Očkování proti encefalitidě

hroozinka
3. čer 2019

Nechala jsem se očkovat proti encefalitidě, ale nevěděla jsem, že jsem těhotná.. Nikdo mi nedokáže říct jaká to má rizika, máte někdo zkušenost Vy? Už jsem volala všude možně a nikdo nic neví.. Je to docela bezmoc.

speku
3. čer 2019

Je to inaktivovaná vakcína. Nemělo by to mít vliv na miminko. Hlavně už s tím nic neuděláš, tak se zbytečně nestresuj... V Rakousku bylo náhodně očkováno v posledních letech 16 těhotných a 13 dětí úplně bez komplikaci, zdravé porozené v termínu... ti tři byly taky zdravé - jen předčasně narozené nebo s nižší por. váhou, ale nedává se do souvislosti s očkováním.
Nejhorší je , když se budeš stresovat, to je daleko větší riziko. Věř a vše dobře dopadne🙂

hroozinka
autor
3. čer 2019

Máš pravdu, že teď už nic dělat nejde.. Budu doufat, že bude vše v pořádku.. Ale výrobce nic neví, SUKL také ne, jedině co dokázali, bylo přečíst mi do telefonu příbalový leták..😱
Asi je v těhotenství takových rizik, že kdybych se měla bát všeho, tak budu hned v blázinci..

speku
3. čer 2019

@hroozinka Vážně se neboj... problém by mohl nastat při očkování živou vakcínou - například spalniček... Ale tady ne... SUKL ani ministerstvo ti nic říct nemůžou, jelikož se musí opírat o studie (evidence base medicine) , které ale na těhotných nikdo nikdy nedělal a ani dělat nebude... Očkování třebas proti černému kašli se dokonce v těhotenství doporučuje. Pokud si někde na začátku těhotenství, tak těch rizik je stejně moc... Celý 1. trimestr... Buď je těhotenství silné a miminko se udrží nebo ne... ale vliv očkování bude stejně minimální. Takže nevěš hlavu, kup si něco dobrýho na zub a hlavně pozitivní přístup🙂

hroozinka
autor
3. čer 2019

@speku děkuju za uklidnění 🙂 zatím jsme na začátku 8tt, takže buď a nebo.. To už jsme jednou prožili, tak snad bude miminko silné a vše vydrží a bude zdravé 🙂

jannym
3. čer 2019

Ja jsem dostala trojvakcinu tetanovku, cerny kasel a tu treti uz nevim, ze jsem tehotna jsem zjistila, ze i po tydnu od ockovani mi bylo porad blbe...a dr mi rika a nemuzete byt tehotna? No jo muzu a taky byla, ted mam uz doma rocniho chlapecka zdravyho jak ripa...a pokud se nepletu jsou zeme kde se s klidem ockuji i tehotne napr proti chripce, takze pokud si nemela nejakou brutalni reakci na ockovani, rekla bych ze to bude ok

barchen
3. čer 2019

@hroozinka Já jsem dostala boostrix tetanus/CK/záškrt v prvopočátcích těhotenství, (netušila jsem, že jsem těhotná) a nic se nestalo. Jsou země, kde se očkují povinně i těhotné ženy, např. v Austrálii všechny těhotné proti chřipce.

hroozinka
autor
3. čer 2019

@jannym snad budu ten samý případ jako Ty 🙂 ona tetanovka prý nevadí, černý kašel také ne a i se doporučují, jsou to taková očkování, kde asi měli data a ví že to nevadí, ale u té encefalitidy to nikdo nezkoušel.. Tak snad to dobře dopadne 🙂 jediné co jsem měla bylo zarudlé a trochu oteklé místo vpichu po vakcíně.

jannym
3. čer 2019

@hroozinka to bude dobre, jako rozptyleni pridam muj zazitek z orl byla jsem ve tretim mesici a dostala jsem brutalni zanet dutin, dr me prohledla vzala takovou tu tlustou knihu s popisy leku a jejich kontraindikacemi, asi 5 min se v tom prehrabovala, rekla ze mi namichaji v lekarne bendovky a ze s ant nevi a pta se me a co leky uzivate nejake a ja jasne: vytasila jsem seznam kortikosteroidy, antihistaminika, leky na stitku, hm a to berete denne? No jasne. Hm, tak ja vam ty antibiotika napisu, kdyz ustoji mimco tenhle koktejl ty antibiotika se v tom ztrati...takze, klid, negativni myslenky hodit do kose a myslet pozitivne, muj gynekolog rika spokojena pohodova maminka ma spokojene a pohodove dite a pak potichu dodava a kdyz ne tak se s toho nepose...

zelenaesmolda
3. čer 2019

@hroozinka
kdyz to nevi ani doktori tak proc cekas,ze ti nekdo da odpoved tady?

gruyerre
3. čer 2019

@zelenaesmolda možná chtěla zkusit, jestli nekdo nemá zkušenost 🙂

hroozinka
autor
3. čer 2019

@jannym tak to je trošku mazec, některá ATB v těhotenství můžeš, ale doktor by to vědět měl.. Ale jak říkáš, tohle stejný jsem zažívala u svého dětského, ten vždycky vyndal knihu a listoval.. Na rozvolněné vazy mi pak napsal léky, které ty vazy a svaly uvolňovaly více.. Tolik k některým dr.. 😀 Přeji, aby vše bylo v pořádku a taky vše v pořádku proběhlo a na konci jen radost 🤗

hroozinka
autor
3. čer 2019

@zelenaesmolda třeba má někdo podobnou zkušenost.. Já bych třeba k svému obvodnímu už nejradši nešla, že se snažíme jsem mu říkala několikrát a on tvrdil že je to v pohodě.. Leda prd, jediný co bylo, tak chtěl vydělat.

speku
3. čer 2019

@hroozinka Za me bud rada ze ses naockovana, infikovanych klistat je ted strasne moc a takova encefalitida je skutecne problem. Tehotna budes jeste cele leto a cely podzim, ty nervy, co bys mela pri tom, kdybys nasla prisaty kliste by byly horsi... Ockovani se zbytecne demonizuje... Je mozne, ze ti trebas doktor zachranil zivot ... ;) takze neres a uzivej tehotenstvi...

zelenaesmolda
3. čer 2019

@gruyerre
jenze to je ji k nicemu,ze ma nekdo podobnou zkusenost,pokud ani doktori nevedi tak ji nikdo nerekne jestli tje to skodlive ci ne i kdyz neci dite je nebo neni v poradku

hroozinka
autor
3. čer 2019

@speku to si taky na druhou stranu říkám, že by to bylo horší, potýkat se s klíšťetem.. Jen škoda, že jsem to nestihla naočkovat dřív. Ale tak co, stalo se.

gruyerre
3. čer 2019

@zelenaesmolda kdyz to beres takhle, tak ani kdyby ji doktor rekl, ze je to v pořádku, tak zrovna pro ni jako jedinou by to v poradku nemuselo byt, nebot každé tělo reaguje jinak. Heleď mě fakt nijak nevadí a nepohorsuje, ze se tady nějaká paní zeptala na zkušenosti ostatních...a věřím, že i ty to snad nějak rozdýcháš 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru