Opakovala se inkompetence hrdla děložního při 2. těhu?

bonavoxa
2. dub 2013

Ahoj, hledala jsem, ale asi špatně, protože jsem konkrétní odpovědi nenašla. V prvním nedávném těhotenství jsem z ničeho nic skončila v nemocnici upoutaná na lůžko s diagnózou inkompetence děložního hrdla..a to hned s nálevkou zevnitř jen 6 mm! a z venku čípek měkký, prostupný pro prst. nakonec jsem uležela přes dva měsíce a rodila v 37. týdnu pro odtok plodové vody. Dodržovala jsem ale přísný režim, dva měsíce jsem viděla okolí jen z okna cestou na záchod, cestu k doktorovi a shlédla všechny pohádky a seriály, co se daly...a málem mi hráblo. Měla jste to některá podobně? Jak probíhala vaše druhé, popřípadě třetí a další těhotenství? Opakovala se diagnóza? V jaké míře? Lepší nebo horší než minule? A jak to všechno probíhalo? Dodržovaly jste od začátku nějaká zvláštní opatření a byly už od začátku brány jako rizikově těhotné? Ještě jsme se z prvního těhotenství moc nevzpamatovala. Chtěla bych ještě jedno dítě a teď mám panickou hrůzu, že se bude něco podobného...nedej bože horšího...opakovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru