak nikdy problém nedělal,ale teď je to děsný,ani v prvním tehu to tak hrozný nebylo.....nemůžu jít ani sama s dětma ven,protože mi po chvíli začne tuhnout šíje a to je pak zle......už jsem si kafe udělala a je mi líp.....už to jen nějak vysvětlit manželovi 😂 hlídá mi všechno co jím a piju 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru